ONTWIKKELING KERKEN STROMENWIJK COMMISSIEVERGADERINGEN IN SEPTEMBER NIEUWE KEIEN VOOR NIEUWSTRAAT HET WOORD AAN RAADSLID BENNO NIEUWENHUIS Buurtbemiddelaars aan de slag Verbouwing hal stadskantoor Nieuwe veilige wandelroute in Middelburg Onlangs heeft het gemeentebestuur overeenstemming bereikt met zowel het bestuur van het Leger des Heils als van de moskee over de aankoop van grond aan de Stromenweg. De weg is nu vrij om verder te gaan met de planontwikkeling. De gemeente zal de grond bouwrijp gaan maken en een openbaar parkeerterrein achter de gebouwen aanleggen. Ook het onderhoud van het terrein zal in de toekomst door de gemeente uitge voerd worden. De partijen gaan het ontwerp nu uitwerken. De wens van zowel het Leger des Heils als het moskeebestuur is om in het eerste kwartaal van 2007 te star ten met de bouw. Voorafgaand aan de maandelijk se gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voor bereid. In deze commissies wor den geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 25 september. Een raadscommissie is ook het orgaan dat gebruikt kan worden door burgers en belangengroepen om in een vroeg stadium invloed uit te oefe nen op de geagendeerde punten. Via de griffier van de commissie kunnen zij spreektijd aanvragen om hun wen sen en meningen duidelijk te maken. De commissies beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskan toor. U bent welkom om de vergade ringen vanaf de publieke tribune bij te wonen. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op 13 september. Tijdens deze vergadering is er een presentatie door de heer Eshuis van het RPCZ, over het al eerder door de raad vastgestelde Groeiboek Brede School Middelburg. Op maandag 18 september komt de commissie Ruimte bij elkaar. Op de agenda staat onder andere het beschikbaar stellen van voorbereidingskrediet voor het strategisch project Rondom Arnemui- den. De commissie Algemeen Bestuur vergadert op dinsdag 19 september. De commissie praat onder meer over het aanbestedings- voordeel onderhuisvesting Roosevelt Academy en een verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2006. Op verschillende plekken in de stad wordt de komende weken aan de straat gewerkt. Het gaat om de Nieuwstraat, Sint Barbaragang en de Johan van de Brandestraat. Het werk aan de Sint Barbaragang en de Nieuwstraat start maandag 18 september. In de Nieuwstraat worden nieuwe keien in de rijweg gelegd, ver gelijkbaar met die van de Segeerstraat en Langeviele. Het werk wordt in verschillende fases uit gevoerd. Tijdens de werkzaamheden wordt verkeer omgeleid. Naar ver wachting is de klus begin december klaar. Voor meer informatie over de werkzaamheden kunt u bellen met Bram Pekaar van de gemeente Middelburg, telefoon 67 52 10. Johan van de Brandestraat Het trottoir van de Johan van de Brandestraat ligt scheef ter hoogte van de nummers 1 tot en met 27. Een leerlingenploeg van de Infra Zeeland begint maandag met het her- leggen van de tegels. Dit karwei duurt enkele weken. Als raadslid heb ik vooral veel tijd en aandacht besteed aan de commissie Ruimte. Hierin komen onderwerpen aan de orde die veel bewoners inte resseren zoals; nieuwbouw en ver bouw, openbaar groen en verkeer. In Middelburg zijn er de komende jaren voldoende plannen voorgeno men en in ontwikkeling om de stad te laten groeien. Zo blijft onze gemeente aantrekkelijk voor haar bewoners en voor de nieuwkomers. De WD is voorstander van projecten waarbij huizen gebouwd worden met een eigen identiteit en dat er ingezet wordt op kwaliteit en duurzaamheid. Het woningbouwprogramma hoort onder andere gebaseerd te zijn op de wensen van de bewoners. De WD is voorstander om vroegtijdig met omwonenden in overleg te gaan over de invulling en eventuele consequen ties van een nieuw te realiseren plan. Zeker niet alleen wat betreft de woningen maar ook de aankleding van de wijk. Belangrijk hierin is dat er vertrouwen is en de wensen en verwachtingen serieus meegewogen wordt. U begrijpt uiteraard dat we het niet iedereen naar hun zin kunnen maken, maar iedereen moet zich wel kunnen uiten. Vanwege dat het gebrek aan door stroming van het verkeer in de spits uren door de openstaande bruggen, hetgeen tot veel irritatie en ergernis leiden bij weggebruikers, heeft de WD-fractie een motie ingediend ter verbetering. In deze motie wordt het college van B&W opgedragen om in overleg te