WERKZAAMHEDEN RIOLERING SCHOTELWEG RAADSVERGADERING HET WOORD AAN RAADSLID WIM STEKETEE r CWI verhuist naar stadskantoor Nieuw model paspoort en identiteitskaart Bouw Stromenwijk uitgesteld dé Weekkrant De Faam Woensdag 23 augustus 2006 - Pagina 8 Vandaag, woensdag 23 augustus 2006 start aannemingsbedrijf Jac. Ton bv uit Serooskerke, in opdracht van de gemeente Middelburg, met het vervangen van de riolering in de Schotelweg. Het bestaande riool wordt vervangen door een vuil- water- en een schoonwaterriool. De voorgenomen werken bestaan uit: - het opnemen van de asfaltverhar- ding - het leggen van een schoon- en vuilwaterriool - het aanbrengen van de fundering - het aanbrengen van de klinkerbe strating De werkzaamheden zullen maximaal zes weken duren. Het ongemak die de werkzaamheden met zich mee brengt zal tot een minimum worden beperkt. Omwonenden zijn middels een brief op de hoogte gebracht. Voor meer informatie kunt u bellen met Chris Mouthaan, telefoonnummer 67 53 91. Hij is belast met het dagelijks toezicht. De gemeenteraad komt op maandag 28 augustus bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raads leden over praten liggen ter inzage bij de informatie balie in het stadskantoor. De agenda is onder voorbehoud. 1. Opening en vaststelling agenda 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw raadslid, mevrouw M.S. Baltus 3. Beëdiging nieuw raadslid, mevrouw M.S. Baltus 4. Mededelingen en ingekomen stukken 5. Kennisnemen van de bestuurlijke tussenrapportage 2006 (Zomernota) en aanpassing van de begroting 2006 6. Vaststellen bijdrage Zeeuws Archief naar aanleiding van de jaarrekening 2005 7. Bepalen reactie op ontwerpbegroting 2007 Zeeuws Archief 8. Wijziging tarieventabel van de Legesverordening ten behoeve van het opnemen van een tarief voor een paspoort en rijbewijs 9. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2006 10. Toekennen en afwijzen planschadeverzoeken in ver band met de bouw van twee winkelgebouwen op de PDV-locatie in de Mortiere 11. Subsidie aan BV Monumentenbeheer Middelburg voor verbouwing panden Beddewijkstraat 17-19 12. Vaststellen Terrassenbeleid Middelburg 2006 13. Herbenoeming leden Welstands- /Monumentencommissie 14. Instemmen met de jaarrekening 2005 gemeenschap pelijke regeling Zeeuwse Bibliotheek 15. instemmen met de programmabegroting 2007 Sociale Dienst Walcheren 16. Oprichten Stichting Archipelscholen en opheffen open bare rechtspersoon Openbaar Primair Onderwijs Walcheren 17. Krediet uitbreiding tijdelijke huisvesting praktijkschool 't Bolwerk 18. Huisvesting Klimopschool sbo 't Springtij; herontwik keling kavel Piet Heinstraat 19. Instemmen met jaarrekening 2005, begroting 2007 en de le begrotingswijziging 2006 LétE 20. Instemmen met uitvoeringsverslag 2005 WWB, IOAW, IOAZ, BBZ, WWIK, WWV 21. Kennisnemen van de jaarrekening 2005 en de le begrotingswijziging 2006 en instemmen met de begroting 2007 van de Kredietbank Walcheren 22. Aankoop perceel bouwland en een perceel dijk aan de Veerseweg te Arnemuiden 23. Verhogen startkrediet herontwikkeling locatie Mastgatstraat voor aankoop woning met ondergrond, erf en tuin aan de Oosterscheldestraat 112 te Middelburg 24. Instemmen met begroting 2007 GGD Zeeland Raad op de radio Radiozender CoolFM is iedere raadsvergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de raadsvergadering van 28 augustus en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 1 september van 20.00 tot 22.00 uur. Herhaling op maandag 4 september van 20.00 tot 22.00 uur. De radiozender is via de kabel te beluisteren op frequentie 94.4. De etherfrequentie is 105.3 FM. In de warme maand juli lag het raads werk stil. Toch waren er in Middelburg een aan tal zaken, waaraan ik me heb gestoord. Bijvoorbeeld het Jacob Roggeveen huis aan de Koudekerkseweg. Bejaarde Middelburgers wonen daar al veel te lang in zogenaamde porto cabines, voor mij niet meer dan ver edelde containers. Met een buitentemperatuur van ruim 36 graden, terwijl bijna iedereen ver koeling zocht op de stranden, zucht ten en steunden deze oude Middelburgers in hun veel te warme containers. Klimaatbeheersing is er immers niet. Opvallend veel artsen gingen er gedurende deze hittegolf bij het Jacob Roggeveenhuis naar binnen. Toch hebben wij ook als gemeente voor deze ouderen een zorgplicht. Eén en ander werd nog gebagatelli seerd door een wonderdokter van Zorgstroom, die het maar gezeur vond, omdat een groot aantal bejaarden helemaal niet klaagde over de hitte. Beste wonderdokter, waren deze bejaarden nog wel in staat om te kla