Water in de Fonteyne Bloemen brengen sfeer W m NazomerVoordeel ■4a een zomer vol m pasfoto's springbok en struisvogel is Lange varkenshaas L het nu tijd voor lange varkenshaas. Na een zomer vol Italia druiven wit PLUS Witte of tarwe puntjes Révérend Brie PLUS Corbijn - Vrouwenpolder Wat een verschil. Bouw van het winkelcentrum ligt op schema ir> PLUS 500 gram 500 gram ELDERS 8.24 Mona Pudding PLUS Huiswijn Appel sientje Sinaas appelsap Woensdag 6 september 2006 - Pagina 12 Doos 2 kilo Zak 6 stuks NORMAAL 0.95 Vers van het mes 100 gram ELDERS 1.14 Fort den Haakweg 12 Openingstijden: Maandag - donderdag 8.30-18.00 Vrijdag 8.30-19.00 Zaterdag 8.00-17.00 www.j)lussupermarjct.n I door ellen de vriend VLISSINGEN - Een neutrale blik, dichte mond, zichtba re ooraanzet, egaal grijze achtergrond en geen reflec tie of schaduwen. Dit is een greep uit de nieuwe regels voor pasfoto's op reisdocu menten. De Zeeuwse foto grafen worden hoorndol van de nieuwe regels. Anderhalve week geleden, op 26 augustus, gingen de nieuwe re gels voor de pasfoto's in. In het paspoort en de Nederlandse identiteitskaart komt een chip waarin een foto van het gezicht is opgeslagen. Later komen er twee vingerafdrukken in de chip. De fotografen kregen via de ge meenten en het ministerie van Binnenlandse Zaken een lijst met eisen waaraan pasfoto's voor reisdocumenten voortaal moeten voldoen. "Het is een el lende!", zegt Bas Verschoore van Foto Verschoore in Vlissin- gen, waar per maand circa dui zend pasfoto's worden ge maakt. Hij vertelt dat zij een mal hebben gekregen met daarop lijnen, daarbinnen moet het ge zicht van de persoon die wij recht van voren fotograferen precies passen. "Maar elk hoofd is niet gelijk, dus daarmee heb je het eerste probleem al. Verder moet de achtergrond egaal lichtgrijs zijn, maar op de foto valt die achtergrond soms aan één kant wat grijzer of witter uit. Dan komen de mensen weer te rug naar de winkel. Michiel Kodde van Combi Back in Goes ziet in zijn winkel de zelfde problemen. "De belich ting blijft moeilijk. Je hebt door crème of transpiratie snel een glans op het gezicht en ook dat mag niet meer." Bij Foto Ver schoore in Vlissingen hebben zij daar iets op gevonden. "Wij hebben hier een pot foundation neergezet om dat op de gezich ten te kunnen smeren. Je moet wat!", lacht Verschoore. Met al die nieuwe regels is zelfs neu traal kijken soms een probleem. "Ais je tegen die jonge meiden zegt dat ze niet mogen lachen. Dat werkt dus niet!" Kodde vindt dat nog wel meevallen. Hij ziet meer problemen in het fo tograferen van kleine kinderen. "Ook hiervan moet het gezicht van voren gefotografeerd wor den en moet de ooraanzet goed te zien zijn. Handen om zo'n klein koppie in de goede positie te houden mag je op de foto niet zien. Soms kunnen ze nog niet eens zitten. Ik denk dat we ze maar ergens op moeten plak ken." Nederland volgt Europese regels voor veiligheidskenmer- ken en biometrische gegevens. VLISSINGEN - Er wordt druk gewerkt aan de bouw van het winkel- en woon complex De Fonteyne in het centrum van Vlissin gen. Hoewel de bouw in grote lijnen op schema ligt, heeft hoofduitvoerder Bert de Kroo van BAM Utili teitsbouw wel last van de hevige regenbuien. Maar hij laat zich niet uit het veld slaan. "Een échte Zeeuw blijft worstelen en komt ook boven", grapt hij. De hoofduit voerder is er trots op dat het bouwproces voorspoedig ver loopt. "De mannen op de bouwplaats werken hard, in weer en wind, en dat valt soms niet mee." Dagelijks zijn op de bouwlocatie tussen de tachtig en negentig mensen aan het werk en extern zo'n zelfde aan tal. Op dit moment wordt ge werkt aan het casco van de bo venbouw en de aanleg van de sprinklerinstallatie en het elek tra in de parkeergarage. "Op de begane grond aan de Lange Zelke verrijzen de scheidings wanden van de winkels. Aan de kant van de bibliotheek zijn we druk bezig met de wanden van de appartementen", wijst De Kroo. Het hoogste punt wordt deze maand bereikt. Voorzichtig kiest de uitvoerder zijn woorden ais de oplevering van de parkeergarage ter spra ke komt. "De prognose is week 51. Maar wél de bouwkundige oplevering. Daarna moet er nog het een en ander gebeuren eer de vierhonderd auto's er gestald kunnen worden. Dat valt niet onder onze op dracht." De 6300 vierkante meter winkelruimte, 44 appar tementen en negen penthou ses worden in mei opgeleverd. MELISKERKE - Meliskerke is een nieuwe middenstander rij ker: Marieke Matthijsse. Zij opent morgen (7 september) in het pand van smederij Matthijs se aan de Torenstraat 24b een bloemenwinkel annex bloem- binderij. "Ik zit al sinds mijn vijf tiende jaar in het vak en werk al dertien jaar in bloemenwinkels in Domburg en Vlissingen", ver telt Marieke. Omdat bloemen en planten haar grote hobby zijn, was een eigen bloemen- zaak een jarenlange droom. Haar winkel is sfeervol met au thentieke elementen. Zij ver koopt er binnen- en buiten- planten, tuinplanten en dagver se snijbloemen. Ook maakt zij op bestelling bloemstukken, bruidsboeketten en rouwwerk. S ;v W&* M ESsKBsÉgÉft Marieke Matthijsse. foto: ellen de vriend Het assortiment is aangevuld met smaakvolle interieurdeco raties zoals beelden, kransen, kussens, vazen en potten. De zaak is op maandag, dinsdag en zondag gesloten. Geldig van donderdag 7 t/m zaterdag 9 september 2006 Om verboden schitteringen weg te halen hanteert de fotograaf een poederkwast, foto: jaap wolterbeek Diverse smaken Beker 450 ml-500 gram ELDERS 1.27-1.39 luxe fruitvlaai beiqnets en apfelstrudel Geschikt voor 5 6 personen is het nu tijd voor voordeel op vlaai! Per stuk 36/06 Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Uit Chili, Argentinië, Zuid-Afrika en Australië Fles 1 liter NORMAAL 3.89 Alcohol verkopen wij alleen aan personen vanaf 16 jaar. 3 pakken a 1 liter ELDERS 2.61

de Faam | 2006 | | pagina 12