OOK BINNEN BUITENGEWOON GOED John Koch: 'Kitesurfen is spectaculair, maar niet gevaarlijk' sikkens uisSchilder Evenement Vlissingen heeft zilveren strand Beeldende kunst van Danny van Rijt Bel nu voor een afspraak! Faam Woensdag 13 september 2006 - Pagina 28 unst en vliegerwerk door willemien lemkes BROUWERSDAM - Gemoti veerd door het grote succes van een downwind-event op de Grevelingen dat hij twee jaar geleden organi seerde, is John Koch nu druk bezig iets dergelijks te realiseren in een van de eer ste weekends van oktober. Een downwinder is een wedstrijd met de wind mee: van de Brouwersdam naar de Grevelingendam. Eigenlijk moet je het zien om te beseffen wat kitsurfen is: op een klein plankje voortgetrokken worden over het water door een enorme vlieger. Via de foto's op de website kun je er een idee van krijgen. Het ziet er ongeloof lijk spectaculair en gevaarlijk uit. Wetgeving Dat tweede is absoluut niet het geval volgens Koch. "Twee jaar geleden was er veel ophef over hét verhaal dat een kitesurfer tussen twee flats door getrokken werd. Inmiddels is de sport zo ontwikkeld dat het absoluut vei lig is geworden. Ik doe het vrij wel het hele jaar tot een tempe ratuur van 7 a 8 graden. Met een wetsuit gaat dat prima. Een pro bleem is wel dat er nog geen wetgeving voor bestaat. Nie mand weet nog onder welke re gels wij vallen. Officieel is het nu verboden op alle binnenwate- De definitie van kitesurfen is volgens enthousiasteling John Koch: 'met een grote vlieger en een klein plankje stunten op het water'. "Ik heb zestien jaar aan windsurfen gedaan en ben nu zeven jaar aan het kite surfen. Het is de meest waanzinnige sport die be staat. Ik snowboard en wa keboard (met een plank ach ter een speedboard) graag, maar op een board aan een vlieger overtreft alles. Alles zit erin: je kunt niet alleen vooruit, maar ook omhoog." Kitesurfen is een extreem spectaculaire sport, stelt Koch. "Een te gekke sport, maar niet extreem gevaar lijk. Ik zou mijn eigen kind zo aan een vlieger laten han gen." ren, dus ook op de Grevelin gen." "Twee jaar geleden heb ik het zonder vergunningen georgani seerd, maar nu wil ik het in ok tober legaal doen. Het is echter nog niet eens duidelijk welke vergunningen ik nodig heb, laat staan hoe en waar ik ze moet aanvragen. Maar ik heb er alle hoop op dat het lukt. In ieder ge val word de downwinder een wedstrijd voor een beperkt aan O' John Koch: "Kitesurfen is niet extreem gevaarlijk. Ik zou mijn eigen kind zo aan een vlieger laten hangen." foto: pr tal deelnemers. Rijkswaterstaat wil er een test van maken en het positief wegzetten. Misschien dat daarna de regels ook duide lijk kunnen worden. De Neder landse Kitesurf Vereniging is be zig daar een opzet voor te ma ken." Lang in de lucht Mocht het downwind-event niet door kunnen gaan, komt er volgens John Koch toch een evenement in een van de eerste weekends van oktober. Een wedstrijd wie het langst in de lucht kan blijven (hangtime) en een voor het beste kunstje (best trick). Daar kunnen liefhebbers zich via de site voor inschrijven. Het wordt volgens Koch een fantastische gebeuren met een dj, demonstraties en testmateri aal van de grootste importeur van Nederland, en tot slot een barbecue. Op zaterdag 7 en zondag 8 oktober of 14 en 15 oktober is er een spectaculair kitesurf evenement bij de Grevelin gendam. Er zijn hangtime wedstrijden en een strijd om de beste "trick". Inlichtingen op www.kitehigh.nl.Kitesur- fen...? VLISSINGEN - De gemeente Sluis heeft' het Schoonste Strand van Nederland. Dat maakte de Stichting Neder land Schoon vrijdagmiddag in Amsterdam bekend. Vliss ingen is tweede geworden, net zoals vorig jaar. Vorig jaar won Sluis de titel en de bijbehorende Gouden Wimpel ook al. De verkiezin gen voor de schoonste stran den werden voor de vierde keer gehouden. In 2003 en 2004 had de gemeente Veere de schoonste stranden en in 2005 en dit jaar scoorde Sluis als beste. Nederland Schoon heeft de inspecteurs van de ANWB weer opdracht gegeven om in totaal 93 Noordzeestran den in 24 gemeenten tijdens het seizoen driemaal te be zoeken en te inspecteren op schoonheid, waaronder het Badstrand en Nollestrand in Vlissingen. De drie inspecties zijn be oordeeld en gewogen door een jury. De gemeenten Vlis singen, Sluis en Texel wer den genomineerd voor de prijs. DOMBURG - Bij Galerie Pop in Domburg is tot en met 5 november een expositie te zien van Danny van Rijt. Hij maakt vooral ruimtelijk werk, variërend van kleine objecten tot monumentale beelden voor openbare ruimten. Voor zijn kunstwer ken gebruikt hij allerlei tech nieken en materialen: hout, metaal, beton, kunststof en combinaties. Met het HuisSchilderPlan® heeft u nooit meer omkijken naar het schilderwerk aan uw woning. Want het HuisSchilderPlan® staat voor woning- onderhoud op maat. Buiten maar ook binnen. Deskundig product- en systeemadvies; Specialistische technieken; Kleuradvisering voor stijlvolle kleurencombinaties: Snel en met minimale overlast; Renoverende systemen; Heldere prijsafspraken; Zorgeloos onderhoud voor zowel binnen als buiten; Meerjarenplan mogelijk. Informeer naar onze winterschilderkorting en BTW-korting voor oudere panden. Ouwerkerk Kapelle/Scherpenisse Sluis Waarde Wilhelminadorp Sas van Gent/Goes IH Hulst Nieuwerkerk Scharendijke Breskens Vlissingen Schilder- en Afwerkingsbedrijf R. v.d. Zande 0111 -642139 Schildersbedrijf J.L.M. Noom Zn. 0166-663804 Schildersbedrijf J.M. van Ijzerloo bv 0117-462385 Geense Schildersbedrijf Meesterschilder 0113-502524 Schildersbedrijf G.M. Harinck 06-21288133 Tack's schilders- en Afwerkingsbedrijf 0117-391426 Houtepen Schilderwerken 0115-452520 Schilderwerken "Pastel" 0114-314458 Schildersbedrijf A.D. de Wit 0111 -641555 Schilders- en Afw.bedr Harry Einders 0111-672142 Sartain Schilderwerken 0117-371612 Schildersbedrijf Buitelaar-Pouwer 0118-413611 Het is de afgelopen tijd vaak in het nieuws: voor starters is het door de hoge woningprijzen moeilijk een huis te kopen. Er is ook goed nieuws: ouders kunnen hun kind financieel een handje helpen bij de aankoop van een eerste woning. In veel gevallen kunt u zelfs voor uw kind (in de toekomst) belasting besparen! Wij kunnen u uitgebreid informeren over de mogelijkheden. Samen met u en uw kind zoeken wij naar een duurzaam juridische èn fiscaal optimale oplossing. Neem contact met ons op. Janse de Jonge Ft Van Wouwe Netwerk Notarissen Wagenaarstraat 1 4331 CX Middelburg T (0118) 65 96 00 E middelburg@jmwnotarissen.com www.jmwnotarissen.com imi

de Faam | 2006 | | pagina 28