luisteren Moeiteloos stoppen met roken kan! 1 uurtje werken per dag Cursus Opleidingen Bezorgers gevraagd! Smakelijke thriller YQIJEM PZC heeft nog enkele wijken vrij in MIDDELBURG. nawsMTEffliDe Faam Inschrijven voor de nieuwe cursus: van maandag tlm vrijdag van 14:00 uur tot 19:00 uur van Eijkeren Walensingel 63a 4331 NN Middelburg 0118-638370 www.vaneiikeren.nl Zwartste bladzijde uit Hongaarse geschiedenis l0 too •V het alfabet van Zeeland Woensdag 13 september 2006 - Pagina 44 Open Huis Donderdag 14 september van 20.00-22.00 uur voor de volwassenen Vrijdag 15 ièptepnber van 19.30-22.00 uur voor de jeugd Bruiloften Privé/essen tt| Feestlessen Kinderfeestjes Stijldansen jeugd-volwass Het Hongaarse drama Fateless is gebaseerd op de bestseller van Nobelprijswinnaar- Im- re Kertész 'Onbepaald door het lot' uit 1975, een semi-autobiografisch werk over zijn er varingen in een concentratiekamp als veertienjarige jongen. Marcell Nagy speelt Gyuri Köves, een jongen wiens vader zich moet melden bij een werkkamp. Door een advies van een buurtbewoner besluit Gyuri in plaats van de trein de bus naar zijn werk te ne men. Dit brengt hem echter niet op zijn werk, maar in Auschwitz. Na de bevrijding keert Gyuri terug naar huis, maar zijn ziel is achtergebleven in het kamp. Nergens verliep de deportatie van de joden naar de vernietigingskampen zo soepel als in Hongarije. Tijdens de daarop volgende veertig jaar communisme is er nooit serieus gepraat over deze zwarte bladzijde in de Hongaar se geschiedenis, met de komst van deze film is dat uitein delijk wel gebeurd. Fateless is de duurste film ooit gemaakt in Hongarije.foto: 2006 a-film distribution. Tussen neus en lippen door passeert in het boek een flink aantal overheerlijke recepten. Maar dat is zeker geen reden om Yquem van Addy Kaiser een 'vrou wenboek' te noemen. En toch is het dat wel. Door de manier waarop Kai ser het verhaal rond ge stolen wijnen via hoofd persoon Esther van Leeuwen vertelt, heb je simpelweg het gevoel in de huid van een vrouw te kruipen. Het verhaal staat van het begin tot het einde bol van de spanning, of je nu een wijnliefhebber bent of niet en of je nu man bent of vrouw. Addy Kaiser gebruikt het boek om en passant te laten merken dat ze veel van wijn af weet. Toch wordt dat niet irritant; deze thriller is ook 'smakelijk' voor wie niet veel van wijn af weet. Nu eens een thril ler waarbij het bloed, bij wijze van spreken, niet van de bladzijden af druipt. Addy Kaiser, Yquem is verschenen bij A.W. Bruna Uitgevers en kost 19,95 euro. I wclnc-renik' thriller dit- zich xfiprelt In «Ie fnccriKitiomlc wijnwrreUl. Addv Kaiser fee»», »- Door Margon van den Berg MIDDELBURG - Stel je voor hoe heerlijk het is om niet langer afhankelijk te zijn van die sigaret. Stel je voor dat niemand meer zeggen kan: 'Wat stink je, ben je nou nog niet gestopt?' Geen schuldgevoel meer naar je omgeving: ze roken mee, ze maken zich zorgen. Hoe vaak heb je niet te horen gekregen dat er een dag komt dat je spijt zult hebben? Maar stoppen met roken is zo moeilijk Roken is een verslaving, dat weet iedereen. Een lichamelij ke én geestelijke verslaving. Als je nooit gerookt hebt, is het zo makkelijk te zeggen: als je wilt stoppen, dan stop je er toch gewoon mee? Zo werkt het niet. Maar als een roker écht wil stoppen, geeft Make it Easy de garantie dat het gaat lukken. Binnen