Walcheren Meebetalen kinderopvang 'Betrek de bedrijven' Prijs groene gedachte Baas over eigen zorg Het Zwanenmeer... Uit het Zakenhart van... ZeelandNet scoort met digi-telefoon KvK wil ruimte voor toerisme in Zuid-Walcheren Lekker actief de zwangerschap in Dominicus gaat internationaal rnïMHHiDe Faam Woensdag 23 augustus 2006 - Pagina 1 nummer 0118-441733. De gelukkige winnares, foto pr MIDDELBURG - Een reis- cheque van 450 euro voor een heerlijke vakantie werd zomaar werkelijkheid voor Mieke Bek uit Middelburg. Zij deed mee aan de grote GroenRijk campagne van 26 april tot en met 21 juni. Een deskundige jury be paalde dat haar Groene Ge dachte--'-Vers/er eens een traphuis met planten. Je zult verstelt staan van de complimentjes die dat ople venf een prijs waard is. Mi- chiel Bleijenbergh van tuin centrum GroenRijk aan de Mortiereboulevard in Mid delburg gaf haar de reische- que die zij" gaat gebruiken voor een tuinenreis naar Madeira. DD VLISSINGEN - Men neme een beamer, een groot beeld scherm, enkele geluidsboxen en zestien 'glimmen de dansmatten en nemers en vestigingen i Westkapelle, Goes en An sterdam een bekende naai in de natuursteenbranche. De internationale tak van h( bedrijf, Dominicus Ston Trading, levert grafmoni menten tot in België e Frankrijk. KAMPERLAND - Zeelanc j Net BV in Kamperland sla; j een geweldige slag met ht aanbieden van digitale telei j onie. Ruim vijftienduizen Zeeuwen zijn inmiddel abonnee. Pas drie maanden gelede werd de tienduizendst abonnee verwelkomt. De verwachting is dat de d I gitale telefonie en de inteil nettelefonie de bestaand! telefoonaansluitingen gaal vervangen. I Verslavende Jessica Schardijn. foto ellen de vriend VLISSINGEN - Zorgbemid- deling Zeeland in Vlissingen is speciaal gericht op men sen die zo lang mogelijk zelf standig willen blijven en zélf willen bepalen wanneer zij hulp van een zorgverlener nodig hebben. Het bureau helpt mensen met een den budget bij het zoeken van de juiste zorg. "Ik werk met freelance zorgverleners. Dat heeft als voordeel dat mensen steeds dezelfde ver zorger krijgen", legt Jessica Schardijn uit. Zorgbemiddeling Zeeland is bereikbaar via het persoonsgebon- meuwe sport is geboren: Sport- games Dance Dance Re volution, kortweg DDR ge noemd. Sport- Gezondheidsin stituut Smid in Vlissingen de eerste in Zeeland die deze vorm van bewegen aanbiedt als serieuze sport. "Het is een ideale vetverbrander, goed voor de conditie en het werkt enorm verslavend," aldus Pe ter Smid. "De eerste keer staat iedereen een beetje raar te kij ken. Maai' het leuke aan DDR is dat je direct vooruitgang boekt en datje vooruit blijft gaan." De plaat waarop gedanst wordt bestaat uit vier pijlen die corre sponderen met pijlen die op het beeldscherm te zien zijn. Op de maat van de mu ziek moeten dan sers bepaalde combinaties van bewegingen uitvoeren. Gebeurt dat tijdig en op de juiste manier, dan verza melt de speler punten. "De puntentelling is het compe titie-element. In eerste instantie probeer je jezelf te verbeteren, maar een uur lang tegen vijftien andere sporters dansen behoort tot de mogelijkheden," legt Smid enthousiast uit. Ideaal voor be- Dance Dance Revolution verovert na de amusementshal ook de sportschool, foto jaap wolterbeek drijfsuitjes of kinderfeestjes: "Het is tenslotte nieuw en iets anders dan broodjesbakken of naai- het zwembad." De belangstelling voor de nieu we tak van sport binnen zijn be drijf is zo groot dat er reeds plan nen bestaan om meer danspla- ten aan te schaffen. "Dan kun nen er 22 mensen tegelijk aan het dansen slaan." Van 24 augustus tot en met 2 september is het mogelijk om gratis en vrijblijvend kennis te maken met DDR bij Sportinsti tuut Smid. Tijdens deze zoge noemde Open Deurdagen is het overigens mogelijk om te proe ven van alle andere sporten die het bedrijf aanbiedt. Het 'assorti ment' is enorm. Smid: "Het feit dat DDR is over gewaaid uit de wereld van de spelcomputer roept al gauw de associatie op dat DDR alleen door de jeugd wordt beoefend." Maai' niets is minder waai-. "Ik heb op dit moment meer ver slaafde ouders dan kinderen die er aan verslingerd zijn." Voor meer informatie over DDR en over de open week van Sport instituut Smid zie: www.sportin- stituutsmid.nl Een goede danstechniek is belangrijk.