f SCHEEPSWERF C.A. MEERMAN THEMABIJEENKOMSTEN WET MAATSCHAPPELIJKE ONDERSTEUNING WWW.MIDDELBURG.NL A dé Weekkrant De Faam Nieuwe wandelroute in Middelburg PRESENTATIE RONDOM ARNEMUIDEN OP WIJKTAFEL Wijktafels in september Rioleringswerken Nieuw Middelburg Woensdag 6 september 2006 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen In samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) en de Nederlandse Hartstichting heeft de gemeente Middelburg een veilige loop- /wandelroute ingericht. Op zaterdag 16 september zal deze route officieel worden geo pend door wethouder Albert de Vries. De nieuwe wandelroute, "de Zuidroute" genaamd, begint schuin tegenover de ingang van het NS-sta- tion aan de Kanaalweg en is goed bereikbaar met fiets, auto, bus en trein. De Zuidroute is vernoemd naar de wijk Middelburg Zuid, waar de 5,6 km lange route voor een groot deel door heen gaat. De Zuidroute voert de wandelaar via de Kanaalweg al snel langs het groen van het Erasmus- park. Vervolgens gaat de route via de afwisselende woonwijken Reijershove en de Magistraatwijk over het groene Meiveld naar Dauwendaele. Langs water en groene paden, maar altijd nabij bebouwing, gaat de route terug naar het NS-station. De Zuidroute is een mooie combinatie van woonvor men, natuur, groen en water! De nieuwe wandelroute is in zijn geheel duidelijk gemarkeerd. Verder voldoet de wandelroute aan de door de KNAU opgestelde kwali teitscriteria. Voor de inrichting heeft de gemeente een subsidie ontvan gen van de Nederlandse Hartstich ting en het Ministerie van Volksgezondheid Welzijn en Sport. De officiële opening is om 10.15 uur bij het Waterschapskantoor aan de Kanaalweg 1 in aanwezigheid van de heer Flipse, bestuurslid van de KNAU en een vertegenwoordiger van de Nederlandse Hartstichting. Genodigden, belangstellenden, waar onder hopelijk vele wandelaars, jog gers, trimmers, hardlopers en alle anderen die sport en bewegen een warm hart toedragen kunnen na het startschot de nieuwe route in gebruik nemen. De gemeente hoopt dat door het openen van de Zuidroute meer men sen vaker in beweging komen. Uit onderzoek blijkt namelijk dat meer dan de helft van de Nederlanders te weinig beweegt. Een half uur bewe gen per dag bevordert de gezond heid, geeft meer energie en verkleint de kans op hart- en vaatziekten. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Sjaak de Visser, tele foon 67 53 72. Of per e-mail s.de.visser@middelburg.nl Binnenkort worden in uw wijk weer wijktafels gehouden. De wijkta fels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethou der en diverse maatschappelijke instellingen, zoals Woongoed, poli tie en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Via deze bijeenkomsten heeft u de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen uw wijk. De wijktafels zijn voor iedereen vrij toegankelijk. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Wanneer en waar? maandag 11 september donderdag 14 september donderdag 14 september dinsdag 26 september Griffioen soos Griffioen Arnemuiden Verenigingsgebouw De Arne Sint Laurens Dorpshuis Klarenbeek/Veersepoort CSW Agenda's en verslagen van eerder gehouden wijktafels kunt u raadplegen op www.middelburg.nl via de knop 'Wijkaanpak' en dan 'Wijktafels'. In de week van 11 september start de firma van der Straaten uit Hansweert met het vernieuwen van het vuilwaterriool, de aanleg van een schoonwaterriool en het herstraten van een aantal straten in Nieuw Middelburg. Het gaat om de Prinses Margrietstraat, Prinses Marijkeplein, een gedeelte van de Koningin Julianastraat, de Prinses Irenestraat, een gedeelte van de Prins Willem Alexanderstraat en een gedeelte van de Zacharias Jansenstraat. Het werk wordt in fasen uitgevoerd. Als het weer het toelaat zullen de werkzaamheden eind februari 2007 afgerond zijn. Voor informatie kunt u contact opne men met Joost Gabriëlse van het Ingenieursbureau van de dienst Ruimte, bereikbaar onder telefoon nummer 67 53 33. Hij is belast met het dagelijks toezicht. r In de 15e en 16e eeuw was Arnemuiden een belangrijk han delscentrum. De Arne was toen nog een brede zeearm tussen Walcheren en Zuid-Beveland en schepen voeren af en aan. Maar de Arne verzandde en de grote handelsschepen zochten hun heil elders. De visserij werd de belangrijkste inkomstenbron voor de stad. Tot ook de haven verzandde en de vissersvloot naar Veere en later naar Vlissingen vertrok. Dat is het Arnemuiden zoals we het nu ken nen: een dorp omgeven door pol ders. Maar zou het niet aantrekkelijk zijn om de polder opnieuw in te richten? En de oude historie weer zichtbaar te maken? Dat is de vraag die het pro ject 'Rondom Arnemuiden' zich stelt en samen met u wil beantwoorden. Op de wijktafel van 14 september hoort u meer over het project. 