MIDDELBURG ACTIEF VOOR MIDDELBURG VOORLICHTINGSBIJEENKOMST VRIJWILLIGERS WERK EN MANTELZORG OP WALCHEREN 'Het voetbalmuseum hoort in Middelburg' Afscheidsreceptie gemeentesecretaris Ad Eijkenaar »nlv/J3N!i/ïiiilDe Faam Woensdag 30 augustus 2006 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middeiburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Volgend jaar wordt de Wet maat schappelijke ondersteuning (Wmo) van kracht. Op grond van deze wet moeten Middelburg, Veere en Vlissingen een plan maken voor vrijwilligerswerk en mantelzorg. Ter voorbereiding hierop is er maandag 4 septem ber in het stadhuis van Vlissingen (ingang Stadhuisplein) voor raadsleden en belangstellenden een voorlichtingsbijeenkomst over deze onderwerpen. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. Programma Op het programma staan presenta ties door Monique Baltus (Steunpunt Vrijwilligerswerk Middelburg), Jaap Elenbaas (Stichting Welzijn Veere), Ellen Pais (Steunpunt Vrijwilligers werk Vlissingen), Janet van Roosen daal (Platform Vrijwillige Thuiszorg Walcheren/Steunpunt Mantelzorg), Corry Verburg en Toos Schouten (Scoop). Ook komen persoonlijke ervaringen aan bod van Sigi Hanenberg (algemeen vrijwilligers werk), Marijke Zuidwijk (vrijwilliger in de zorg) en Klazien de Ridder (man- telzorger). De avond wordt gepre senteerd door Nellie Oosthoek (Scoop). Belangstelling? U kunt zich aanmelden voor deze voorlichtingsbijeenkomst via mosecretariaat@vlissingen.nl Nadere informatie is verkrijgbaar bij mevrouw J. Kelholt, telefoon 48 74 39 of jkt@vlissingen.nl Voetbal Totaal hoort in Middelburg. Dat vindt ook de Rabobank. Daarom organiseerde de bank tijdens de braderie in juni een slagzinwedstrijd. Veel bezoekers van de braderie lieten zich inspireren door de maquette van ZEP met daarop het voetbal museum. Er kwamen ruim 700 inzendingen binnen! Afgelopen donderdag, 24 augustus, werden de prijswinnaars bekend gemaakt. Onder het genot van een glaasje champagne reikte bankvoor- zitter Cees de Hooge de prijzen uit. De heer en mevrouw Willemse uit Middelburg gingen naar huis met de hoofdprijs: een flat-screen televisie. Zij hadden de volgende - dichterlijke - slagzin bedacht: "Het voetbalmuseum hoort in Middelburg, want een hoofdstad met VOC-historie doet zo meer met nostalgische voetbalglorie" Om ZEP en Voetbal Totaal te realise ren, is een nieuw bestemmingsplan nodig. Dit heeft zes weken lang ter inzage gelegen. Op dit moment bekijkt de gemeente de inspraakre acties die binnen zijn gekomen. Op maandag 5 september wordt in het stadskantoor de officiële aftrap van buurtbemiddeling gegeven. Aanvang 19.30 uur. Op deze avond zullen elf vrijwilligers uit handen van wethouder Albert de Vries een officieel diploma ontvangen en mogen zij zich buurtbemiddelaar noemen. Vanaf die dag kunnen inwoners van de gemeente Middelburg een gediplomeerde buurtbemid delaar inschakelen om een vast gelopen conflict weer bespreek baar te maken. Een burenruzie kan het woonplezier behoorlijk verstoren. Wat begint met een kleine irritatie over bijvoorbeeld geluidhinder kan in korte tijd enorm uit de hand lopen. Beide partijen kun nen geholpen worden door iemand die de druk van de ketel haalt en de buren weer met elkaar in gesprek brengt. Hier komt dan de buurtbe middelaar in beeld. Op dit moment wordt tweederde van de burenruzies in 72 gemeenten al zo opgelost. Het Landelijk Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid ondersteunt de buurtbe middelingsprojecten. De afgelopen weken hebben vrijwilli gers een gratis training gevolgd om gesprekken tussen bewoners met een conflict te kunnen voeren. Partners in het project buurtbemid deling zijn de wooncorporatie Woongoed, stichting Welzijn Middelburg, de politie en de gemeen te Middelburg. Op deze avond zullen deze partijen het convenant "Buurtbemiddeling Middelburg" ondertekenen, waarmee ze samen de verantwoordelijkheid nemen om de leefbaarheid in de Middelburgse wijken te vergroten. In verband met zijn benoeming tot gemeentesecretaris/algemeen direc