Decennium Emergis Ook je her Straatpsychiater: 'Niet platspuiten maar platspelen' Frans Bauer zingt de sterren aan de hemel bij Emergis Meer weten? »T«via3fi'"#;TiilDe Faam Emergis viert jubileum met superster Thaiboksen en catwalken Effectief omgaan met eneigie Smeren doe je toch Meer weten over DHAr surf dan naar www.ookjehersenenhebbenhonger.nl Er wordt veel aandacht besteed aan verantwoorde voeding voor ons lichaam. Gelukkig maar. Wat echter veelal vergeten wordt, is dat de hersenen ook honger hebben. Hersenen, met name die van kinderen, hebben namelijk veel baat bij bepaalde voedingsstoffen. Voldoende DHA is broodnodig Woensdag 13 september 2006 - Pagina 22 GOES - Niet platspuiten maar platspelen is het motto van Jules Tielens uit Amsterdam. Dag in dag uit spreekuur houden in een kliniek is niets voor hem. Hij combineert zijn werk liever met zijn grote passie muziek. Met The Electric Space Cowboys treedt hij regelmatig op in psy chiatrische klinieken. Geen rust gevende muziek, maar gewoon keiharde rock. Als straatpsychiater in Amster dam heeft Tielens dagelijks te maken met dak- en thuislozen met psychiatrische problemen, een groep die afkerig is van hulp verlening. Muziek is een goede manier om contact met hen te maken. "Ik maak bijvoorbeeld een opmerking over een T-shirt Op 1 januari 1996 fuseerden PZZ, RIAGG Zeeland en de Zeeuwse Instelling Beschermd Wonen tot Emergis. In 2004 sloot het Zeeuws Consultatiebu reau voor Alcohol en Drugs zich daarbij aan. Inmiddels beschikt waar een rockband op staat", vertelt Jules, "of ik pak een gitaar. Dan ontstaat er vanzelf een ge sprek." Tielens is ervan over tuigd dat muziek een belangrijk middel is om vertrouwen te wek ken tussen cliënt en hulpverle ner. "Muziek brengt mensen bij elkaar, je kunt gewoon niet faken als je naar een optreden luistert. En wanneer je de ene avond je psychiater helemaal uit z'n dak ziet gaan, dan praat je de andere dag een stuk makkelijker met hem." De straatpsychiater wil met zijn Rock Therapy Tour de mensen vooral een geweldige avond bezorgen. Zijn missie: "Ik wil bereiken dat er meer leuke dingen gedaan worden in klinie ken. Het is er vaak zo saai." Emergis over veertig locaties, verdeeld over de provincie. Het zorgaanbod richt zich op zowel kinderen, volwassenen als ou deren en varieert van preventie ve cursussen en thuisbegelei- ding tot langdurige opname. HEINKENSZAND - Een avond met hedendaagse Hollandse meezingers en stevige rock uit de jaren zestig. Dat stond op het programma van het feest ter ere van het tienjarig bestaan van Emergis. Cliënten, familie, vrienden en medewerkers wa ren met bussen uit alle hoeken van Zeeland naar Heinkens- zand gekomen om het feestje mee te vieren. Al vroeg in de avond was het enorm druk in en rond De Sten- ge. Het grootste deel van het duizendtal bezoekers was geko men voor de hoofdact van de avond: Frans Bauer in eigen persoon. Op zijn populariteit werd goed ingespeeld. Na bin nenkomst kregen de bezoekers een sjaaltje met zijn naam en konden ze op de foto met zijn kartonnen evenbeeld. Tijdens het voorprogramma warmde de cliëntenband de Henko's het publiek op met Hollandse mee zingers. Vervolgens deden The Hitpoints met hun rockcovers er nog een schepje bovenop. Met hun zwart-wit geverfde ge zichten hadden ze veel weg van de band Kiss. Bij het optreden van rockende psychiater Jules Tielens steeg de temperatuur in de zaal tot een hoogtepunt. Sa men met The Electric Space Cowboys en gastmuzikant Da vid Hollestelle zorgde hij voor flinke beweging op