'Rondom Arnemuiden' is een initiatief van de Provincie Zeeland, gemeente Middelburg, Rijkswaterstaat directie Zeeland, Waterschap Zeeuwse Eilanden, Dienst Landelijk Gebied, Tauw, TNO en de Erasmus Universiteit Rotterdam. Medewerkers van deze organisaties begeleiden het proces om te komen tot een advies voor de inrichting van de Oranjepolder en Oranjeplaat. Woningbouw, (water)recreatie of natuur? De projectpartners hebben de ambi tie om het gebied aantrekkelijker te maken, waarbij het water een belangrijke plek inneemt. We willen er iets moois van maken en wonen en recreëren aan het water inbrengen. Dat kan helpen om de Oranjepolder en Oranjeplaat te ontwikkelen tot een vitaal gebied. Een belangrijk element voor de gemeente is het realiseren van woningbouw in de Oranjepolder. Maar hoe kan dat op een verant woorde manier? En welke mogelijkhe den zijn er voor (water)recreatie en natuur? Dat horen we graag van de mensen die in het gebied leven of er vaak komen. 'Rondom Arnemuiden' is een project voor en door Arnemuiden. Rollen omgedraaid Meestal komen de ideeën om een gebied te ontwikkelen uit de koker van een gemeente of een provincie. Bij het project 'Rondom Arnemuiden' draaien we de rollen om. Niet de overheden bedenken wat er moet gebeuren, maar inwoners, onderne mers en andere belanghebbenden denken mee en brengen een advies uit. Een grote groep mensen gaat aan de slag om samen het gebied verder te ontwikkelen. Het woord is aan u De projectpartners nodigen u uit om actief deel te nemen aan de advies vorming. Maar eerst vragen we u te komen luisteren wat het project inhoudt en welke stappen wij daarin met u willen nemen. Wilt u meer weten over het project? Kom dan op 14 september naar de Wijktafel in Arnemuiden. Deze vindt plaats in wijk- gebouw De Arne en begint om 20.00 uur. Daar geven de projectpartners uitleg over het initiatief en kunt u vra gen stellen. Tot die tijd kunt u voor informatie terecht bij Ad van de Pas, telefoonnummer 67 53 11. Rondom het Veerse Meer 'Rondom Arnemuiden' maakt deel uit van het project 'Rondom het Veerse Meer'. In 2004 is de gebiedsvisie 'Rondom het Veerse Meer' vastge steld. De gebiedsvisie schetst'de gewenste toekomst van het gebied en de acti viteiten die nodig zijn om deze toe komst te bereiken. Bij de visie hoort een uitvoeringsprogramma. Inmiddels zijn 21 uiteenlopende pro jecten opgestart. Projecten die zor gen voor een betere waterkwaliteit in het meer, een netwerk van toeristi sche attracties, nieuwe ligplaatsen voor boten en een kwekerij voor zee aas. Een belangrijk deelproject is de kwaliteitsverbetering van Oranjeplaat en Oranjepolder. De afgelopen maanden is hard gewerkt om de historische scheeps werf C.A. Meerman te restaureren. De werkzaamheden zijn bijna klaar. Daarom vindt op 8 september de technische oplevering plaats. Aannemer Leenhouts zal daarbij de sleutels overhandigen aan wethouder Hannie Kool-Blokland. Zij geeft de sleutels vervolgens door aan de Stichting Historische Scheepswerf C.A. Meerman. Deze stichting gaat de werf beheren en richt deze tijdens de wintermaanden in als museum. De historische werf C.A. Meerman is ook geopend tijdens de Open Monumentendag. In 2007 komt er een nieuwe wet, de Wet maatschappelijke ondersteu ning (Wmo). De Welzijnswet, de Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg) en de huishoudelijke verzorging uit de Algemene wet bijzondere ziektekosten gaan op in de Wmo. Met ingang van 1 januari 2007 wordt de Wmo ingevoerd. Vanaf dat moment is de gemeente verantwoorde lijk voor alles wat in deze wet is geregeld. Door de Wmo wordt het voor inwoners makkelijker om hulp of ondersteuning aan te vragen. Het doel van de Wmo is dat iedereen kan meedoen in de maatschappij en dat mensen zo veel mogelijk voor zichzelf en elkaar zorgen. De Wmo regelt dat mensen die hulp nodig hebben in het dagelijkse leven ondersteuning krijgen van hun gemeente. Het gaat hierbij om voorzieningen als hulp in het huishouden, een rolstoel of woningaanpassing. De Wmo ondersteunt mensen die zich inzet ten voor hun medemens of buurt, bijvoorbeeld mantelzorgers en vrijwilligers. Themabijeenkomsten voor de wijk De invoering van de nieuwe Wmo-wet brengt heel wat veranderingen met zich mee. Daarom organiseert de gemeente Middelburg themabijeenkomsten over de manier waarop zij de Wmo gaat uitvoeren. Projectleider Martijn van Poecke van de gemeente geeft een toelichting en is er voor het beantwoorden van uw vragen. Tijdens de bijeenkomst van 20 september in het stadskantoor is ook wethouder Albert de Vries aanwezig. U bent van harte welkom op één van de volgende themabijeenkomsten over de Wmo: Datum Tijd Locatie 14 september 10.00-12.00 uur Verenigingsgebouw De Arne, Rademacherstraat 32, Arnemuiden 14 september 13.30-15.30 uur Stadsschouwburg, Molenwater 99 20 september 19.30-21.30 uur Stadskantoor, Kanaalweg 3 21 september 13.30-15.30 uur De Morgenster, Adriaen Lauwereyszstraat 6 27 september 10.00-12.00 uur Wijkcentrum Palet, J. van Reigersbergstraat 2

de Faam | 2006 | | pagina 9