Kermis in Middelburg www.middelburg.nl Standwerkerconcours Transferiumbus: Gratis van Mortiere naar het centrum en terug Sporten in de zomer dé Weekkrant De Faam Woensdag 9 augustus 2006 - Pagina 9 Eerder dit jaar heeft u op deze pagina al het een en ander kun nen lezen over de invoering van ondergrondse afvalinzameling in een deel van de Middelburgse binnenstad. De plaatsing van de containers was om verschillende redenen vertraagd, maar nu is het dan toch bijna zo ver dat ze geplaatst kunnen worden. In voorbereiding daarop worden in de periode van 14 augustus tot 1 september op een aantal locaties kabels en leidingen verlegd. Direct aansluitend worden de eerste twee weken van september de onder grondse afvalcontainers geplaatst. Zoals de planning er nu naar uit ziet, worden met ingang van maandag 2 oktober de containers geleegd. De containers kunnen alleen met een pasje ge-opend worden. De mensen die in de betreffende straten wonen, krijgen in de loop van september de afvalpas en een handleiding toege stuurd. Het pasje registreert het gebruik en op basis daarvan kan de hoogte van de afvalstoffenheffing bepaald worden. Proef Nu gaat het om een proef in een gedeelte van de binnenstad. De straten die onderdeel uitmaken van de proef zijn: Bastion, Brakstraat, Breestraat, Dam, Ganzengang, Hof van Sint Pieter, J. Huizingalaan, Koepoortstraat, Lazarijstraat, Lutherse Kerklaan, M. Smallegangehof, Molen water (nummer 101 - 137), Mol straat, Nederstraat, Nieuwe Oosterse- straat, Oostkerkstraat, Oostkerkplein, Pijpstraat, Rotterdamsekaai, Schuitvlot- straat, Singelstraat en Verwerijstraat. Daarnaast is er nog het stuk Sint Jansgang en directe omgeving. Wanneer de uitkomsten van deze proef positief zijn, overweegt het col lege van burgemeester en wethou ders om in het gehele centrum van Middelburg over te stappen op deze manier van afvalinzameling. Voordelen Het voordeel van de containers boven de traditionele afvalinzame ling met vuilniszakken is dat mensen voortaan elke dag hun afval kwijt kunnen. Dat betekent minder stank overlast en minder ruimteverlies in berging of plaatsje. Daarnaast ver oorzaken ondergrondse afvalcontai ners minder overlast en verbeteren ze het beeld in de straat. Ondergrondse afvalcontainers voor komen ook het terugkerende slordi ge straatbeeld op inzameldagen. Alleen een inwerpzuil is boven de grond zichtbaar. De container zelf zit in een grote betonnen bak onder de grond. Tot slot geldt dat onder grondse containers beter voor rug en ledematen van de mensen van de stadsreiniging. Het legen gebeurt met een speciaal voertuig en tilwerk is niet meer nodig. Voor meer informatie over onder grondse afvalcontainers, kunt u con tact opnemen met Ad van de Pas van het gemeentelijk Ingenieurs bureau, telefoon 67 53 11. Nog één keer lekker gillen in de duizelingwekkende Booster of een gokje wagen bij de grijp- kranen? De kermis is nog open op woensdag en donderdag tus sen 10.00 en 24.00 uur. Vijfendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. Vanwege de kermis verhuist de weekmarkt van donderdag 10 augustus van de Markt naar het Damplein. De caravans en trailers van de kermisexploitanten staan nog tot en en met 14 augustus op het parkeerterrein Hof van Tange. Tot die tijd is het terrein afgesloten. U kunt uw auto wel parkeren in de parkeergarages aan de Geere, Achter de Houttuinen, Kousteense- dijk en de Kanaalweg. Traditioneel wordt op