OHC WALCHEREN \^OHC WALCHEREN kachels - haarden - schouwen nieuw Profiteer de gehele maand september van grandioze openingskortingen! 9 ilocal bedrijven süm (jemndwi Buurt klaagt over veel hardrijders in de Veersche Poort Dakdekkersbedrijf GOETHEER dé Weekkrant De Faam Actiegroep Kinderen Leger des Heils zet inboedel te köop Diabetes Fonds zoekt collectanten Droogskiën... Enorme keuze natuurstenen schouwen, hout- en gaskachels. Elektrische kachels en inbouwhaarden. Accessoires en onderhoudsproducten. Geopend: donderdag en vrijdag van 10.00-18.00 uur zaterdag van 10.00-17.00 uur of op afspraak. OpenHaardCentrum Klarinetweg 2c Industrieterrein Mortiere Middelburg Tel. 0118-674955 Met gemak dekt Goetheer uw dak! VELDSINK ADVIESGROEP zoeken Woensdag 13 september 2006 - Pagina 5 Racen door 30-zone DOOR ELLEN DE VRIEND MIDDELBURG - Er móeten verkeersremmende maat regelen komen. In de Grote Stemstraat in Middelburg, waar een 30-kilometerzone is, wordt veel te hard gere den. De ongeruste bewo ners uit de Veersche Poort overhandigden afgelopen zaterdag een petitie aan burgemeester Koos Schou wenaar. De petitie, die vrijwel door alle bewoners van de straat is gete kend, moet zorgen voor een verbetering van de verkeersvei ligheid in de Grote Sternstraat. Maar wat is er nu precies aan de hand? Roelie van de Velde die op nummer 1 woont, heeft dit snel uitgelegd. "In de straat wordt veel te hard gereden, vooral 's morgens vroeg hoor ik auto's bijna op twee wielen de bocht doorgaan. Maar ook 's avonds wordt er keihard ge scheurd. De geasfalteerde rech te weg nodigt hardrijden ook uit, nietwaar? Laten we eerlijk zijn, je rijdt op zo'n weg geen dertig kilometer per uur, dan is het net alsof je kruipt." Kinderen Van de Velde heeft zelf drie kin deren die het huis al uit zijn. Hoewel zij de petitie wel heeft getekend, heeft zij weinig last van het verkeer. "Als je kleine Onlangs is een actiegroep opgericht om het verkeer at tent te maken op de onveilige situatie en instanties te bena deren om de maximumsnel heid af te dwingen. "De ge meente en de politie schui ven met hun verantwoorde lijkheid", vertelt Bernard Meiresonne van nummer 85. "Bij de gemeente vertelden ze dat het niet naleven van de verkeersregels een mentali teitsprobleem is dat bestre den moet worden door con trole en handhaving. De poli tie kan niet bekeuren omdat de straat in aanbouw is en een duidelijke 30-kilometer- aanduiding ontbreekt. Via de petitie willen we dat de ge meente snel adequate maat regelen neemt om de ver keersveiligheid te verbeteren. Remmers dus! kinderen hebt is dat anders. Maar ik vind dat ouders hun kinderen ook niet op de straat moeten laten spelen en dat wil len zij juist wel." Margo Jobse die op nummer 19 woont vindt ook dat dat niet kan. "Kinderen horen niet op de straat, die van mij spelen ook in de tuin of op de stoep." Doolhof Ze wijst naar de trampoline en De bewoners van de Grote Stemstraat overhandigden burgemeester Koos Schouwenaar een peti tie. FOTO: JAAP WOLTERBEEK het speeltoestel in haar voor tuin. Toch is zij het ermee eens dat in de straat te hard wordt ge reden. Net als Van de Velde meent zij dat de geasfalteerde straat daar van de oorzaak is. "Wij wonen hier nu drie jaar en er is al van alles geopperd, van paaltjes in het midden van de weg tot van die hobbels. De paaltjes kwa men er niet omdat kinderen er op zouden gaan spelen en de hobbels die gelegd zijn hebben geen remmende werking." Jobse wil graag verkeersrem mers zoals plantenbakken in de straat. Van de Velde vindt dit ook een goed idee. "Maar op het afsluiten van de straat aan één kant ben ik tegen. Dat is ook al voorgesteld. Met al dat eenrich tingsverkeer is de Veersche Poort nu al een doolhof." De Grote Stemstraat is de hoofdweg van de wijk Veer sche Poort. Overal hangen bordjes op met 'gewoon 30' en stickers met '30 km'. De wijk is vol gens de website www.de- veerschepoort.nl erg kind vriendelijk. MIDDELBURG - Alles moet weg. Van stoelen en tafels, tot hang- en legkasten en lam pen; het Leger des Heils zet op zaterdag 16 september zijn inboedel te koop. Van 10.00 tot 14.00 uur kun nen belangstellenden aan de Hoogstraat in Middelburg iets van hun gading proberen te vinden. Op zaterdag 7 ok tober van 10.00 tot 14.00 uur zet het korps de inboedel van de Dr. Stavermanstraat 39 in Vlissingen in de aanbieding. De opbrengst van de verkoop gaat naar het nieuwe korps gebouw aan de Stromenweg. De oude panden aan de Hoogstraat en de Staverman straat zijn verkocht of staan te koop. De inboedel van deze panden zal voor het groot ste deel niet meer ge bruikt worden in de nieuwbouw. MIDDELBURG - Collectan ten van het Diabetes Fonds gaan van 29 oktober tot 5no- vemberop Walcheren langs de deuren om geld in te za melen. Het Diabetes Fonds zoekt nog vrijwilligers die wil len meedoen. Voor meer in formatie of aanmelding: Geert Sedee, 0118-627748. VLISSINGEN - Voorbereiden op de wintersport, dat kan vanaf zondag 24 september wekelijksmet de ski-trim-uur. Die begint om 10.30 uur bij de parkeerplaats bij Skandia Sauna in Vlissingen. Info via: 0118-466713. - 7 dagen per week 365 dagen per jaar - reparatie en renovatie - nieuwe daken ié - bitumineuze dakbedekkingen - kunststof daken - controle service 5e jaar Él - 10 jaar garantie Arnesteinweg 48K 4338 PD Middelburg Tel. 0118-674650 Fax: 0118-674106 Uw hypotheekadvies op maat Direct een lagere rente, en dus lagere lasten Hypotheekrentes: 5 jaar vast - 3,90% 10 jaar vast - 4,20% 15 jaar vast - 4,40% 20 jaar vast - 4,45% 30 jaar vast - 4,50% •Wijzigingen voorbehouden Reageer nu! (0118)616355 nbya www.veldsink.nl info@veldsink.nl Molenwater 81 4331 SE Middelburg bedrijven, producten en diensten zoekt u op www.ilocal.nl

de Faam | 2006 | | pagina 5