veertien dagen gaat hij of zij als niet-roker door het leven. Moeiteloos, dankzij de Make it Easy- methode. Sinds de oprichting in 1994 heeft Make it Easy vele duizenden rokers van hun verslaving afgeholpen. I\lu, elf jaar later, zijn er acht praktij ken in Nederland waar thera peuten werken volgens de Make it Easy methode. Ralph Groenheijde is de coördinatri ce van Make it Easy. Hij heeft een vaste praktijk in Monster, maar werkt ook op locatie. Op veler verzoek komt hij weer in Middelburg. Levenslange garantie Na zeven dagen is het 95% gelukt de sigaret vaarwel te zeggen en na een jaar is het percentage dat niet rookt nog steeds bijzonder hoog: 75% (onafhankelijk onderzoek der den). Maar Make it Easy streeft naar een rookvrij Nederland en geeft daarom levenslange garantie op de behandeling. Gaat men gedu rende de eerste zes maanden toch de fout in, dan is een her halingsbehandeling geheel gratis. Daarna betaalt men slechts het consult. Jongeren tot 18 jaar behandelt Make it Easy gratis. De Make it Easy-methode heeft overeenkomsten met acupunctuur. Bij het oor wor den met een elektronische 'verklikker' bepaalde zenuw banen opgezocht. Als dat zoe kertje een signaaltje afgeeft, drukt Ralph er razendsnel en absoluut pijnloos drie heel kleine, steriele puntjes in. De puntjes worden geplaatst op de uiteinden van de zenuwba nen, die het signaal 'ik wil een sigaret' naar de hersenen stu ren. De puntjes onderbreken dat verslavingssignaal. Door de puntjes een week lang te Bij de methode die Ralph Groenheijde hanteert wordt gewerkt met piepkleine puntjes die pijnloos in het oor wor den geplaatst op zogenaamde anti-rookpunten. Hierdoor worden de lichamelijke ontwenningsverschijnselen meteen onderdrukt. laten zitten en meerdere malen per dag met een mag neetje te activeren, verdwijnt de behoefte te roken. Zonder ontwenningsverschijnselen. Ongeveer een week later wor den de drie puntjes vervangen door een nieuw puntje, waar door er geen behoefte ont staat meer te eten of snoepen. Met de Make it Easy-methode is het dus mogelijk te stoppen met roken zonder afkickpro- blemen of dik te worden. Maar omdat roken meer is dan een lichamelijke versla ving alleen, maken ook de psychologische aspecten deel uit van de behandeling. Daarom maakt een peptalk van ongeveer een uur deel uit van de eerste behandeling en krijgt iedereen een boekje, mee. Ter ondersteuning, want op het moment dat de puntjes zijn geplaatst, is alle behoefte aan nicotine verdwenen. Ralph Groenheijde werkt uit sluitend op afspraak. Ook heeft hij ervaring met groeps behandelingen voor bedrijven. Diverse televisiemakers ondersteunden de Make it Easy-methode door er in hun programma's positieve aan dacht aan te geven. Inmiddels wordt Make it Easy eveneens door meerdere zorgverzeke raars erkend. Vrijdag 29 september is hij aanwezig in De Concertzaal, Singelstraat 13 in Middelburg. U kunt dan 's middags terecht en dat geldt ook voor de ver- volgbehandeling die op vrij dag 6 oktober plaatsvindt, eveneens in De Concertzaal te Middelburg. Voor alle verdere informatie en voor het maken van een afspraak kan van 09.00 uur tot 21.00 uur kunt u bellen naar 0174-213202. Voor meer informatie tevens: www.makeiteasy.nl. Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076-531 23 14. Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. :,.v. SS2SBSB

de Faam | 2006 | | pagina 44