Engelaar blij met Twente KROMKAMP strijdvaardig speleijsstreken Rijkaard went aan winnen Van Gaal wil ooit wereldtitel winnen GA VOOR MEER VOETBALNIEUWS NAAR WWW.VI.NL Telex Nederlands elftal is record kwijt Blessure Vlaar valt tegen FC Groningen legt talenten lang vast [inftiinDe Faam Woensdag 13 september 2006 - Pagina 32 Duitsland heeft met de 13-0 overwinning van afgelopen woensdag op San Marino in het kader van de EK-kwalifica- tie een record overgenomen van het Nederlands elftal. Oranje won veertien jaar gele den met 8-0 op Malta, wat tot voor kort de grootste uitzege ooit was op vreemde bodem. De Duitsers zorgden woens dag sowieso voor de grootste zege ooit in een EK-kwalifica- tiereeks. Het elftal van bonds coach Joachim Löw verbeter de het record van Spanje, dat in 1984 met 12-1 won van Malta. Feyenoord moet het zeker nog enkele weken doen zon der Ron Vlaar. De centrale verdediger herstelt van een voetblessure die hij in de voorbereiding op het seizoen opliep in een oefenduel met het Engelse Reading. De gebo ren Hensbroeker probeerde het nog wel in de eerste com petitiewedstrijd tegen FC Gro ningen (3-0 verlies), maar viel daar in de 33ste minuut ge blesseerd uit. De Rotterdam mers hopen donderdag in de UEFA Cup-ontmoeting met Lokomotiv Sofia wel te kun nen beschikken over Pieter Collen. De rechtsback stond afgelopen week in de basis bij het Belgische nationale team in het uitduel met Armenië, maai- moest na een uur spelen naar de kant doordat zijn schouder uit de kom raakte. Na een verblijf bij RC Genk in België is Orlando Engelaar (27) terug in Nederland. De lange middenvelder tekende onlangs een con tract bij FC Twente. 'Genk was een mooie club om voor te spelen, maar het voetbal is daar niet echt leuk', zegt En- gelaar. 'Soms schaamde ik me hoe zwak het voetbal in België was. Na twee jaar was ik ook wel uitgekeken op Genk. Er is daar niet veel te bele ven. Enschede ken ik nog niet, maar uit verhalen heb ik begrepen dat het er best leuk moet zijn. Als ik bij FC Twente laat zien dat ik nog steeds kan voetballen, kan ik misschien over twee jaar weer een stap vooruit zetten.' FC Groningen heeft Mark- Jan Fledderus (23) en Gibril Sankoh (23) beloond met twee nieuwe langjarige con tracten. De linksbenige mid denvelder Fledderus, die on langs in de belangstelling stond van het Spaanse Gimnastic de Tarragona, zette een handtekening onder een verbintenis voor drie jaar en staat nu tot medio 2010 onder contract bij de Groningers. Centrale verdediger Sankoh tekende zelfs bij tot medio 2011. Beide spelers zijn in middels begonnen aan hun derde seizoen voor FC Gro ningen. Jan Kromkamp (26) versleet binnen één seizoen drie clubs: AZ, Villarreal en Liverpool FC. Nu is de verdediger terug in Nederland en wel bij PSV. 'De concurrentie in Eindhoven is groot', zegt Kromkamp. 'Maar ik ben klaar om de strijd aan te gaan.' Een goed seizoen bij PSV brengt Kromkamp mogelijk weer in beeld bij bondscoach Marco van Basten die hem niet opriep voor de eerste EK-kwalificatiewedstrij- den. Kromkamp maakte wél deel uit van de WK-selectie, maar speelde in Duitsland geen minuut. Kromkamp: 'Ik speel nu lekker voor PSV en hoop zo weer in aanmerking te komen vöor Oranje.' wR HÜ Als trainer van FC Barcelona won Frank Rijkaard afge lopen seizoen alle grote prijzen: de Spaanse landstitel en de Champions League. Onlangs voegde hij daar de Spaanse Super Cup aan toe. 'We zijn het seizoen goed begonnen. Het winnen van de wedstrijden zorgt voor een bepaald ritme. Als een ploeg gewend is te winnen, zit het in een soort flow. Genieten doe ik niet zo snel, alleen als de buit echt binnen is. Ik hou van mooie momenten en doelpunten. Ja, dan kom ik wel even mijn dug-out uit. Maar echt genieten doe ik in mijn vrije tijd.' De oud- bondscoach hamert in Bar celona op onderlinge disci pline en legt de nadruk op eigen verantwoordelijkheid. 'Mijn principe is datje bij een professionele club werkt. Iemand die vijf keer te laat komt, ver dient het niet bij FC Barcelona te spelen.' AZ-trainer Louis van Gaal uitdaging. 'Dan wil ik een haaide als bondscoach van land trainen waarmee ik naar Oranje het WK in 2002 niet. het wereldkampioenschap in In Alkmaar doet hij het veel Zuid-Afrika van 2010 wil', beter, de trainer streeft daar zegt de oefenmeester. 'ik naar éen landskampioen- heb die ambitie. ïk ben eig schap met AZ. Daarna Is Van populair in Zuid-Amerika Gaal kfaar voor een nieuwe waar vandaan ik veel veizoe- ken krijg. Argentinië, daar hekend, en 'n Mexico, 'k heb in het verleden ver- Tp' schillende aanbiedingen ge- F x Jr hac*^nden. 'k wil het Ijjjpgr liefst naar een land waarmee I Je aansprak kan maken op de jk gifliP wereldtitel. Dat je wat in de melk te brokkelen hebt, we- reldkampioen kunt worden. V, Dus ja, ik zou graag bonds- H coach van Argentinië willen BMttsx zijn. En waarom niet? Zo ben ik al twee keer gevraagd om ■F V. ik trainer te worden van de Ar- ^4 gentijnse topclub Boca Junk A ors>de laatste keer was voor- 51 dat ik voor AZ koos.' Frank Rijkaard houdt niet van show

de Faam | 2006 | | pagina 32