Een I van de Consumentenbond. De voordeligste spaarhypotheek van Nederland vind je bij... 1 ïis d k 1 ïg r qsm-shop mm voor de pros van een sms 30 jo Jazeker. De Hypotheker. In verband met de zomervakantie van het provinciaal bestuur verschijnt er momenteel geen AbdijNieuws. Het eerstvolgende AbdijNieuws is vanaf 15 augustus 2006 weer te raadplegen via www.zeeland.nl/abdijhieuws Provincie Zeeland Voor officiële mededelingen zie elders in dit blad Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg O: Een dropje Jan van Halst La Douce France iman:iftiiTlDe Faam Woensdag 9 augustus 2006 - Pagina 2 - k v--s. m 1 r hm Tot €180 extra tegoed om te bellen, sms'en en mms'en. SAMSUNG Z510 GRATIS mini bike i.c.m. 2-jarig Hi €30 abonnement NOKIA 1600 GRATIS PC 256 DDrgeheugen 80 GB harddisc inci. 17 inch TFT r i.c.m. 2-jarig Hi 30 abonnement Vlissingen Aagje Dekenstraat 2 1: 0118-430188 Den Haag Wagenstraat 39 T:070-8888888 Rotterdam Kruisplein 23d T: 010-2800100 Utrecht Vredenburg 152 T: 030-2393Ó0Ö gsm-shop is ook gevestigd in: Alkmaar, Amsterdam, Delft, Gouda en Nijmegen www.gsm-shop.nl Vraag naar de voorwaarden In do winket; Aortes zijn goldlg zolang do voorraad strekt. OP=OP. Prijswijzigingen, zol- on drukfouten voorbehouden. 10 *Geldgids april mei 2006. Net als vorig jaar heeft een onafhankelijk onderzoek uitgewezen dat de speciaal voor De Hypotheker ontwikkelde Solide koers Spaarhypotheek de voordeligste spaarhypotheek van Nederland is. In dit recente onderzoek van de Consumentenbond is de Solide Koers Spaarhypotheek de enige spaarhypotheek die de maximale score van 10 punten heeft behaald voor wat betreft (en we citeren) 'lage kosten (inclusief rente) over een langere periode'. Voor de geïnteresseerde huizenkoper ligt een overdruk van dit onderzoek bij ons klaar. Dan is het ook voor jou duidelijk dat wij ons echt over je financiële toekomst bekommeren. Vlissingen, Badhuisstraat 4, (0118) 43 00 04 Middelburg, Segeersstraat 9, (0118) 64 02 00** Hypotheek adviseur Katten zijn spoorloos door actie vandalen www.hypotheker.nl DOOR ELLEN DE VRIEND VLISSINGEN - Vandalen hebben in de nacht van za terdag op zondag bij het Vlissingse dierenasiel een gat in verschillende hekken geknipt. Daardoor konden tien katten ontsnappen. Ook is een hamster spoor loos verdwenen. De telefoon van de Stichting Dierenasiel Zeeland-Zuid aan de Langeleenweg staat maan dag roodgloeiend. "Mensen bellen ons op over de inbraak en willen weten welke dieren nog vermist worden", vertelt as sistent beheerster Marijke de Nooijer. Zij is nog helemaal ont daan over de verdwijning van de katten en de vernielingen aan de dierenverblijven. "In het weekend hebben mensen het hek opengeknipt van de hon- denverblijven. Daar zijn ze denk ik niet binnen geweest omdat de honden nogal tekeer kunnen gaan. Toen hebben ze de kat tenverblijven opengeknipt en van de zes buitenhokken de cel len opengezet." Vallen Tien katten roken de vrijheid en ontsnapten. Vijf van de dieren zijn inmiddels teruggevonden. Om de overige katten weer te pakken te krijgen hebben me dewerkers en vrijwilligers van het dierenasiel de omgeving al afgezocht en uiteindelijk maan dagavond vallen geplaatst in de omgeving. "We missen nog een rode, een roodwitte, twee gecy- perde en een zwart-witte kat", somt De Nooijer op. Het is vol gens haar voor het eerst dat doelbewust kooien zijn openge zet zodat dieren konden ont snappen. "Gelukkig hebben wij hier geen