in een doosje kijkenkie kopen Hoe koud is het? Rollend puzzelen Mobiele Comminiceren Drankje in de houdgreep dé Weekkrant De Faam Woensdag 13 september 2006 - Pagina 21 Gadgets alleen leuk voor jongeren? Echt niet! Ja, deze drinikSteady is han dig als je achterop de mo tor een kop koffie wilt drinken, maai" ook oude ren die geen vaste hand meer hebben, zullen deze uitvinding gaan waarde- ren. Met deze handige hulpje wordt het na melijk bijna een kunst om wél te morsen. De rubberen greep, waarin een mok, maar ook een wijnglas past, is namelijk zo ontworpen dat hij twee richtingen op kan bewegen, terwijl de mok of het wijnglas stabiel blijft. Kijk voor meer in formatie op de site www.handsteady.com gen elek tromagnetische golven, dus wat wil je nog meer? Nouja, hooguit dat hij in Nederland verkocht zou worden. En wellicht gebeurt dat ook nog wel. Voor nu in ie der geval nog af te rekenen in dollars. 27, om precies te zijn. Meer informatie op http: /usb.brando.com.hk. Wat is de overeenkomst tus sen een data-archief, een me morecorder en een laserpoin ter? Ze kunnen alle drie ver werkt worden in een pen. En inderdaad, dat zijn ze inmid dels ook. De pen heeft wel meteen een superiange naam aan zich hangen, want USB Flash Drive Laser Pen is een mond vol. Maar multifunctio neel als hij is, zal niemand daar wakker van liggen. De pen is ook nog een schok- en wateiproof en beschermd te- Heb je even gewacht tot de grote vakantie over is om zelf de zee en het strand op te zoeken? Dan zijn we nog net op tijd met deze handige oPod case. Nouja, als je inderdaad over een iPod beschikt, want an ders heb je er niet veel aan. De oPod is namelijk een handige box waarmee je de iPod kunt beschermen tegen zand en water. Een flexibel membraam maakt het mogelijk om de knop pen ook te bedienen als de box dicht is en een geïnte greerde hoofdtelefoon aansluiting zorgt er voor dat er ook langs die weg geen water en zand kan binnendringen. De prijs van de box varieert van 17,50 tot 52,50 euro, af hankelijk van het type Ipod. Meer info is te vinden op www.otterboxcases.nl. twin IO twaï Praat je ook graag over hoe warm of hoé koud je het hebt? Dan is deze thermostaat een passend artikel, want hij heeft niet voor niets de naam Keivin Talking Thermostat meegekre gen. Inderdaad...je kunt tegen hem praat. Zo laat hij de tempe ratuur zien als je hem dat vraagt en kun je ook het programma veranderen met je stem. Als je dit leest, is het misschien een leuk technisch snufje, maar voor visueel gehandicapten is dit zelfs een uitkomst! We heb ben het apparaat helaas nog niet in Nederland kunnen ont dekken, maar voor bijna 130 dollar is hij verkrijgbaar bij www.smartlnome.com. Met deze rol toiletpapier kom je het toilet nooit meer af! Tenminste, als je - net als een snel groeiend aantal mensen - een Sodoku fan bent! En als echte Sudoku fan weet je ook hoe versla vend deze puzzel is, dus als het huls maar over één tollet beschikt, is het mis schien han dig om er ook een wekkertje bij te zetten. En vergeet de pen niet. En zorg ook voor een standaard wc- rol in de buurt, want eigenlijk is deze wc rol te duur om echt als zodanig te gebruiken. Een rol puzzelplezier kost je namelijk bijna 8 euro. Maar dan heb je wel iets bijzonders op het toi let! Meer informatie is te vinden op www.megagadgets.nl. Bij sommige gadgets rijst wel eens vraag: wat moét je er mee? Maar dan is de uitvoering zo bij zonder, dat je er toch je ogen niet van af kunt houden. Dit is zo'n gadget. Buitengewoon ge schikt voor iemand die koste- wat-het-kost altijd zijn (of haar) eigen grasmatje bij zich wil heb ben. Want dat is het. Het is een schoudertas dat uitgevouwen kan worden tot een namaak graszode. Een extra gimmick is de ritssluitingen aan alle kan ten. Hierdoor is het mogelijk om meerdere grasplaggen aan elkaar te ritsen. Misschien wel dé manier om nieuwe vrienden te maken. Meer info is te vinden op de volledig Duitstalige web site: www.wiesenglueck.de. Als je geld teveel hebt en inmiddels bent uitgeke ken op SMS, dan is deze 'kristallen bol' wellicht een optie. Nee, hij voorspelt niet de toekomst, maar hij be schikt over een eigen telefoonnummer waardoor je hem kunt gebruiken om jouw teksten, foto's en animaties te pro jecteren. En te ontvangen, want omdat de bol in principe een mobiele telefoon is, kunnen ook anderen jou 'bellen'. Groot is hij niet. Zo'n 28 cm vanaf de voet gerekend, maar een blikvanger is het natuurlijk wel. En dat mag ook wel, want er moet bijna 500 Britse ponden voor be taald worden en dat is omgerekend toch bijna zo'n 600 euro. Meer info is te vinden op www.spacewriter.com.

de Faam | 2006 | | pagina 21