teur van de toekomstige gemeente Lansingerland, fusiegemeente van de gemeenten Berkel en Rodenrijs, Bleiswijk en Bergschenhoek, zal gemeentesecretaris/algemeen direc teur Ad Eijkenaar op 1 september 2006 de gemeente Middelburg verla ten. Aan Ad wordt bij deze gelegen heid een afscheidsreceptie aangebo den, met een informeel karakter. Deze vindt plaats in de Burgerzaal van het stadhuis aan de Markt op donderdag 31 augustus van 16.30 tot 18.00 uur. Wij nodigen u van harte uit om hierbij aanwezig te zijn. Op zaterdag 2 september organi seert het vrijwilligersteunpunt Middelburg weer een vrijwilli- gersmarkt op de markt in Middelburg. Ruim 30 organisa ties laten zien wat voor vrijwilli gerswerk zij allemaal doen en welke vacatures zij hebben. Voor u de kans om eens in de keuken te kijken van tal van organisaties die werken met vrijwilligers. De vrijwilligersmarkt wordt om 11.00 uur geopend door burger meester Koos Schouwenaar en duurt tot 16.00 uur. De dag wordt muzikaal verzorgd door Walcheren Mozaïek. Naast vrijwilligersorganisaties die werken in de zorg of de sport pre senteren dit jaar ook de vrijwilligers van Walcheren Mozaïek zich op de Markt. Zij laten zien wat zij allemaal organiseren voor Walcheren. Het vrijwilligerssteunpunt Hier kunt u zich in laten schrijven als vrijwilliger. Samen met de medewer ker van het steunpunt wordt gekeken welke vacatures er beschikbaar zijn en welke bij u passen. Het steunpunt heeft een keus uit bijna 200 vacatu res. Organisaties kunnen hun vacatu res aanmelden en op laten nemen in het bestand. Bent u op zoek en weet u nog niet wat er allemaal te doen is om als vrijwilliger aan de slag te gaan, dan moet u zeker even een kijkje komen nemen. Het steunpunt is gevestigd in het winkelcentrum Dauwendaele naast het ontmoetings centrum, Vrijlandstraat 65. Telefonisch bereikbaar op 62 67 57. Bij het vrijwilligerssteunpunt Middelburg kunt u terecht tijdens het inloopspreekuur: maandag, dinsdag en donderdagmid dag van 13.00 tot 16.00 uur Vacatures of vrijwilligers kunt u ook aanmelden via het internet: www.vrijwilligerswerkmiddelburg.nl Walcheren Mozaïek De Nederlandse samenleving is een multiculturele samenleving gewor den. Het is belangrijk dat alle bevol kingsgroepen met elkaar leren samenleven en samenwerken om zodoende gestalte te geven aan de (multiculturele) samenleving, Het pro ject Walcheren Mozaïek wil hier binnen haar mogelijkheden een "steentje aan bijdragen". Het project heeft tot doel het bevor deren van integratie en participatie, met name de positieve kanten laten zien van de multiculturele samenle ving. Walcherer Mozaïek stimuleert ontmoeting en samenwerking tussen Nederlandse en allochtone organisa ties. Het volledige activiteitenprogramma van Walcheren Mozaïek is te verkrij gen op 2 september in de stand. Na de opening om 11.00 uur door burgemeester Koos Schouwenaar zijn er de gehele dag optredens en activiteiten. Zo zijn er optredens te verwachten van de trommelgroep Obras de Lota, streetdance door Sessadance, de rap groepen, BDM Entertainment, Keegan en Vierus, de Hindoestaanse dansgroep Madhuri en Chilli Squad, reggae. Ook zijn er optredens van een Afghaanse trom melgroep, Zeeland Creoro, Kawina muziek uit Suriname en een Line dance groep. Speciaal voor kinderen komt verhalenverteller Leendert Beije. De volgende organisaties doen aan deze vrijwilligersdag mee: Delta red dingshonden, Stichting Tuin van Zeeland, Stichting Gilde Walcheren, Radio Walcheren, ANBO, Terres des Hommes, Humanitas Walcheren, Sjoelvereniging EMSV, Stichting werkt voor ouderen, COC M'burg, Leger des Heils, Stichting Allijn, Wereldwinkel, Stichting Welzijn Middelburg, Vrijwilligerssteunpunt Middelburg, MicMec, Rode Kruis, Vrijwillige thuiszorg Walcheren, Stichting Pallazolli, Vereniging Spierziekten Nederland, van Dixhoornbrigade, Afghaanse vereni ging, FNV, Surinaamse vereniging, Stichting vrienden van Middelburg, Zorgstroom, Stichting de Candle, Anti discriminatie bureau, Walcheren Mozaïek, Stichting Rasela.

de Faam | 2006 | | pagina 9