de laatste Middelburgse kermisdag het standwerkerconcours gehou den. Drieëntwintig standwerkers uit het hele land strijden om de eerste plaats. Die geeft toegang tot deelname aan de nationale kampioenschappen. Dolle Donderdag is één van de drukste dagen in Middelburg. Dit jaar is dat 10 augustus. Het is dan kermis op de Markt, standwerker concours in de Lange Delft en weekmarkt op het Damplein. De organisatie van het standwerker concours is in handen van de Centrale Vereniging voor Ambulante Handel. Een jury beoordeelt de standwerkers op originaliteit, wel bespraaktheid en overtuiging. De prijzenuitreiking door wethouder Frank Streng is om 16.30 uur in de Lange Delft op de hoek van de Segeersstraat. De nationale kampioenschappen worden dit jaar in september in Hardenberg gehouden. Deze informatiepagina van.de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Het zomerprgramma van Middelburg in Beweging zit er bijna op. Nog drie keer is er voor jongeren tussen de 4 en 14 jaar een leuk programma op de Middelburgse velden. Tussen 13.30 en 16.30 uur is de Middelburgse jeugd op onderstaande dagen welkom voor twister, slagbal, voetballen en meer leuke spelletjes. Deelname is gratis. Woensdag 9/8 Grasvelden Dillenburglaan, naast atletiekbaan (Nieuw Middelburg) Donderdag 10/8 Grasveld Rijnstraat (Stromenwijk) Vrijdag 1.1/8 Grasveld Meiveld, scoutinggedeelte (Magistraatwijk) Kijk voor meer informatie op www.middelburginbeweging.nl of bel de sportbuurtmedewerkers: Patrick de Guchteneire (06-464 064 96), Dennis Winne (06-464 064 97). Dikke bandenrace De kinderen uit de Stromenwijk kun nen op donderdag 10 augustus hun lol op. Naast de activiteiten van Middelburg in Beweging organiseert Wielercomite Stromenwijk een dikke bandenrace bij de Woelige Werf. Het is de bedoeling om het rondje IJsselstraat-Rijnstraat zo snel moge lijk af te leggen. Frank Streng geeft om 14.00 uur het startschot voor de race. Vlak voor de opening moet de wethouder eerst zelf in actie komen door op een hometrainer een wedstrijd tegen enkele genodigden te fietsen. 14.00 uur: start 4-6 jarigen (500 meter) 14:30 uur: start 7-8 jarigen (1000 meter) 15.00 uur: start 9-10 jarigen (2500 meter) 15.30 uur: start 11-12 jarigen (3500 meter) 16.00 uur: start 13-15 jarigen (5000 meter) Tijdens de vakantieperiode kan het wel eens moeilijk zijn een parkeerplaats voor uw auto te vinden. De transferiumbus biedt uitkomst. U kunt gratis parkeren bij de winkels op Mortiere en daarna met de gratis trans feriumbus 63 naar de binnen stad. De opstaphalte is bij het parkeerterrein op de Mortiereboule vard en de bus zet de passagiers af bij de Nieuwe Haven. En u kunt natuurlijk ook weer gratis terug naar de Mortiere. Mortiereboulevard richting Nieuwe Haven Dinsdag, woensdag vrijdag: eerste rit 9.00 uur, vervolgens elke 20 minuten tot en met 18.20 uur. Donderdag: eerste rit 9.00 uur, vervolgens elke 20 minuten tot en met 21.20 uur. Zaterdag: eerste rit 9.00 uur, ver volgens elke 20 minuten tot en met 17.20 uur. Nieuwe Haven richting Mortiereboulevard Dinsdag, woensdag, vrijdag: eerste rit 9.10 uur, vervolgens elke 20 mi nuten tot en met 18.10 uur. Donderdag: eerste rit 9.10 uur, ver volgens elke 20 minuten tot en met 21.10 uur. Zaterdag: eerste rit 9.10 uur, vervolgens elke 20 minuten tot en met 17.10-uur. Een rit met de transferiumbus, die tussen de Mortiere en het centrum rijdtis gratis.

de Faam | 2006 | | pagina 9