VAN DE REE brilmode Brouwers maken zelf plezier met 'n blondje Computer Cursussen Wij maken ruimte voor de najaars/wintercollectie Korting tot 50% op het montuur bij aankoop van een complete bril korting op zonnebrillen Bier NK Inschrijven voor de nieuwe danscursus: van maandag tlm vrijdag van 14:00 uur tot 19:00 uur van Eijkeren 0118-638370 'ijg Walensingel 63a 4331 NN Middelburg www.vaneijkeren.nl Stap Vooruit Opleidingen Het ntuyxylfaun Oy weer begonnen/ Leren/ ypelen/ of %üngen/ Spelen/ On/ een/ band/? Zeeuwse Muziekschool 'tL.'illDe Faam Woensdag 30 augustus 2006 - Pagina 37 Zelf bier brouwen is een gezellige en sociale bezigheid waarbij je veel mensen leert kennen, stelt Jan Passieux van biergilde De Deltabrouwers, foto: feuce buonadonna door leon janssens GOES - "Niks is leuker dan zelf bier maken. Je kunt het met anderen doen en dan samen drinken. Een gezellige en sociale bezigheid." Aan het woord is Jan Passieux, voorzitter van het Zeeuws amateur bierbrouwers gilde De Deltabrouwers. Over enkele dagen is er weer de open dag van de ma kers van het gulden ger stenat "Leer de wijde wereld van bier brouwen kennen met alle aspecten daaromheen. Zelf heb ik er veel mensen door leren kennen en veel ervaring opgedaan. Proost!", besluit Passieux zijn passioneel betoog en met een kennersblik geniet hij van een blond biertje. "Tuurlijk, elke hobby is leuk. Maar zelf bier brou wen en dan met een hapje eten er bij, dat is toch Bourgondisch?" Bier is van oudsher gezond en vele duizenden jaren ge leden al bij oude volkeren bekend. Belangrijk aspect van bier brouwen is dat het gebruikte water gekookt is, legt Passieux uit. Er bestaan veel verschillende soorten bier en dat weten ze bij De Deltabrouwers want ieder een maakt zijn eigen bier. Eloe zelf bier brouwen in zijn werk gaat, laat het gilde zien op zaterdag 9 septem ber op de Open Bierbrouw- dag. Deze dag is de intro ductie voor de nieuwe cur sus bier brouwen die in ok tober begint in De Vroone in Kapelle. Cursusleider is Bram Hoogesteeger, win naar van het Open Neder lands Kampioenschap amateur bier brouwen 2005. Hier worden stap voor stap de geheimen van het brouwersvak doorge nomen zoals mouten, hop, gist, biertypen en aanver wante zaken. Er is volop in formatie en foldermateriaal verkrijgbaar over de cursus. Passieux: "Er is vrije keuze, men kan het cursuspakket zelf samenstellen. Als je al materialen hebt, hoefje die niet opnieuw aan te schaf fen. Je kunt ook samen doen met iemand, je hebt dan net grondstoffen en lesgeld nodig." De open dag levert ook altijd nieuwe le den voor het gilde op. "Nieuwe leden, vers bloed in je bier, en dat is goed. Te gen de vergrijzing", lacht hij. Het zijn overigens niet alleen mannen die lid zijn, want het gilde telt vijftien vrouwen waaronder de penningmeester. Het blijft niet bij bier brouwen alleen want er worden uitstapjes gemaakt naar brouwerijen of bierfestivals. "De dames zijn dan graag van de par tij", weet voorzitter Passi eux, "De Deltabrouwers is echt geen zuipclub, de ge zelligheid staat bij ons voor op." Zeeuws amateur bier brouwers gilde De Del tabrouwers bestaat ne gentien jaar en telt hon derdvijftig leden. Elk voorjaar op de derde zondag in maart organi seert het gilde zijn eigen Delta Bier festival dat al tijd druk bezocht wordt. Op zaterdag 9 septem ber van 9.00 tot 16.00 uur wordt in het Pontes College Goes Goese Lyceum) in de Van Dus- seldorpstraat, ingang Vogelzangseweg, een Open Bier Brouw Dag gehouden. Ter gelegen heid van het twintigjarig bestaan in 2007 organi seert De Deltabrouwers in juni het Open Neder lands Kampioenschap Bierbrouwen, de locatie wordt Brouwerij Eme- lisse in Kamperland. Stijldansen jeugd-volwassenen-singles 20+ Rock roll m Streetdance Kidswing 8+ Breakdance Salsa Bruiloften t Privélessen v Feestlessen Kinderfees tjes Binnenkort starten de volgende cursussen weer: Windows XP - Word - Excel - Internet en Email - Senioren - Powerpoint cursussen op elk niveau, voor zowel beginners als gevorderden. Binnenkort starten de Workshops Fotobewerking en CD/DVD branden en backup - kleine groepen voor maximale aandacht - combikorting als u meerdere cursussen volgt - privéles mogelijk-thuiscursus mogelijk - aantrekkelijke prijzen - hoogwaardige kwaliteit les materiaal - voor particulieren en bedrijven Meer informatie? Cursusleidster Marjo van Baal Telefoon 0113 -639174 of 0645 55 65 00 Website www.stapvooruit.nl E-mail info@stapvooruit.nl PostbusPostbus 82 4430 AB 's-Gravenpolder Zeeuwse Muziekschool Dat doe je bij de Regio Walcheren Kuiperspoort 21 4331 GS Middelburg Tel.: (0118) 633095 www.zeeuwsemuziekschool.nl Inschrijving nog mogelijk voor: Algemene Muziekale Vorming (va. 7 jr.) Bands koren ensembles orkesten Voor instrumentaal onderwijs zijn nog beperkte plaatsingsmogelijkheden in de gemeenten Veere en Vlissingen 50%.

de Faam | 2006 | | pagina 37