pensionverblijven. Ik VLISSINGEN - Kat Bibi is een kleine cyper van negen maanden oud. Oppakken vindt ze nog wat eng, maar voor de rest is het een drop je. Dat staat op de website van het dierenasiel Zeeland- Zuid in Vlissingen. Op de site staan tien vol wassen katten, een aan tal kittens en acht honden. In au gustus is het vol gens assistent be heerster Marijke de Nooijer altijd druk in het asiel. "Na hun vakantie komen veel men sen dan een nieuw huisdier uitzoe ken." In de asielen in Nederland wor den jaarlijks 70.000 honden en katten die zijn weggelopen of afge dankt verzorgd. moet er niet aan den ken om mensen die van vakantie terugkomen te moeten vertellen dat hun dier weggelopen is." Hamster Wat er precies met de hamster is gebeurd, weet de assistent be heerster niet. "Het dier is ont snapt of meegenomen door de vandalen." De auto, die op het terrein van het dierenasiel stond is een stukje naar voren geduwd, tot vlak voor een boom. Verder is er binnen uit het asiel niets mee genomen. Iedereen die denkt één van de vermiste katten te hebben ge zien of gevonden kan bellen met telefoonnummer 01184- 60333. Zuid-Frankrijk stond in mijn geheugen gegrift. Sinds ik als kleine jongen jarenlang de zomers met mijn ouders door bracht op een camping aan de Ardeche, associeerde ik het land met het paradijs. Jeu de boules, kanoën, voetballen, meisjes en hittegolven waren zo maar wat gelukzalige termen die bij mij naar boven kwamen als ik aan die heerlijke tijd terugdacht. Door diverse om standigheden was ik tot mijn spijt de laat ste 25 jaar niet meer in de gelegenheid geweest om naar La Douce France" terug te keren. En ook deze zomer zou het er aanvankelijk niet van komen. De verbouwing aan ons huis had simpelweg teveel geld gekost. Maar twee we ken geleden had ik mezelf een lichte overspannenheid aangepraat en vervolgens mijn vrouw de opdracht gege ven toch maar voor een ontspannen weekje te zorgen. Zij kwam terug van het reisburo met een 8-daagse reis Zuid- Frankrijk. Ik kon mijn geluk niet op en afgelopen weekwas het dan zover. Het werd een koude kermis. Als gevolg van een of andere staking begon de heenreis al met twee uur vertraging. Bij aankomst was de vooraf gereserveerde auto in geen velden of wegen te bekennen en toen wij uiteinde lijk toch per auto bij het vakantiepark arriveerden, bleek deze "autovrij" te zijn! Het vervolgens verplichte parkeren in de veel te smalle parkeergarage zorgde voor een enorme schade aan mijn huurauto. Aangezien niemand Engels sprak en mijn Frans inmiddels ook vrij geda- rteerd is, duurde het bijna drie uur voordat het schadeformulier naai- tevredenheid was inge- vuld. De volgende dag aan het zwembad Ibleek dat er voor twee keiharde plastic bedjes III grof betaald moest worden, de handdoeken voor het douchen van huis meegenomen dienden te wor den wist u dat niet?") en dat de schoonmaak-ploeg voor ons appartement slechts een keer per week ingeroosterd was. Wat een week vol orde en rust had moeten worden, werd een bak vol irritatie en ellende! Want mijn terugkeer naai" het voormalig paradijselijke Frankrijk had mij een halve hernia, een lege portemonnaie en een beginnende schimmel-infectie bezorgd. Natuurlijk weet ik dat ik niet mag generaliseren en dat een conclusie na een kleine week wat kort door de bocht is, maar een ding weet ik zeker. Het zal wéér 25 jaar duren, voordat ik me laat verleiden tot een vakantie naar Frankrijk!

de Faam | 2006 | | pagina 2