Fruithoeve blijkt succes Nieuwe start, nieuwe sh Totale verzorging. Kleren voor hippe jeugd Duidelijk zicht is veilig Uit het Zakenhart van. I Ondernemers op Walcheren blij met Psyiënt No Bite begint met HipHop Dance Opvolging slecht bij familiebedrijven Misleidende facturen in omloop TT^v/MM'iiftiiii De Faam Woensdag 9 augustus 2006 - Pagina 11 Tamara en Cindy, foto: leon janssens VLISSINGEN - Tamara To taal Verzorging opende on langs een nieuwe zaak op Boulevard Bankert in Vlissin- gen. Naast haai' bedrijf in Zoutelande wilde Tamara Bosman uitbreiden en werkt nu, samen met Cindy, in Vlis- singen: "Wij doen alles op het gebied van huid- en uiterlijke verzorging. Nieuw is de microdermabra- sie behandeling, zeer ge schikt voor mensen met acné, littekentjes, rokershuid, rimpeltjes of pigmentvlek- ken. Ook nieuw is de cellulite behandeling voor of na lipo- suctie." Tamara Totaal Ver zorging werkt alleen op af spraak. Meer info: www.ta- maratotaalverzorging.nl NW- EN ST. JOOSLAND - Door beter zicht meer veilig heid, dat is AquaSeal, een au- toruitcoating waardoor de autoruit water- én vuilafsto- tend wordt. AquaSeal zorgt voor een verbeterd zicht van 35 procent bij regen en ijzel. Bovendien is er geen hech ting van insecten en is ijsaan- slag makkelijk Remijn: "De jeugd weet wat die wilt" foto: leon janssens MIDDELBURG - In de St. Janstraat in Middelburg opende Carolien Remijn Me2, een kledingzaak voor kinderen van zes tot en met veertien jaar. In de winkel zijn maten 128 tot en met 176 én plusmaten te verkrij gen. "Helemaal nieuw in Middelburg", zegt Carolien, "Ik was werkzaam in deze branche en signaleerde de vraag naar specifieke kinder en tienerkleding. Voor jon gens en meisjes heb ik een aantal gerenommeerde, en steeds wisselende, collecties. Van duur tot goedkoper, zo rond het middensegment. De jeugd weet vaak heel dui delijk wat zij wilt." Meer info: www.me2web.nl Een wanne verkoop door corina de vos MIDDELBURG - Het hoofd koel houden door de ver koelende lucht van airco's, in de schaduw van de para sol, door een duik te nemen in het zwembad en vooral door veel ijsjes te eten. Ter afwisseling met een boot of op de fiets de frisse zeewind opzoeken. Zelfs de stugge Zeeuwen werden week van de warmte. Had de hittegolf invloed op hun koopge drag? "Door het warme weer denken veel mensen: 'We gaan tóch nog maar een tochtje doen'. Daar door verkopen wij bij warm weer veel meer rubberboten, motoren en reddingsmidde len",, vertelt Dien Boone van watersportwinkel Jos Boone BV in Middelburg. "Op een gege ven moment waren de zonnen- tentjes uitverkocht en waren de rubberboten niet meer in alle maten verkrijgbaar." Boone vindt het niet zo erg dat het weer nu minder is. "Nu komen er meer mensen voor klusjes." De Groentehal in Middelburg deed ook goede zaken. "We ver kochten veel meer zacht fruit en rauwkost als op minder warme dagen", zegt Bart Leijnse. "Ik schat dat we een kwart meer omzet hadden." Hij vindt het erg jammer dat het warme weer voorbij is. "Bij mooi weer ko men ook meer oude mensen onze winkel bezoeken." Arjan Dobbelaar- van de Praxis De Zeeuwse ondernemers kregen de ventilatoren niet meer aangesleept, foto- jaap wolterbeek in Vlissingen vertelt: "Er werden extra veel airco's, ventilatoren parasols en zwembaden ver kocht. Zoveel, dat zelfs de leve ranciers op den duur zonder za ten." De winkel moest toen 'nee' verkopen aan haar- klan ten. "Het is heel jammer dat de hit tegolf voorbij is", vindt Jacco Houmes van strandpaviljoen Noordduin in Domburg. "Op een dag als gisteren, met regen achtig weer, verkopen we soms helemaal geen ijs. De afgelopen weken gingen er vaak wel een paar dozen ijsjes de deur uit. Dat scheelt dus nogal wat." Warm weer maakt dorstig. Dat blijkt, want Noordduin ver koopt met warm weer ook veel meer blikjes en drank. Veel mensen haalden de fiets uit de schuur voor een fiets tocht. Dat was te merken bij Je- remiasse Fiets en Fitness in Vlis singen. Chef-monteur Bob van Leuven vertelt: "Het was veel drukker in de winkel. We ver kochten meer nieuwe fietsen en we moesten ook meer repare ren." Zo blijkt dat mooi weer