Lessen in sprekende auto Prijs voor starters Er warmpjes bij zitten Hulp in huishouding Neuzen in de schuur Delta maakt in 2006 minder winst 'Containerterminal is noodzakelijk' Inlopen bij Le Roy Cursus Power Yoga voor beginners Kamer van Koophandel beloont plan rawswHrniPe FaamWoensdag 13 september 2006 - Pagina 27 Het team van OHC. foto: ellen de vriend MIDDELBURG - "We ver kopen stijlvolle- en klassie ke (gas)haarden van Faber, haardcreaties van Stuv, Zweedse designhoutka- chels van Contura, authen tieke gietijzeren houtka chels van Morso en gas- en kolenkachels van Nestor Martin. Daar komt de bre de haardencollectie van Barbas nog bij en de Marsi Camin collectie die wij zelf uit Italië'importeren", somt Martijn Kennes op. Ook verkoopt Open Haard Cen trum Walcheren sinds de opening op 1 september natuursteen, brievenbus sen en accessoires. Te vin den in Middelburg-Mortie- re, 0118-674955. MIDDELBURG - Delta NV wist in het eerste halfjaar van 2006 een nettowinst van bij na 51 miljoen euro te halen. Dat is twintig miljoen euro minder dan vorig jaar. Be langrijkste oorzaak voor het verschil is de uitval van de kolencentrale in Borssele. MIDDELBURG - Om Zee land als logistieke regio te la ten groeien, is de aanleg van een grootscheepse contai- nenterminal noodzakelijk. Tenminste, dat stellen de Kamer van Koophandel, MKB-Zeeland en BZW-Zee- land in het rapport Logistiek in Zeeland, dat vrijdag is aangeboden aan de gedepu teerde staten van Zeeland. Een grootschalige terminal zorgt ervoor dat de Zeeuwse zeehavens een completer pakket aan diensten kunnen bieden. Daarnaast moeten provincie, Zeeland Seaports en de gemeenten nog geza- menlijker optrekken om kansen te kunnen benutten, vindt het bedrijfsleven. GOES - Gedeputeerde Maria le Roy (economische zaken) houdt sinds deze week een tweewekelijks innovatie spreekuur. Ondernemers uit het midden- en kleinbedrijf kunnen met vragen bij haar terecht. Le Roy zet haar net werk in om vragen te beant woorden. Het eerste spreek uur is 26 september in Axel, 10 oktober in Zierikzee. Info: 0118-631432. door ellen de vriend MIDDELBURG - De daling van het aantal overvallen, die in 2001 was begonnen, zet zich onverminderd voort. Dat blijkt uit cijfers van de politie. Ook in Zee land is het aantal overvallen gedaald. Het eerste halfjaar werden slechts zeven over vallen geregistreerd. Het eerste halfjaar van vorig jaar werden in Zeeland twaalf over vallen genoteerd en in totaal vo rig jaar zevenentwintig, zo ver telt een woordvoerder van de Politie Zeeland. Daarmee volgt onze provincie de landelijke trend. In het Landelijk Overval len en Ramkraken Systeem (LORS) van het Koips landelijke politiediensten staat dat ten op zichte van het eerste halfjaar in 2005 het aantal overvallen dit jaar is afgenomen met twaalf procent, van 1082 naar 952. Vooral winkels en horecagele genheden hebben de eerste zes maanden van dit jaar minder te lijden gehad. In de horeca zakte het aantal overvallen van 217 in 2005 naar 156 dit jaar, in de de tailhandel van 378 naar 315. Hoe deze sterke daling van het aantal overvallen in Zeeland is ontstaan, weet de politiewoord voerder ook niet. "Het kan er mee te maken hebben dat de ondernemers zich bewuster zijn geworden van de risico's die zij lopen", zegt zij. Welke maartegelen de ondernemers hebben getroffen om een over- De politie op zoek naar overvallers van een buurtsuper in Vrouwenpolder, archief jaap wolterbeek val te voorkomen weet de woordvoerder niet. Volgens de Raad Nederlandse Detailhandel hebben de winke liers preventieve maatregelen genomen. "Zij hebben fors geïnvesteerd in beveiligde klui zen, camerasystemen en trai ningen voor hun medewer kers", stelt H. Jansen. Opvallend vindt hij het feit dat steeds meer overvallen op winkels misluk ken en dat de gemiddelde buit bij een overval sterk afnam. Het landelijke aantal overvallen op benzinestations daalde met iets meer dan de helft, van 91 naar 45. Bij restaurants liep het aantal terug van vijftig naar 27, bij snackbars van 66 naai' 