compleet voor 149, Onderzoek stelt: Westerschelde zit niet tjokvol dioxinen Kinderen gaan aan de slag in Fabriek Schoonenberg FOCUS OPTIEK Ons kinderbrillenplan Officiële Mededelingen Nieuw rondje met gidsen dé Weekkrant De Faam Nieuwe Burg 9 4331 AG Middelburg Telefoon 01 18-625310 www.foculair.nl Provincie Zeeland Diversen Omgevingsplan Zeeland 2006 - 2012 vastgesteld Milieu Besluit accepteren melding Thermphos International B.V. Hele kleine hoortoestellen met hele grote voordelen. Volledig digitaal hoortoestel 2 maanden gratis uitproberen 5 jaar volledige garantie Gratis Hoortest Gediplomeerde audiciens HOORCOMFORT Woensdag 20 september 2006 - Pagina 13 Veilige kunstof of geharde glazen Inclusief etui Meer dan 400 monturen 1 jaar breuk/helderheids garantie Ongeacht de sterkte.. Gratis glazen bij tussentijdse verandering Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl MIDELBURG- Een ver kennend onderzoek naar het gehalte aan dioxinen, dioxineachti ge PCB's en andere mo gelijke probleemstof- fen in visserijproduc ten en het milieu van de Westerschelde heeft geen overschrijdingen opgeleverd van de hui dige Europese levens middelennorm. Ook is er op basis van deze resultaten geen aanleiding om aan te nemen dat het milieu van de Westerschel de een uitzondering vormt qua dioxinebelasting in vergelijking tot andere lo caties in Nederland. Het onderzoek is uitge voerd naar aanleiding van een verontrustend signaal uit Vlaanderen eind 2005 en vragen vanuit Provin ciale Staten van Zeeland. Het onderzoek vond plaats in opdracht van de provin cie Zeeland, het ministerie van LNV en Rijkswaters taat. De Voedsel en Waren Autoriteit werd betrokken bij de analyse van de resul taten. Vanaf november treedt er een nieuwe gecombineer de Europese levensmidde lennorm voor dioxinen én dioxineachtige PCB's in werking. Resultaten uit de huidige studie wijzen erop dat gehalten in een aantal visserijproducten van de Westerschelde mogelijk deze nieuwe norm over schrijden. Gelet op het ver kennende karakter van de studie en de beperkte ge gevens die voorhanden zijn, is direct een vervolg onderzoek ingezet waarbij afstemming met landelijk onderzoek van LNV plaats vindt en ook gebruik zal worden gemaakt van gege vens uit Vlaanderen. De resultaten zijn naar ver wachting begin 2007 be kend. MIDDELBURG - In De Fabriek aan de Zuidsin gel in Middelburg zijn uiteenlopende activi teiten voor basis schoolkinderen. Voor kinderen van groep 4 is er de activiteit Alles koek en ei. Zij gaan op donder dag 21 en 28 september en 5 en 12 oktober samen kokkerellen volgens een geheim recept. Dit gebeurt van 16.00 tot 17.00 uur en kost 10.00 euro. Voor mei den vanaf groep 7 is er de Meidenmix. Daarbij wordt een eigen dagcrème ge maakt, deodorant, body- melk en reinigingsmelk. De meidenmix is op don derdag 24 en 28 september en 5 en 12 oktober van 16.00 tot 17.00 uur. Dit kost 15 euro. Is je droomhuis een boomhut, villa of een caravan? Dat wordt duide lijk tijdens de activiteit Je droomhuis. Gisteren (19 september) was daar de eerste bijeenkomst van. De overige data zijn 26 sep tember en 3 en 10 oktober van 16.00 tot 17.00 uur. Meedoen kost 15 euro. Voor groep 3 en 4 is er mu zikale vorming. Een schooljaar lang wordt er el ke dinsdagmiddag samen muziek gemaakt. Meer in formatie is te krijgen via: 0118-639372. Techniek staat op de planning voor kinderen vanaf groep 6. Zij maken een eigen elektro- spèl, zenuwspiraal en deuralarm. Afgelopen maandag (18 september) was de eerste bijeenkomst. Een vervolg is er op 25 sep tember en 2 en 9 oktober van 16.00 tot 17.00 uur. Meedoen kost 15 euro. De Fabriek is te vinden achter de watertoren en een ini tiatief van Stichting Kin derdagverblijf Nijntje. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat op 30 juni 2006 door Provinciale Staten het Om gevingsplan Zeeland 2006 - 2012 is vastgesteld. Het Omgevingsplan Zeeland is een integrale herziening van het vigeren de Streekplan Zeeland, het Milieubeleidsplan Groen Licht en het Waterhuishou dingsplan Samen Slim met Water. Centraal uitgangs punt in het plan is duur zaam ontwikkelen. Als hoofddoelstellingen zijn geformuleerd: - Het faciliteren van de noodzakelijke en gewenste economische dynamiek. - Het bevorderen van de sociaal-culturele dyna miek en het vasthouden aan een gematigde bevolkingsgroei. - Het versterken van de bijzondere Zeeuwse omgevingskwaliteiten. Het ontwerp Omgevings plan heeft van 15 decem ber 2005 tot en 27 januari 2006 op de gebruikelijke manier ter inzage gelegen. De tijdens deze periode ingediende zienswijzen hebben aanleiding gege ven het Omgevingsplan op verschillende punten te wij zigen. Het vastgestelde Omgevingsplan ligt ter inzage van 2 oktober tot en met 13 november 2006 op de volgende plaatsen: Provincie Zeeland, infor matiecentrum, Nieuwe Burg 42 te Middelburg. De gemeentehuizen van alle Zeeuwse gemeenten. Het vastgestelde omge vingsplan is verder te vin den op de provinciale web site: www.zeeland.nb omgevingsplan. Het Omgevingsplan kan tevens worden opgevraagd bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Nieuwe Burg 42 te Middelburg, telefoonnummer: 0118- 631400. E-mail: infocen- trum@zeeland.nl. Een samenvatting van het plan is hier eveneens verkrijg baar. Het informatiecen trum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accep teren van de melding Wet milieubeheer van Thermphos International B.V. te Vlissingen-Oost. De melding heeft betrekking op een proef met de inzet van 500 ton vlees- en beendermeelas als gedeel telijke vervanging van de primaire grondstof fosfaat erts. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 3 november 2006: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud -1 te Middelburg op werkda gen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00- 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 3 november 2006 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001,4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift heb ben ingediend kunnen om een voorlopige voorzie ning vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toe lichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot P.M. Witkam (tel. (0118) 631749). MIDDELBURG - Het Gid- senGilde Middelburg is de ze maand begonnen met een nieuwe stadswande ling met het thema Weder opbouw. Voor deze wande ling kan gereserveerd wor den op een tijdstip naar keuze. De Wederopbouw- wandeling gaat langs plaat sen in Middelburg die op 17 mei 1940 gebombardeerd zijn, of verwoest door de brand die volgde. De gids laat zien welke architec tuurtradities en -vernieu wingen er voor 1940 ge weest zijn en hoe architec ten en stedenbouwkundi gen na het bombardement verdergingen. Reserveren kan dagelijks, behalve op zondag, voor groepen vanaf vier personen. De kosten zijn vijf euro per persoon. Het GidsenGilde heeft ook reguliere wandelingen: op woensdag met het thema Historisch Middelburg en op zaterdag met De achter kant van Middelburg. Beide wandelingen beginnen om 10.30 uur voor De Drvkkery aan de Markt. Ons huismerk... Alles goed kunnen horen, hoeft niet veel te kosten. Sterker: bij Schoonenberg Hoor- comfort kan het gratis, met een digitaal hoortoestel van het Schoonenberg Huismerk. Hoogwaardige toestellen, ook in de allerkleinste uitvoering, al vanaf 0,-. Helemaal vergoed door de verzekering*. En met een unieke 5-jaar-garantie. Voor diezelfde 0,- kunt u bovendien altijd een beroep doen op de Schoonenberg audicien: vanaf de gratis hoortest en de gratis proefperiode tot de feitelijke aanschaf. Meer weten? Kijk op www.schoonenberg.nl of ga naar de Schoonenberg winkel bij u in de buurt: Middelburg Korte Geere 8, tel. (0118) 61 3113. Vlissingen Schutterijstraat 28-a,tel. (0118) 4410 77. NovaSense Comfort digitaal hoortoestel Prijs 476- Vergoeding 476.- U betaalt: €0.- (zowel in- als achter-het-oor) (uniek in Nederland) (dagelijks aanwezig) Prijs na aftrek standaard vergoeding van uw zorgver zekeraar. Vergoeding geldt bij een gehoorverlies,vanaf 35 dB op uw beste oor. Meer danioo winkels voor een professioneel hooradvies. www.schoonenberg.nl Q

de Faam | 2006 | | pagina 13