r\ dé Weekkrant De Faam Provincie Zeeland Officiële Mededelingen Milieu Gedoogbeschikking Hoondert Beheer B.V. te 's-Heerenhoek Evaluatieverslag bodemsanering Zuidsingel/Bree te Middelburg Beschikkingen voor de Zeeuwse Reinigingsdienst Vergunning voor Deltius B.V. Ontwerp-vergunnin- gen voor BIOX Tank Terminal B.V. Woensdag 30 augustus 2006 - Pagina 38 Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Gedeputeerde Staten van Zeeland (Gs) hebben een gedoogbeschikking aan Hoondert Beheer B.V. te 's-Heerenhoek verleend, om tot 1 januari 2007, te gedogen dat, vooruitlo pend op het van kracht worden van een vergun ning ingevolge de Wet "tnilieubeheer, de inrichting, gelegen aan de Industrieweg 7 te Middelburg in werking mag zijn. De reden voor het gedogen is gelegen in het feit dat de vergunning termijn van de vergunning in het kader van de Wet milieubeheer op 8 augustus 2006 is verlopen en de nieuwe vergunning nog niet van kracht is. Ten aanzien van het onder havige verzoek overwegen wij dat het verzoek niet past binnen het door ons college vastgestelde gedoogbeleid en daarmee niet past binnen het lande lijk gedoogkader. Er is namelijk geen sprake van een overmachtsituatie en voor het ontbreken van een vergunning is verzoek ster gedeeltelijk zelf ver antwoordelijk. *!n artikel 4:84 van de Algemene wet bestuurs recht is bepaald dat "het bestuursorgaan overeen komstig de beleidsregel handelt, tenzij dat voor een of meer belangheb benden gevolgen zou heb ben die wegens bijzondere omstandigheden onevenre dig zijn in verhouding tot de met de beleidsregel te dienen doelen". In bijzondere omstandighe den kan worden afgeweken van de beleidsregel. Hiervan kan sprake zijn indien het naleven van de beleidsregel zulke onrede lijke en onbillijke gevolgen voor een belanghebbende zou hebben, dat het vast houden aan die beleidsre gel van een onevenwichtige belangenafweging zou getuigen. Wij zijn van mening dat vasthouden aan het gedoogbeleid in het onder havige geval tot onredelijke en onbillijke gevolgen zal leiden. De argumentatie hierbij is de volgende. Op korte termijn zal een ontwerp-vergunning worden gepubliceerd. In verband met de zomervakantie is het tijdstip waarop dit zal plaatsvinden enigszins ver traagd. Inhoudelijk betreft het gedoogverzoek een overbrugging van de perio de die ligt tussen nu en het moment dat de vergunning van kracht is. Deze periode wordt geraamd op 4 a 5 maanden. Het gedogen betreft derhalve een korte termijn. Een tweede argument betreft de consequenties voor de bedrijfsvoering van verzoekster. Zij heeft aangegeven dat een aan zienlijk deel van de aan voer van ongebroken puin en de afvoer van gebroken puin aan elkaar worden gekoppeld, zodat niet slechts de transportcapa citeit maximaal wordt benut, doch dat ook het aantal transportbewegin gen gereduceerd wordt. Afnemers zullen immers in het geval van Hoondert snel voor de naast de inrichting gelegen concur rent kiezen. Voorts wordt opgemerkt dat wanneer alleen afvoer van gebro ken puin zou worden gedoogd ook de aanvoer van ongebroken puin kan worden gedoogd, omdat in verband met de geluid semissie de transportbe weging toch al gemaakt is. Transporteurs vermij den zoveel mogelijk lege vrachten, er wordt gestreefd zoveel mogelijk volle vrachten achter elkaar te plannen. Voorts wordt aangegeven dat de continuïteit van de inrich ting gebaat is met het gedogen van de aanvoer van ongebroken puin. De voorraad ongebroken puin dient op peil te blijven om van hieruit een nieuwe voorraad menggranulaat te vervaardigen op het moment dat de nieuwe vergunning van kracht is. Het opnieuw aanmaken van een voorraad onge broken puin vanaf het moment van van kracht worden van de nieuwe ver gunning om daar vervol gens weer menggranulaat van te vervaardigen resul teert in een ernstige onderbreking in de conti nuïteit van de bedrijfsvoe ring. Afvoer naar de inrich ting te Vlissingen-Oost wordt milieubelastend geacht, omdat het onge broken puin na het van kracht worden van de nieuwe vergunning naar de inrichting in Middelburg vervoerd dient te worden. Een derde argument is dat gelet op het algemeen belang dat gediend is met handhaving in geval van een overtreding van een wettelijk voorschrift wij in de regel van de bevoegd heid tot handhaven gebruik moeten maken. Slechts onder bijzondere omstandigheden mag van het bestuursorgaan wor den gevergd dit niet te doen. Dit kan zich voor doen indien concreet uit zicht op legalisatie bestaat. Voorts kan hand havend optreden zodanig onevenredig zijn in verhou ding tot de daarmee te dienen belangen dat van optreden in die concrete situatie behoort te worden afgezien. Gelet op de terzake gel dende jurisprudentie is er sprake van een concreet zicht op legalisatie. Het zou in deze situatie onre delijk zijn om niet tege moet te komen aan het door verzoekster ingedien de gedoogverzoek. Gelet op de bovengenoem de argumenten zijn wij van mening dat het gedoogver zoek, onder het stellen van voorwaarden ter bescher ming van het milieu, kan worden ingewilligd. Het gedoogverzoek en de gedoogbeschikking kunnen worden ingezien tot en met 6 oktober 2006 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Belanghebbenden kunnen tot en met 6 oktober 2006 tegen de gedoogbe schikking schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaar schrift hebben ingediend kunnen om een voorlopi ge voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met het evaluatieverslag van de gemeente Middelburg met betrekking tot de bodem sanering van de locatie Zuidsingel/Bree te Middelburg ingestemd (artikel 39c Wet bodembe scherming). De beschikking ligt van 31 augustus tot en met 11 oktober 2006 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooru ren, en bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunnin gen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkda gen van 8.00-15.