^ foto: ellen de vriend VLISSINGEN - Aan de Ke nau Hasselaarstraat 557 in Vlissingen opent Isabelle Zwaan begin september haai" balletschool voor ieder een vanaf vier jaar. Zwaan is al als eerstegraads docente afgestudeerd aan de dansacademie in Tilburg en gaf tot voor kort les bij het Theo van Doesburgcen trum. Zij geeft les in zowel klassiek éls modern ballet en een combinatie van jazz/streetdance. "Ik vind het belangrijk dat kinderen een goede techniek aanleren en dat hun expressie en mu zikaliteit bevorderd wordt". Info: www.balletschoolisa- bellezwaan.nl of 06- 10539847. MIDDELBURG - De Zeeuwse Kamer van Koop handel (KvK) roept de pro vincie op om ook het be drijfsleven te betrekken in het Kustplan Zuidwest Walcheren. De KvK zegt dat het plan alleen haal baar is wanneer er vol doende ruimte is voor het toeristisch bedrijfsleven om in het gebied te inves teren. Uit een landelijk onderzoek bleek vorig jaar dat de Neder landse kust op een paai' plaat sen niet sterk genoeg is om een storm met waterstanden als in 1953 te kunnen weerstaan. De len van de Walcherse Noord zeekust zijn toen uitgeroepen tot 'zwakke schakel'. Het gaat dan vooral om de zuidwestelij ke kust, met uitzondering van het stuk tussen Zoutelande en Westduin, dat wel veilig is. In het Kustplan schetst de provi- nie hoe ze de zwakke plekken in de kustlijn wil versterken. De aanpak van het gebied biedt kansen voor het toeris tisch bedrijfsleven in de regio, zo stelt de Kamer van Koop handel in een brief als reactie op het plan van de provincie: "Door deelname van onderne mers hoeft het ambitieuze plan niet met verlies te draai en". Niet de hele zuid-westkust van Walcheren valt onder het Ont- werp-Kustplan dat de provin cie in juni presenteerde. En dat is nu volgens de Kamer van Koophandel juist een makke in het stuk. De handelskamer breekt een lans voor het op stellen van een ruimtelijke vi sie voor de gehele zuidwest kust van Walcheren. KOUDEKERKE - Fysiothera pie Koudekerke begint eini september met de gehee nieuwe cursus NVFB-Zwar, geijit. Volgens de fysiothera peutentherapeuten Anne van de Kreke en Marja Hen derikx is dit een nieuwe, ac tieve en unieke vorm va: zwangerschapseducatie di nog niet in Zeeland word gegeven. Zij volgden de cursus NVFB Zwangerfitdocent. De na druk van de cursus ligt op ac tief en verantwoord bewe gen en de theoretische kan ten van de bevalling. De cursus bestaat uit nege: lessen van vijf kwartier. D eerste cursus begint in Mid delburg. Aanmelden kan vi het telefoonnummer 0118 551477. WESTKAPELLE - Natuui steenbedrijf Dominicus ui Westkapelle timmert lekke aan de weg. Dominicii neemt VNB (Verenigde Na tuursteen Bedrijven) u Dordrecht over. Ook de Rotterdamse activ teiten van het failliete bedri Koniklijke Steenklip gaa over in Westkapelse handei Dominicus is met 65 werl MIDDELBURG - De verplichte werkgeversbijdrage voor kin deropvang wordt vanaf volgend jaar 0,28 procent van de loon som. Omdat tegelijkertijd de winstbelasting omlaag gaat, zijn bedrijven niet duurder uit. Werkgevers moeten vanaf 2007 verplicht eenderde van de kos ten van kinderopvang betalen. Bij twee werkende ouders bete kent dat beide werkgevers een zesde moeten betalen. Werkge vers betalen de verplichte bij drage via een verhoging van de WW-premie. De verhoging van de overheidsbijdrage komt voor ouders in de plaats van de niet verplichte werkgeversbijdrage. Dit gebeurt, omdat teveel werk nemers geen of geen volwaardi ge bijdrage ontvangen van de Werkgevers moeten vanaf2007 meebetalen aan kinderopvang. werkgever. Voor deze werkne- dat ruim vijfendertig procent mers wordt kinderopvang dus van de ouders nu geen of geen goedkoper. Uit onderzoek bleek volwaardige bijdrage krijgt.

de Faam | 2006 | | pagina 14