treden met de provincie Zeeland te bewerkstellen dat de bruggen niet meer worden geopend De Middelburgse buurtbemiddelaars. Vorige week werd in het stads kantoor de officiële aftrap voor buurtbemiddeling gegeven. Elf vrijwilligers kregen uit handen van wethouder Albert de Vries een diploma. Zij mogen zich nu buurtbemiddelaar noemen. De bemiddelaars helpen om een vastgelopen conflict weer bespreekbaar te maken. Een burenruzie kan het woonplezier behoorlijk verstoren. Wat begint met een kleine irritatie over bijvoorbeeld geluidhinder kan in korte tijd enorm uit de hand lopen. Beide partijen kun nen geholpen worden door iemand die de druk van de ketel haalt en de buren weer met elkaar in gesprek brengt. Hier komt dan de buurtbe middelaar in beeld. tussen 7.00 en 9.00 uur en tussen 16.00 en 18.30 uur. Vooral voor scholieren en mensen die naar hun werk gaan of komen zullen hiervan profijt hebben. Ook de ver keersveiligheid zal verbeteren indien deze maatregel wordt ingevoerd. U zult begrijpen dat deze motie raads- breed is gesteund. De parkeerdruk wordt steeds groter. In de zomer is het "gezellig druk" in Middelburg, met een aantal uitschie ters waarbij het eigenlijk "te druk" is. Zeker als er dan parkeervoorzienin gen gesloten zijn vanwege evene menten. En dit terwijl er parkeergara ges niet volledig benut worden. Hieraan willen wij werken om tot een oplossing te komen. De raadsleden hebben onder andere als taak nieuw beleid voor te berei den en bestaand beleid te controle ren. Met de uitvoering horen wij ons niet te bemoeien. Om de controle rende taak te kunnen uitvoeren is het belangrijk van u te horen wat uw erva ringen zijn. Aarzel niet en schiet mij aan als u vragen heeft over een onderwerp. Benno Nieuwenhuis WD Middelburg bnieuwenhuis@wanadoo.nl Eerder heeft u op deze pagina al kunnen lezen over de verbou wing van het stadskantoor. Dit in voorbereiding op de komst van het CWI en het UWV naar het kantoor en daarmee de vorming van een zogenaamd bedrijfsver zamelgebouw. Nu zijn we weer een stapje verder. Het bedrijfsverzamelgebouw is de plek voor alle klantcontacten en frontoffice-activiteiten op het terrein van werk en inkomen. Drie partijen zijn hier verantwoordelijk voor: de Sociale Dienst Walcheren (SDW), het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) en het Uitvoering Werknemers Verzekeringen (UWV). Het hart van dat samenwerkingsverband wordt gevormd door de beursvloer. Deze komt in de huidige centrale hal. Dat is hét centrale punt voor bemiddeling naar werk en de vraag naar en het aanbod van werk. De beursvloer is voor het publiek vrij toegankelijk en er komen ook diverse werkplekken. Werkzaamheden De beursvloer bestaat uit twee gedeelten die door een loopbrug met elkaar verbonden worden. De palen voor de loopbrug, zitten inmiddels allemaal in de grond. Eind vorige week is in de centrale hal een stof- schot geplaatst. Deze week wordt ten behoeve van de brug een staalconstructie geplaatst. Het zal niemand verbazen dat dit soort werkzaamheden overlast ver oorzaken. We willen hiervoor uw begrip vragen. Middelburg heeft er een nieuwe wandelroute bij: De Zuidroute. De wandeling begint schuin bij het waterschapskantoor aan de Kanaal- weg. De route is vernoemd naar de wijk Middelburg Zuid, waar de 5,6 km lange tocht voor een groot deel door heen gaat. De wandelaar loopt via de Kanaalweg al snel langs het groen van het Erasmuspark. Vervolgens ga je via de afwisselende woonwijken Reijers- hove en de Magistraatwijk over het groene Meiveld naar Dauwendaele. Langs water en groene paden, maar altijd nabij bebouwing, gaat de route terug naar het NS-station. De Zuidroute is een mooie combinatie van woonvormen, natuur, groen en water. De route is duidelijk gemar keerd met bordjes en voldoet aan de door de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) opgestelde kwa liteitscriteria. Op zaterdag 16 september opent wethouder Albert de Vries de route. De officiële opening is om 10.15 uur bij het waterschapskantoor aan de Kanaalweg in aanwezigheid van de heer Flipse, bestuurslid van de KNAU en een vertegenwoordiger van de Nederlandse Hartstichting. Genodig den, belangstellenden, waaronder hopelijk vele wandelaars, joggers, trimmers en hardlopers en alle ande ren die sport en bewegen een warm hart toedragen kunnen na het start schot de nieuwe route lopen.

de Faam | 2006 | | pagina 8