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000) op donderdagavond. Belanghebbenden kunnen tot en met 11 oktober 2006 een bezwaarschrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaar kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto arti kel 36 van de Wet op de Raad van State, een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking treedt 12 oktober 2006 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voor lopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopie ën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw M. de Bokx (tel. 0118-631722). Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopie ën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer P.Wattél (tel. 0118-631773). Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het op ver zoek wijzigen van de vergunningen Wet milieu beheer van de Zeeuwse Reinigingsdienst. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op verzoek de vergunningen Wet milieubeheer van de Zeeuwse Reinigings dienst voor de milieustra ten te Middelburg, Veere en Vlissingen gewijzigd. De vergunningen zijn aange past op het gebied van de opslag van gevaarlijke stof fen in het KGA-depot en de wijze van opslag van gas ontladingslampen. De beschikkingen en overi ge stukken kunnen worden ingezien van 31 augustus 2006 tot en met 11 okto ber 2006 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00 -17.00 uur en desgevraagd buiten kantoo ruren. De beschikking voor de milieustraat te Middelburg ligt ter inzage bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. ver gunningen en handha ving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.00 - 12.00 uur en 13.00 - 16.30 uur en (na telefoni sche afspraak: 0118- 675000) op donderdag avond. De beschikking voor de milieustraat te Veere ligt ter inzage bij het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9.00 -12.00 en 14.00 -16.00 uur en op donderdagavond van 17.30-19.00 uur. De beschikking voor de milieustraat te Vlissingen ligt ter inzage bij het stad huis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00 -16.00 uur en op donderdag van 9.00 - 19.00 uur. Degenen die zienswijzen hebben ingebracht over het ontwerpbesluit, de adviseurs die advies uitge bracht hebben over het ontwerpbesluit en belang hebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht over het ontwerpbesluit kunnen tot en met 12 oktober 2006 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Het besluit wordt op 13 oktober 2006 van kracht, tenzij overeenkomstig arti kel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het Inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopie ën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot E. de Smidt (tel. 0118-631986). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Deltius B.V. te Vlissingen een vergunning Wet milieubeheer met voor schriften ter bescherming van het milieu verleend voor het inzamelen van niet-gevaarlijke afvalstof fen. De afvalstoffen zijn afkomstig van derden die niet onder de één inrich ting op het terrein van haven9890 vallen. De vergunning ligt van 30 augustus 2006 tot en met 11 oktober 2006 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkda gen van 9.00-16.00 uur en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden die zienswijzen hebben inge diend over de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergun ning (belanghebbenden die zienswijzen hebben over wijzigingen die zijn aange bracht ten opzichte van de ontwerp-vergunning) en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen ziens wijzen te hebben inge diend over de ontwerp-ver gunning kunnen tot en met 12 oktober 2006 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 13 oktober 2006 van kracht, tenzij overeenkom stig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het Inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopie ën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot A. de Pijper (tel. (0118) 631958). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aanvra gen ontvangen om vergun ningen Wet milieubeheer en de Wet verontreini ging oppervlaktewate ren van BIOX Tank Terminal B.V. voor voor de op- en overslag, de bewer king en het gebruik als biomassa (brandstof) van plantaardige en dierlijke oliën en vetten en een energiecentrale op bio brandstof. Daarnaast is een aanmel dingsnotitie ingediend. Het besluit hierop is op 4 juli 2006 genomen. De con clusie van dit besluit is dat er geen sprake is van bij zondere omstandigheden die het opstellen van een MER (Milieu effectrappor tage) rechtvaardigen. De aanvragen worden op grond van de Wet milieu beheer gecoördineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en Rijkswaterstaat willen de vergunningen verlenen met voorschriften ter bescher ming van het milieu. De ontwerp-vergunningen en het besluit op de aan meldingsnotitie liggen van 30 augustus 2006 tot en met 11 oktober 2006 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkda gen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkda gen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00- 19.00 uur. - bij Rijkswaterstaat directie Zeeland, Poelendaelesingel 18 te Middelburg, op werkda gen van 9.00-12.00 en 13.00-16.00 uur en na telefonische afspraak (0118-622428). Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tij den. Een ieder kan tot en met 12 oktober 2006, bij voor keur schriftelijk, zienswij zen over de ontwerp- vergunning Wet milieube heer indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke zienswijzen over de ont werp-vergunning Wet ver ontreiniging oppervlakte wateren dienen te worden gericht aan Rijkswaterstaat, doch te worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. Hierbij kan wor den verzocht om persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Enkel belanghebbenden die zienswijzen hebben inge diend of belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben inge diend over de ontwerp-ver gunning en de adviseurs die advies hebben uitge bracht over de ontwerp- vergunningen) kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopie ën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot A. de Pijper (tel. (0118) 631958).

de Faam | 2006 | | pagina 38