gen? Over de bouw van de studentenwo ningen hoeven wij ons als inwoners van Middelburg geen zorgen te maken, maar over ouderenhuis vesting.... Ook in de maand juli werd bekend, dat er plotseling fors in het collectie ve vervoer van gehandicapten wordt gesneden. Bepaalde ritten worden per 1 oktober aanstaande maar liefst tweehonderd tot driehonderd procent duurder! Voor Middelburg Transpa rant zijn dergelijke zaken onaan vaardbaar. Wij steunen dan ook van harte het manifest, dat door veel instellingen is ondertekend. En dan nogmaals: de bruggen over het Kanaal door Walcheren. Veel boze reacties van onze inwoners heb ik deze zomer weer aan moeten horen, toen ik voor de geopende bruggen stond te wachten. Bestuur van onze provincie: Wanneer wordt u nu eens wakker, gooi die oogkleppen af en geef ons a.u.b. een leefbare stad! Zo kan het niet langer. De datum voor de landelijke verkie zingen nadert met rasse schreden. Ook landelijk onder de naam Nederland Transparant willen wij u graag vertegenwoordigen. Ook in Den Haag willen wij de vinger aan de pols houden. Denkt u alleen maar aan de nieuwe Wet maatschappelijke ondersteuning die per 1 januari 2007 ingaat en die niets meer is dan een ordinaire bezuinigingsmaatregel. Zonder uw steun kunnen wij dat niet. Bijvoorbaat hartelijk dank hiervoor. Wim Steketee Fractievoorzitter Middelburg Transparant E-mail: wsteketee@zeelandnet.nl www.middelburgtransparant.nl Sinds 1 januari van dit jaar is de front office van de Sociale Dienst Walcheren (SDW) te vinden in het stadskantoor van de gemeente Middelburg. Binnenkort verhuist ook het CWI naar Kanaalweg 3. Klanten kunnen dan alle loketten voor werk en inkomen in één gebouw vinden. Dit moet leiden tot betere afstem ming van werkprocessen en kortere integratietrajecten. Werklozen vinden door de samenwerking van SDW, CWI en UWV hopelijk sneller een plaats op de arbeidsmarkt. De komst van het CWI betekent dat er binnen het stadskantoor verande- ringen gaan plaatsvinden en dat de centrale hal verbouwd gaat worden. Zo komt er in de hal een brug tussen twee torens. Daarvoor moet vanaf 24 augustus geheid worden. Dat gaat helaas gepaard met geluidsoverlast. In de komende maanden zullen er nog meer werkzaamheden plaatsvinden die overlast veroorzaken. We begrij pen dat dat niet altijd even prettig zal zijn, maar willen hiervoor toch uw begrip vragen. Via deze pagina zullen we u in de komende tijd regelmatig informeren over de verbouwing. Ter voldoening aan Europese regel geving komt er een nieuw model pas poort en identiteitskaart. Vanaf 26 augustus 2006 bevatten de reisdo cumenten een chip met uw portret in kleur. In de chip staan ook uw naam, geboortedatum, geslacht, burgerser vicenummer (sofinummer), het num mer reisdocument en de verloopda tum. De chip maakt het mogelijk de gegevens elektronisch te controle ren. Voor een goede gezichtsherkenning, moet u een kleurenfoto aanleveren met het hoofd recht boven de schou ders, de mond gesloten, beide oren zichtbaar en een neutrale gezichts uitdrukking. Als u de fotograaf zegt dat de pasfoto die u laat maken, voor een reisdocument is, weet deze aan welke eisen de foto moet vol doen. Kijk voor alle vereisten op www.paspoortinformatie.nl. Het nieuwe paspoort kost 47,45, de identiteitskaart 31,26. In g te L g B g' te 2' De bouw van de multifunctionele accommodatie aan de Keetenstraat in de Stromenwijk laat nog even op zich wachten. Oorspronkelijk was de start van de bouw gepland voor september 2006. Dat blijkt helaas niet haal baar. De start is met een aantal maanden uitgesteld tot eind janu ari begin februari 2007. Dit onder andere omdat er een bud getoverschrijding is en er dus geke ken moet worden naar mogelijkhe den om te bezuinigen. Bovendien moet het plan toch nog op een aan tal punten aangepast worden en daarover moet overleg met deelne mende partijen plaatsvinden. Daarnaast hebben de scholen te ken nen gegeven dat zij bij aanvang van !]J het nieuwe schooljaar 2008/2009 willen verhuizen en niet halverwege F het voorgaande schooljaar. rj De oude school aan de Keetenstraat"6 is inmiddels wel al gesloopt. Bij aan-P vang van de sloop zijn hekkengc geplaatst. Deze blijven gewooni staan. Het terrein is dus niet toegan-gr kelijk. Wanneer er duidelijkheid istW( over de exacte datum waarop deen bouw van start gaat, leest u datn uiteraard op deze pagina. Doordat^6 de bouw later van start gaat, wordt hét gebouw ook later opgeleverd. De planning is nu dat de multifunctioneh accommodatie en de woningei medio 2008 de deuren openen. r( f

de Faam | 2006 | | pagina 6