Stressen op Zeeuwse historie en identiteit Vrijwilligers Bevlogen en enthousiast dé Weekkrant De Faam Woensdag 23 augustus 2006 - Pagina 17 Voor Lydi Bouwer is het elk jaar weer stressen om bij een groot evenement als het Zeeland Nazo mer Festival alles in goede banen te leiden. "Maar we zijn altijd op tijd klaar." foto: jaap wouerbeek door elly de feuter MIDDELBURG - "Al vanaf de eerste editie van het festival in 2000 ben ik be trokken bij het ZNF. Voor namelijk op het Abdijplein in Middelburg, het festi- valhart van het ZNF. In het begin deed je gewoon alles wat je gevraagd werd. Het Abdijplein aanvegen, sjou wen en bouwen, stoelen klaarzetten, boodschap pen doen of andere vrij willigers en technici van koffie en broodjes voor zien." Lydi Bouwer uit Middelburg vertelt en vertelt. "Na vijf jaar festival is er wel het één en an der veranderd. We werken nu veel gerichter. Iedere vrijwilli ger krijgt zijn taak. Ik ben niet meer één van de jongsten, dus sjouwwerk doe ik niet meer. Het Abdijplein is mijn lieve lingsplek. Mijn taak bestaat nu uit het verzorgen van de cate ring voor vrijwilligers en de kleedkamers voor de artiesten. Elke ochtend krijg ik een lijst met benodigdheden en met twee vrijwilligers die mij hel pen zorg ik dat alles goed en op tijd geregeld is. Mensen zeg gen dan wel eens; Wat leuk, dan spreek je met al die artie sten." Daar is Lydi heel nuchter over. "Stel je daar niet al te veel van voor. Die zijn meestal te druk met zichzelf én de stress voor hun optreden bezig." Over stress gesproken, die ervaren de vrijwilligers ook. "Maar dat is ook het mooie van dit werk. Je begint met een leeg Abdij plein. En dan gaan alle regis ters open. De bedrijvigheid lijkt één grote chaos, alles loopt door elkaar en iedereen is bezig met zijn eigen ding. De grote vraag is dan altijd: Komt alles wel op tijd klaar? Dat is stressen. Maar tot nu toe heb ben we het altijd gehaald. Soms was dat maar twee mi nuten voor aanvang of ope ning van het festival. Het pu bliek heeft daar gelukkig geen weet van." Gaat er dan nooit eens iets mis? "O ja hoor, een paar jaar geleden mocht ik mijn brood- jesvoorraad in de koelcontai ner van de mossels zetten. In mijn koelkast was geen plaats meer. Toen ik ze de volgende ochtend wilde gebruiken stonk alles naar de mossels. Ik kon ze allemaal weggooien. Zelfs nu ik het vertel ruik ik nog de geur van de mossels." Vanaf 29 augustus gaat het Zeeland Nazomer Festival voor de zesde keer van start met voorstellingen die zich vooral op en aan het water afspelen. Veel theater en op het Abdijplein in Middel burg elke avond tal van acti viteiten met voornamelijk muziek. Achter de organisatie van dit inmiddels internationaal be kende festival gaat een groep van vrijwilligers schuil. Wat doen zij en waarom? In de aanloop naar het festi val komt elke week één van de vrijwilligers aan het woord. Deze week zijn dat Lydi Bouwer en het echtpaar Scheele. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Westkapelle - Plaatsing van een bouwkeet voor een periode van 1,5 jaar t.b.v. de dijkverbetering op de Westkapelse Zeedijk (art. 17 Wet RO); Zoutelande - Het oprichten van een zomerwo- 1 ning Duinweg 75 (art. 19, lid 3 Wet ROL De bouwplannen zijn (gedeeltelijk) in i strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij hebben het voornemen vrijstelling c.q. vergun- ning te verlenen door toepassing van genoemd artikel. In verband hiermee liggen de ontwerp-vrijstellingsbeslui- ten en de relevante stukken van 24 augustus 2006 t/m 4 oktober 2006 tijdens de openingstijden ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Gedurende de genoemde periode bestaat voor u de mogelijkheid om j bij voorkeur schriftelijk een zienswij ze tegen een bouwplan bij het colle ge in te dienen. BOUW/SLOOP/ AANVRAGEN (bekendmaking) ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun ning ziin ingekomen voor: Biggelcerke - het oprichten van een woning L. Simonsestraat 42; Domburg - het plaatsen van een berging Prinsepark 14; Kouaekerke - het plaatsen van een berging Lange Voorhout 15; - het oprichten van een appartemen tengebouw Verlengde Dishoekseweg 8;(2e fase) - het oprichten van een appartemen tengebouw Drie Turkenlaan 11 t/m 21 i(2e fase) - het plaatsen van een berging Groeneweg IA; Vrouwenpolder - het oprichten van een zomerhuis Vroonweg 13 Westkapelle - het plaatsen van een garage Zuidstraat 19; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/sloopver- gunnina géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar- AANLEGJVERGUNNINGEN/ MONUMENTENVERGUNNIN GEN De volgende vergunningen zijn ver leend: (tussen haakjes staat de datum van verzending). Domburg - het vergroten van de fietsenstalling Simniapad 1 ;(10-8) schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ - het plaatsen van twee toiletunits Kreekweg 4,(10-8) Meliskerke - hef oprichten van een twee-onder een-kap woning Brouwpit 12;( 1 e fase)( 10-8) - het oprichten van een twee-onder- een-kap woning Brouwpit 14;( 1 e fase)( 10-8) Serooskerke - het plaatsen van een bedrijfspand De Zompe 110-8) Veere - het verbreden van een poort in de tuinmuur Wijngaardstraat;! 