34. Het aantal bankovervallen zak te van 47 vorig jaar naai- 28 dit jaar. Supermarkten zagen het aantal dalen van 71 naar 54. Toch zijn er ook sectoren waar het aantal overvallen toenam. Zo verdubbelde het aantal over vallen op koffieshops van vijf naar tien en werden ook hotels en slijterijen vaker slachtoffer. Bij de overvallen het afgelopen halfjaar vielen drie doden en 178 gewonden. Van het totaal is bijna een kwart opgelost. VLISSINGEN - In het Cen trum voor Integrale Gezond heid in Vlissingen begint op maandagavond een begin nerscursus Poweryoga. Dat is een dynamische vorm van yoga, waarbij spiergroepen en conditie ook getraind worden tijdens een liggende ontspanningsoefening. Op 18 september is er om 18.30 uur een gratis introductieles. Voor meer info 0118-430757. Patrick Brasser, foto: ellen de vriend MIDDELBURG - Brasser Dienstverlening verhuisde zaterdag 2 september van de Bremstraat 41 in Ame- muiden naar de Fagotweg 2E in Middelburg. Op het bedrijventerrein Mortiere zit het bedrijf dat schoon maakt, tuin- en terreinon- derhoud verricht en wonin gen beheert centraal in het werkgebied Walcheren. Pa trick Brasser doet al het on derhoud dat gewenst is aan recreatiewoningen en par ticuliere woningen. Ook is hij in te schakelen voor een wekelijkse of maandelijkse schoonmaakbeurt of tuin onderhoud. Brasser is 24 uur per dag bereikbaar via 06-12065809. GOES - De vrien delijke compu terstem zegt: "Ik wil dat je beter oplet', of: "Dit kan ik niet goed rekenen". En ook al ram je onderweg alles dat je tegenkomt; de instruc teur blijft geduldig. En dat is niet het enige voordeel: deze week bleek uit een on derzoek van TNO dat leerlin gen die beginnen in een rijsi- mulator tijdens hun examen een hogere kans van slagen hebben. Die uitkomst verbaast Ko Dek van Verkeersschool Dek uit Goes niets. Hij werkt al sinds het begin van dit jaar naar volle tevredenheid en als enige Zeeuwse rijschool met twee si- mulatoren. "Omdat er op diver- De rijsimulator van Dek. foto jaap wolterbeek se vlakken getraind wordt, heeft een aardig beeld van de presta- de echte instructeur meteen ties van zijn leerling". Sandra Nonnenkamp. foto: ellen de vriend een uitleg waarbij aangegeven wordt wat de ondernemer doet om zijn plan een succes te laten worden. Ook moet opge geven worden hoe de duizend euro geïnvesteerd kan worden in de zaak. Een jury nomineert drie star ters. Gekeken wordt naar de volledigheid van het plan, het financiële en commerciële plaatje en de haalbaarheid van het geheel. De drie genomi neerden worden maandag 23 oktober via de site van de KvK bekendgemaakt. De volledige spelregels zijn na te lezen op www.kvk.nl/star- tersprijs. voor het welslagen.van een on derneming, vindt de Kamer van Koophandel. Uit onder zoek van de Hogeschool Zee land blijkt namelijk dat zeven- tig procent van de onderne mers die stoppen met hun zaak nooit zo'n onderne mingsplan schreef. Wie mee wil dingen naar het geldbedrag, moet zijn onder nemingsplan voor vrijdag 6 ok tober insturen, vergezeld van Een goed plan is essentieel W 1 h MIDDELBURG - De Zeeuwse Kamer van Koop handel deelt duizend euro uit aan de startede onder nemer die het beste onder nemingsplan van het afge lopen anderhalf jaar schreef. De Leen van Gelder-starters- prijs, zoals de wedstrijd offi cieel heet, is genoemd naar de oud-voorzitter van de Kamer van Koophandel Zeeland. Hij wordt uitgereikt op 4 novem ber, tijdens de Startersdag die 1e kamer dan houdt. VROUWENPOLDER - De koetsschuur achter het woonhuis van Sandra Non nenkamp in Vrouwenpol der is compleet verbouwd. Nu staat er een uitnodigen de winkel met heel veel blauw met wit én groen met wit aardewerk, ouder wets serviesgoed, brocante sier- en gebruiksvoorwer pen, droogbloemkransen en decoraties. Verder staan er planten voor binnen en buiten en maakt Sandra op bestelling bloem-stukjes en decoraties. De Koetsschuur is te vinden aan de Zoek weg 2 en geopend van woensdag tot en met vrij dagvan 13.00 tot 18.00 uur. Info: 0118-594549.

de Faam | 2006 | | pagina 27