in veel gevallen voor een mooie omzet zorgt. Water stroomt van de ruit met AquaSeal. foto: leon janssens te verwijderen. De nieuwe importeur Jeroen de Wolff: "Het is een chemisch pro duct en AquaSeal is lang houdbaar. Het biedt extra veiligheid, de regen stroomt er vanaf. Wij leveren alleen aan garages want dit product moet deskundig aange bracht worden." Meer info: www.aquaseal-nederland.nl MIDDELBURG - Proef ge slaagd, zo zou je de start van het project Fruithoeve Plus op Walcheren kunnen noemen. Patiëntenorgani satie Vereniging Psyiënt Nederland (VPN) wil met het project daklozen en (ex-) psychiatrische patiën ten aan het werk helpen in de fruitteelt- en pluk. Op de Bevelanden is een soort gelijk project op een enorm succes uitgelopen. Fruithoeve Plus wordt gesubsidieerd door de provincie Zeeland en kende op Walcheren een oogstrijke start. Binnen één week na ont vangst van de subsidiegelden gingen deelnemers aan de slag bij een twee fruitteeltbedrijven in de gemeente Veere. Vanaf die tijd is een groep van vijf tot tien cliënten vrijwel dagelijks aan het werk geweest in de Walcherse regionen. "Ik sta versteld van de snelheid waar mee onze vereniging zich heeft ontwikkeld", vertelt Sandra den Toom-Dolman, coach Fruithoeve en assistent-coör dinator activiteiten. "Het is ons de afgelopen maanden gelukt om vier verschillende soorten fruitteeltbedrijven tegelijker tijd te bedienen. Ook Adri Wal- hout, directeur-coördinator is blij met het succes van de Fruithoeve formule. Maar nog meer in zijn sas is hij met de waardering die Fruithoeve van de deelnemende onderne mers ontving. "Op de laatste algemene ledenvergadering kwam Fruithoeve met gemid deld een 9,3 uit de bus. Voor een organisatie in opbouw met groeistuipen is dat heel bijzon der." Voor. meer info 0113- 316400 info@psyient.nl www.psyient.nl. SINT-LAURENS - De Al- ploeg van korfbalvereni ging O.N.D.O. uit Sint-Lau- rens speelt het komende seizoen in nieuwe shirts. Die zijn gesponsord door Konstruktiebedrijf Hille- brand uit Middelburg. Directeur en eigenaar Cees van Belzen kwam in sporthal De Voorborch in Middelburg hoogstpersoonlijk de shirts uit reiken aan de spelers en speel sters. Ook de beide coaches werden niet vergeten. Zij mochten zich in een sweater hullen. De ploeg komt zowel op het veld als in de zaal uit in de 2e klasse van het district Zuid West Het team van O.N.D.O heeft nieuwe shirtjes, futo: Nederland. In de zaal is de ploeg vorig seizoen op een ver dienstelijke derde plaats geëin digd. Op het veld deed O.N.D.O ook mee in de hoogste regionen van het klassement. MIDDELBURG - No Bite be gint 31 augustus in Middel burg weer met verschillende danscusussen. De HipHop Dance Class is een bundeling van verschil lende dansstijlen met ele menten van streetdance, electnc-boogie, breakdance, popping, locking. In Middel- buig wordt er les gegeven voor leerlingen vanaf elf jaar. Ook geeft No Bite les in het body-mind trainingssyteem Pilates dat de lichaamshou ding verbetert en ontspant. Deze methode versterkt spieren en verbetert de flexi biliteit. Voor meer info: 06- 53534417 of mail naar:in- fo@nobite.nl. VLISSINGEN - Veel familie bedrijven in Zeeland schui ven de beslissing over de be drijfsopvolging zo lang mo gelijk voor zich uit. Bij ruim veertig procent van de familiebedrijven, die bin nen twee jaar een opvolger nodig hebben, is deze nog niet uitgekozen. Dit blijkt uit een onderzoek van PricewaterhouseCoop- ers. Ongeveer tachtigdui zend directeur-grootaan deelhouders moeten hun opvolging binnen nu en vijf jaar regelen. Toch heeft tweederde van de onder vraagden de bedrijfsopvol ging niet geregeld in een tes tament. MIDDELBURG - Bedrijven en personen in Zeeland ont vangen geregeld aanbiedin gen voor een vermelding in De Telefoongids. Dit zijn aanbiedingen in de vorm van een factuur. De bedrijven die deze aan biedingen versturen maken vaak misbruik van de onna denkendheid waarmee de ontvangende bedrijven en personen facturen betalen. Bij dé klantenservice via 0900-0500 is na te vragen of de factuur werkelijk van De Telefoongids in Amsterdam is.

de Faam | 2006 | | pagina 11