10-8) Vrouwenpolder - het slopen van een woning Vrouwenpolderseweg 7110-8) Westkapelle - het vernieuwen van de voorgevel en dakopbouw Zuidstraat 10110-8) Belanghebbenden hebben een wette lijke mogelijkheid om tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar te maken tegen de verleen de vergunningen en verleende vrij stellingen. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. DRANK- EN HORECAVERGUN- NING Wij willen een drank- en horecaver- gunning verlenen aan Tennisverenig ing De Golfbreker in Zoutelande voor de exploitatie van de kantine, Westkapelseweg 28 in Zoutelande. Aan deze concept-vergunning zijn voorwaarden verbonden om oneer lijke concurrentie te voorkomen. De concept-vergunning ligt van 24 augustus 2006 t/m 5 oktober 2006 ter inzage. Belanghebbenden kun nen hiertegen een zienswijze indie- TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te omburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uit zondering van Burgerlijke Stand zaken). BEZWAAR/BEROEP/VOORLO PIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk, gemotiveerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeen teraad. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de argumenten die in het bezwaar schrift worden genoemd en dan een nieuw besluit nemen. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaar schrift indienen. Iemand moet recht streeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van. een bezwaarschrift ook een voor ziening gevraagd worden bij de Rechtbank. Hiervoor zijn griffie rechten verschuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor informatie kunt u bellen: (0118) 555 444. Domburg, 23 augustus 2006 Burgemeester en wethouders van Veere door euy de feuter TERNEUZEN/MIDDEL- BURG - Op een typische en als vanouds weer impone rende Zeeland Nazomer Festival locatie, het slui- zencomplex in Temeuzen, ontmoette ik Corry en Adri Scheele. Hoe kwamen zij hier terecht. En wat bete kent het festival voor hen. "Het festival geeft ons de gele genheid om eens achter de schermen van het ZNF te kij ken. Als lid van theatergroep 't Spektakel uit Axel ben je na tuurlijk benieuwd hoe het pro fessionele theatervak in elkaar zit", vertelt Adri. "Als theater groep zijn we in 2002 betrok ken geweest bij de opera The Lighthouse in de toen nog niet voltooide Westerscheldetun- nel. Die voorbereidingen zijn telkens weer imposant. Het is grandioos om mee te maken dat een locatie in korte tijd wordt omgetoverd tot een bui tenluchttheater." Dit jaar is Ad ri aangesteld als conciërge voor de voorstelling Der Fliegende Hollander hier in het sluizen- complex. "Vanaf 18 augustus verzorg ik de opvang van de ac teurs, de musici en het koor en maak iedereen wegwijs op het terrein. Dat koor alleen al be staat uit tachtig man. Dan zijn er nog de technici en decor bouwers die je zonodig met weetjes terzijde kunt staan, omdat je bekend bent met de omgeving en weet wat waar te halen is". Dat is dus drie weken elke dag present zijn? "Ja, dat lijkt wel veel, maar we doen het met z'n drieën onder leiding van de locatiemanager." "Het festival is voor ons ook aansprekend omdat de Zeeuw se historie en identiteit in veel van de theaterstukken is temg te vinden. Zoals in voorgaande jaren de voorstelling Coupure en in IJzendijke de voorstelling over Maurits en Van Oldebar- neveldt. Daar kwam ik veelvul dig in aanraking met de acteurs die de jonge en de oude Mau rits speelden. Een geweldige ervaring om ze te horen vertel len over hun vak en de ver schillende repetitievormen mee te maken. Ik herinner me dat ze elke avond een uurtje voor het optreden, na het geza menlijke eten, nog even de he le tekst in sneltreinvaart op dreunden. Dp den duur zie je in de voorstelling hoe ze im proviseren als er iets mis gaat. Verder is de publieksbegelei ding altijd een leuk onderdeel. Soms moet je gewoon streng zijn, zoals die keer dat een wet houder ergens te laat binnen wilde. Ik moest hem terugstu ren. Ja maar, begon hij, ik ben Het spijt me meneer, heb ik geantwoord, zelfs mijn moeder zou ik er nu niet in laten." Adri Scheele is samen met zijn vrouw Corry al jarenlang vrijwilliger bij het ZNF. foto: peier verdurmen MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE

de Faam | 2006 | | pagina 17