BLAUW GERUITE KIEL BURGERJAARVERSLAG GRATIS VERKRIJGBAAR m actueel vlissingen.nl/strand vandalismemeter vraagbaken VLISSINGEN KIJK OP VLISSINGEN iSB GEMEENTE NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 26 JULI 2006 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487100 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel PROMOTIEFILM De gemeente Vlissingen be schikt over een promotiefilm getiteld 'Vlissingen door en door'. De film is ook te koop. De film kost 12,50 (dvd) of 10,- (vhs-video). Exempla ren zijn verkrijgbaar bij de VW en in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 Een voorproefje? Kijk op www.vlissingen.nl/ promotiefilm KALENDER za. 29 juli 08:00-18:30 uur 'ringrijden' Bellamypark ma. 31 juli 'voettennis' 10 t/m 15 jaar 11:00 - 13:00 Bloemenlaan 14:30 - 16:30 A. Gogelweg di. 1 augustus 08:00-18:30 uur 'sjezenrijden' Bellamypark t/m zo. 27 augustus 'Playing yourself' Fotowerken Agnieszka Czajkowska deWILLEM3 www.vlissingen.nl/ uitgaansagenda Vorige week verscheen voor de vier de keer het burger jaar verslag van de gemeente Vlissingen. Het heeft als thema 'burgerparticipatie en in teractiviteit'. In dit verslag over het jaar 2005 legt burgemeester A. van Dok - van Weele aan de bevolking en de gemeenteraad verantwoor ding af van het gemeentelijke beleid en van de gemeentelijke dienstver lening. Het verslag bevat veel fraaie kleurenfoto's. Het is gratis verkrijg baar in de centrale publiekshal in het stadhuis en in de bibliotheken van Vlissingen en Oost-Souburg. U vindt het ook op onze website Dienstverlening gemeente In het burger jaarverslag is ruime aandacht voor de verbeterde dienst verlening in het stadhuis. In het verslag wordt stilgestaan bij de ver nieuwde afdeling Publiekszaken die in 2005 een vol jaar operationeel was (aantal bezoekers, aantallen en soorten verkochte 'producten' e.d.) FRIS EN IVIOOI Ze staan er mooi bij. De mim 270 bloembakken in de gemeente Vlis singen. Zelfs in deze hete dagen in juli. Dat gaat niet vanzelf. De mede werkers van de afdeling beplantingen van de gemeente hebben er een dag taak aan om ze allemaal fris en mooi te houden. Met veel extra water - vo rige week werd zelfs een extra tank wagen ingezet - laten ze Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem deze zomer van de mooie kant zien! Burgemeester en wethouders hebben besloten de riolering in de Poortugaalstraat te renoveren. Onderzoek wees uit dat het riool in deze straat op 15 plaatsen lek is. Dit heeft verzakkingen in het weg dek veroorzaakt. Het riool wordt hersteld door er een polyester 'kous' overheen te trekken waardoor het weer vele jaren meekan. De ver zakkingen in de straat worden opnieuw bestraat. De renovatie kost 40.000,-. De uitvoering is gepland in september aanstaande. www.vlissingen.nl/college "Aan de haak geslagen" Vorige week meldde zich een jon gedame op de strandpost waarbij een vishaak haar oor had door boord. Met een kniptang hebben we de punt (met weerhaak) af kun nen knippen, waarna de vishaak kon worden verwijderd. www.vlissingen.nl/strand Het afgelopen kwartaal is er voor 4500 schade aan gemeentelijke eigendommen aangebracht. Vooral ruiten en afvalbakken moesten het ontgelden. In de eerste helft van 2006 is nu ai voor ruim 16 duizend euro vernielingen gepleegd. De gemeente wil, samen met de politie, graag het vandalisme aanpakken. Daarbij hebben wij wel uw hulp nodig. Meiden van vandalisme vergroot de pakkans van de daders. Tevens draagt uw melding bij aan een beter beeld van de soort en omvang van vandalisme in Vlissingen. De gemeente kan zorgdragen voor een snel herstel van vernielde gemeentelijke eigendommen. Wanneer u direct getuige bent van vandalisme kunt u bellen met de politie, tel. 0900-8844. Voor meldingen van schade aan gemeente lijke eigendommen kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer Brinkman, 48 72 05. www.vlisslngen.nl/vandalismemeter Eind deze week valt de nieuwe gemeentegids 'Kijk op Vlissingen' 2006/2007 gratis in de bus bij alle inwo ners van Vlissingen, Oost-Souburg en Rit them. De gids wordt verspreid op 28, 29, 30 en 31 juli. De gids verschijnt later dan nor maal, vanwege de opname van de actuele gegevens na de gemeente raadsverkiezingen eerder dit jaar. In de gids staan onder andere ruim 1.000 adressen en alle foto's en ge gevens van de nieuwe raadsleden. V12sstngen.nl De gegevens van ver enigingen, instellin gen etc. uit de gids zijn ook actueel te raadplegen op onze website. Via www. vlissingen.nl/kijkop- vlissingen komt u rechtstreeks in dit onderdeel van de website. Wijziging gegevens Klopt er iets niet of wilt u gegevens toevoegen? Gebruik dan het cor rectieformulier op de site of stuur de bon uit 'Kijk op Vlissingen' in. www.vlissingen.nl/ kijkopvlissingen en bij de servicenormen die worden gehanteerd. Het verslag bevat ook gegevens over verbetering van de telefonische bereikbaarheid van de gemeente en over het afhandelen van brieven en e-mails. Burgerparticipatie en meer Vlissingen werkt aan een schone en veilige gemeente, zo staat in het verslag. Verder geeft het bur gerjaarverslag een overzicht van de mogelijkheden om te trouwen, van de onderwerpen waarbij inwoners in het kader van burgerparticipatie betrokken waren, van de bijbanen en het spreekuur van de burgemees ter en van de loop van de bevol king. Ook is te zien welke klachten de gemeente behandelde, hoe de gemeenteraad werkt, hoe de Vlis- singse website 'scoort', welke (koninklijke) onderscheidingen werden uitgereikt en welke jubilea in 2005 plaatsvonden; www.vlissingen.nl/ burgerjaarverslag pjMHP 'De gemeente komt geld tekort en zoekt hiervoor oplossingen. U zegt dat dit geen extra lastenverzwaring voor de inwoners betekent. Hoe kan dat nou?' We moeten inderdaad flink bezuinigen. Maar de gemeente kan altijd keuzes maken. Wat vinden we belangrijk? Wat moet per se gebeuren en wat moet niet meer? Wat kan minder? Als het aan ons ligt, zult u er zo min mogelijk van merken. Maar we zullen keuzes maken en minder geld gaan uitgeven aan bepaalde zaken. En natuurlijk zullen de gemeentelijke belastingen zoals elk jaar omhoog gaan, maar niet éxtra om onze problemen op te lossen. Burgemeester en wethouders werken nu aan dergelijke voorstellen. Die worden aan de gemeenteraad voorgelegd en die maakt in tg-jt y; het najaar de definitieve keuze. ifjjfF Wethouder Conny Seijbel Heeft u ook een vraag? Ga dan snel naar www.vlissingen.nl/vraagbaken

de Faam | 2006 | | pagina 7