de dans vloer. Toen Bauer om 22.00 uur het podium betrad, gingen de rode sjaaltjes massaal de lucht in, werd de polonaise in gang gezet en zong iedereen uit volle borst mee. Publiek en muzikan ten genoten zichtbaar. Een ge slaagd feest of, zoals Frans na afloop zelf zei: "Een formidabe le avond!" VLISSINGEN - Bij De Zunne in Vlissingen gaat de begin nerscursus Effectief omgaan met je energie van start. De cursus wordt gegeven door Ellen Heijstek en Janneke de Nooijer. Het is de bedoeling dat cursisten het contact met wie zij werkelijk zijn verster ken en zo hun kwaliteit van leven doen toenemen. De cursus bestaat uit acht bij eenkomsten op woensdag avond en begint op 20 sep tember. Ook is er een zater dagcursus van vier bijeen komsten die op 30 september begint. Meer info: 0118- 572116. Frans Bauer brak in 1994 door met de single 'Als ster ren aan de hemel staan'. De populariteit van de Brabant se volkszanger steeg enorm en het einde van zijn succes lijkt nog niet in zicht. In december staat hij maar liefst dertien keer in Ahoy met een drie uur durende show. De eerste negen con certen zijn inmiddels uitver kocht. Voor Bauer betekenen de dertien aaneengesloten concerten een persoonlijk re cord. Voor de cliënten en medewerkers van Emergis was het exclusieve concert van Frans Bauer hét hoogtepunt, foto: anoeska guzel VLISSINGEN - De Jongeren Activiteiten Soos (JAS) houdt zaterdag 16 september sa men met het Oranje Fonds een open dag in Vlissingen in het kader van de Landelijke Ontmoetingsdag. Te zien zijn alle activiteiten voor het nieuwe seizoen. Om 14.00 uur is er een demon stratie thaiboksen en om 14.30 uur een demonstratie darts. Rond 15.00 uur begint een brainstormsessie activi teiten en om 15.30 uur wordt het schaken gedemon streerd. Om 16.00 uur geeft voormalig Miss Nederland Miranda Slabber een cat- walktraining voor de activiteit Make-up your Mind. Deze activiteit is bedoeld voor mei den die alles uit hun uiterlijk willen halen. Zij krijgen ma- kè-up advies en mogen zich op de catwalk presenteren. De open dag is van 14.00 tot 17.00 uur in het Open Hof. Blue Band heeft die uitdaging opgepakt. Het merk heeft namelijk een nieuwe halvarine gemaakt, waaraan DHA is toegevoegd. Halvarine bestaat normaal al uit verschillende vetten. Logischerwijs is hier het vetzuur DHA aan toegevoegd. Blue Band Idee! heet de halvarine, waarmee het hele gezin kan profiteren van de belangrijke rol van DHA. En wel op een heel gemakkelijke manier, want smeren doe je toch! Voor opgroeiende kinderen is het vreselijk belangrijk dat ze goed en gezond eten. Zodat ze de nodige bouwstoffen krijgen om licha melijk te groeien. Maar onze hersenen hebben ook voedingsstof fen nodig. Het vetzuur DHA is één van die voedingsstoffen. Je kunt stellen dat DHA een bouwsteen is voor de hersenen, zoals calcium dat is voor de botten. Meer dan de helft van de droge stof van onze hersenen bestaat uit vet. Het vetzuur DHA is daarvan een belangrijk deel. DHA is onmisbaar voor bijvoorbeeld de aanmaak van nieuwe verbindin gen in de hersenen. Daarnaast is DHA belangrijk voor de ontwik keling van de hersencellen. Broodnodig dus, en dat blijkt ook wel uit het feit dat het vetzuur DHA van nature aanwezig is in moe dermelk. Het vetzuur DHA zit echter nauwelijks in andere voedingsmidde len. Het zit voornamelijk in vette vis. Kinderen vinden vette vis helaas niet altijd even lekker. Een gevolg is dat Nederlandse kin deren gemiddeld slechts 30% van de aanbevolen hoeveelheid DHA krijgen.

de Faam | 2006 | | pagina 22