DRUKTE OP MONUMENTENDAG THEMABIJEENKOMSTEN WET MAATSCHAPPELIJKE ONDERSTEUNING |De Faam Informatiebijeenkomst omgeving Jacob Roggeveenhuis Nieuwe brede school Dauwendaele en Mortiere Wildparkeren verboden rondom het NS-station Woensdag 13 september 2006 - Pagina 9 Op dinsdag 19 september is er een informatiebijeenkomst over de plannen voor woningbouw rond het Jacob Roggeveenhuis. De bijeenkomst begint om 19.00 uur en wordt gehouden in het CSW-gebouw aan de Churchill- laan 8. Als onderdeel van de woonservicezo- ne Noord komt aan de Gerbrandy- laan en de Noordweg een zorg- cluster met woningen in de huursec tor. Daarnaast komen er aan de Noordweg, de Noordsingel en de Wiardi Beckmanlaan woningen in de koopsector. Wethouder Albert de Vries zal de visie van de gemeente toelichten en de architecten presen teren de nieuwbouwplannen. De omwonenden van het Jacob Roggeveenhuis hebben een uitnodi ging ontvangen. Andere belangstel lenden zijn uiteraard ook van harte welkom. Vorige week woensdag heeft Wethouder Huub van Klinken het startsein gegeven voor buiten schoolse activiteiten in de locatie openbare basisschool de Vossen- burch in Dauwendaele. In 2003 nam directeur Satter van de school het initiatief voor het maken van een netwerk om kinderen te laten deelnemen aan buitenschoolse acti viteiten. Dit initiatief kon alleen door gaan als alle scholen in Dauwendaele meededen. Met medewerking van organisaties zoals Stichting Welzijn Middelburg, Kinderopvang Walcheren, Sportbuurtwerk, gemeente, provincie en Scoop vinden een aantal activitei ten plaats op de Vossenburch. Ook ouderen kunnen hieraan deelne men. Voorlopig zijn er alleen buiten schoolse activiteiten op de dinsdag-, woensdag- en vrijdagmiddag. De gerestaureerde scheepswerf in Arnemuiden trok honderden belangstellenden Honderden monumentenliefheb bers uit het hele land liepen afge lopen zaterdag door Middelburg op de jaarlijkse Open Monumen tendag. In de gemeente Middelburg waren 27 monumenten te bezoeken. Een oldti merbus verzorgde het vervoer tus sen Middelburg en Vlissingen en gid sen gaven rondleidingen door het centrum. Ook kon je met de bus naar Arnemuiden. Daar was de scheeps werf C.A. Meerman, 't Uusje van Eine en het museum te bezoeken. Gemeente Middelburg bedankt alle monumentenbezitters die hun pand openstelden voor hun inzet. Huist uw organisatie in een monument of wilt u uw woning openstellen op Monumen tendag 2007? Neem dan contact op met Jacky Nijsen van de gemeente Middelburg, telefoon 67 54 58. Fotografie: Mieke Wijnen Rondom het NS-station in Middelburg ziet het er rommelig uit. Buiten de fietsenstallingen staan dagelijks hon derden fietsen geparkeerd. Hierdoor zijn perrons, stationsrestauratie en kaartautomaten lastig bereikbaar. Vooral ouderen, gehandicapten en hulpdiensten ondervinden hier hinder van. De gemeente en NS zijn de overlast beu. Daarom wordt het fout- parkeren aangepakt. Fietsen mogen voortaan alleen tussen de beugels geplaatst worden. Dat is opgenomen in de Algemene Plaatselijke Verordening. Vorige week zijn er bor den geplaatst, die aangeven dat 'Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaaiweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 fietsparkeren buiten de vakken ver boden is. Vanaf volgende week wor den fout geparkeerde fietsen en fietswrakken verwijderd. En een ver wijderde fiets terugkrijgen kost geld! Kijk dus goed uit naar lege stallings plaatsen. Er is altijd nog wel een plek je vrij tussen de beugels. Om te zor gen dat er ook in drukke fietsperio- des voor iedereen genoeg ruimte is, zijn er in de zomervakantie 75 extra fietsbeugels geplaatst rondom het station. Bovendien kunt u voor slechts 1,10 per dag gebruik maken van de bewaakte stalling. Alvast bedankt voor de moeite. Het maken van muziek is een van de buitenschoolse activiteiten in Dauwendaele. In 2007 komt er een nieuwe wet, de Wet maatschappelijke onder steuning (Wmo). De Welzijnswet, de Wet voorzieningen gehandi capten (Wvg) en de huishoude lijke verzorging uit de Algemene wet bijzondere ziektekosten gaan op in de Wmo. Met ingang van 1 januari 2007 wordt de Wmo inge voerd. Vanaf dat moment is de gemeente verantwoordelijk voor alles wat in deze wet is geregeld. Door de Wmo wordt het voor inwoners makkelijker om hulp of ondersteuning aan te vragen. Het doel van de Wmo is dat iedereen kan meedoen in de maatschappij en dat mensen zo veel mogelijk voor zichzelf en elkaar zorgen. De Wmo regelt dat mensen die hulp nodig heb ben in het dagelijkse leven onder steuning krijgen van hun gemeente. Het gaat hierbij om voorzieningen als hulp in het huishouden, een rolstoel of woningaanpassing. De Wmo ondersteunt mensen die zich inzetten voor hun medemens of buurt, bij voorbeeld mantelzorgers en vrijwilli gers. Themabijeenkomsten voor de wijk De invoering van de nieuwe Wmo-wet brengt heel wat veranderingen met zich mee. Daarom organiseert de gemeente Middelburg themabijeen komsten over de manier waarop zij de Wmo gaat uitvoeren. Projectleider Martijn van Poecke van de gemeente geeft een toelichting en is er voor het beantwoorden van uw vragen. Tijdens de bijeenkomst van 20 sep tember in het stadskantoor is ook wethouder Albert de Vries aanwezig. U bent van harte welkom op één van de volgende themabijeenkomsten over de Wmo: Datum Tijd Locatie 14 september 10.00-12.00 uur Verenigingsgebouw De Arne, Rademacherstraat 32, Arnemuiden 14 september 13.30-15.30 uur Stadsschouwburg, Molenwater 99 20 september 19.30-21.30 uur Stadskantoor, Kanaaiweg 3 21 september 13.30-15.30 uur De Morgenster, Adriaen Lauwereyszstraat 6 27 september 10.00-12.00 uur Wijkcentrum Palet, J. van Reigersbergstraat 2

de Faam | 2006 | | pagina 9