Vuurtje zonder inteneur Apart en toch samen Design voor starters zonder potten en pannen De Faam Woensdag 9 augustus 2006 - Pagina 21 Misschien wil je er in de zo mer nog niet aan denken, maar om er straks in het na jaar nog steeds warm bij te zitten, is het verstandig om nu alvast eens na te denken over de mogelijkheden voor zo'n knisperend vlammen spel. Wat bijvoorbeeld te denken van een design- haard, werkend op bio-al- cohol? Bio-alcohol is ver vaardigd uit suikerbieten en is niet alleen milieuvriende lijk, maar spaart ook wan den en plafond. Want deze alcohol walmt niet en geeft geen zwarte plekken. Elke haard brandt 5 tot 8 uur lang op een reser voir van 2 liter bio-alcohol. Bel voor meer informatie naai* 053.574.25.54 of kijk op www.safretti.com. til v. Keukenwerkbladen zijn een broeinest van bacteriën, waar niet tegenop te poetsen is. Een aanrechtblad dat de opmars van bac teriën tegenhoudt zou in dat geval een uitkomst zijn. En die uit komst is er nu. Om de kans op kruisbesmettingen zo klein mo gelijk te maken, is er een keukenwerkblad ontwikkeld dat de verspreiding van bacteriën en schimmels tegengaat door ze te voorzien van het antibacteriële Microban dat niet op maar in het hele werkblad zit. Uit onderzoek is gebleken dat de antibac teriële werking daarbij gedurende minimaal 15 jaar behouden blijft. Kijk voor meer informatie op www.silestone.com. Voor kinderen van 4 tot 24 maanden is voeding een van de meest belangrijke elementen van het opgroeien. Wie snel een verantwoorde en voedzame maaltijd op tafel wil zetten, zonder aangewezen te zijn op kant en klare producten, kan de hulp inroepen van de Babycook. De ze nieuwe keukensuperheld stoomt, ontdooit, warmt op, mixt, hakt en snijdt. Het bereiden van een fruit- maaltijdje is ook geen werk meer. Eerst even stomen en door het aantal pulsen in te stellen, snijdt, hakt of mixt de Babycook fruit en andere voedingsmiddelen tot een perfect 'babypotje'. De grofheid kan worden ingestèld, zodat het eten precies is aangepast op het spijsverte- ringssysteem van het kind. De Babycook kost 115 euro en meer informatie is te vinden op www.babycook.nl Steeds meer slaapmeubelen zijn opgebouwd uit twee bedgedeel- ten met ieder een eigen matras. Een ontwikkeling waar veel voor keur voor is, want zo hebben beide partners een eigen ruimte en de mogelijkheid om een matras en bedbodem te kiezen die bij de ei gen lichaamsbouw en slaapgewoonten past. Toch hebben die twee aparte matrassen ook een nadeel. Tussen de matrassen ontstaat vaak een oncomfortabele gleuf. Met de matraswig kan op een eenvoudige manier die kloof over brugd worden, want in tegenstelling tot wat je zou verwachten van een wig, brengt deze matraswig juist de matrassen bij elkaar, zodat er toch weer een beetje één geheel ontstaat. De matraswig kost bij na 13 euro en meer informatie is te vinden op www.leenbakker.nl. In designerkringen is het al langer een begrip en niet voor niets: Me mory Blocks zijn een hele bijzon dere kunstvorm. De handgegoten tableaus van hydroplaster worden afgewerkt met een porseleinen topping en verschillende opgeleg de materialen. Prachtig detail zijn bijvoorbeeld de aangebrachte scheuren in een aantal Memory Blocks, hierdoor krijgt elk tableau zijn eigen authentieke uitstraling. De Memory Blocks bestaan uit fragmenten uit onze zo rijke ge schiedenis, die voelbaar en zelfs tastbaar worden. Ter ere van Mo- zarts 250e verjaardag, is er een he le lijn prachtige wandtableaus die juist deze periode perfect weerge ven. Andere thema's zijn romance en hartstocht, poëzie, muziek, gastro nomie, spel, landelijk en Barok. Meer informatie is te vinden op www.vancouverart.nl. Wie de term 'design' hoort, hoort vaak ook de kassa al rinkelen. Eerlijk is eer lijk, meestal is dat niet onterecht. Aan design hangt nou eenmaal vaak een ander prijskaartje. Óm dat patroon te doorbreken is er nu een wastafel op de markt met een design uiterlijk, maar voor nog geen 65 euro erg betaalbaar. Ideaal voor starters met designwensen, dus. De Renova Nr. 1 Plan wastafel heeft een eigentijdse, minimalistische sfeer: strak met vloeiend afgeronde hoeken en brede randen. De sterk geo metrische, rechthoekige basisvorm is gecombineerd met een vloeiend ronde waskom met zachte belijning. De serie biédt wastafels in verschillende breed tes en dieptes. Juist omdat de wastafel zo gezichtsbe palend is in de badkamer, levert het vervangen van een oud door een nieuw, eigentijds exemplaar al een fris se metamorfose op. Kijk voor meer in- fonnatie op www.keramag.com.

de Faam | 2006 | | pagina 21