Personeel Bekendmaking Afstandelijke pennenvrucht De Faam Nazomerfestival brengt strijd Molukkers op de planken Barakken PERSONEEL GEVRAAGD Huisman en Van der Hof I Opruimers - sjouwers magazijnmedewerkers B autopoetsers le en 2e steigerbouwmonteurs I SYSTEEMBEHEERDER MA/ Kaartverkoop Rijkswaterstaat Woensdag 26 juli 2006 - Pagina 22 Drama om voedsel... Kamp Westkapelle is oor spronkelijk gebouwd voor arbeiders die meewerkten aan de wederopbouw van het dorp, dat in het laatste oorlogsjaai- door twee bom bardementen nagenoeg was weggevaagd. Nadat de ba rakken onderdak aan Mo lukkers boden, deden ze dienst als kippenboerderij. Tegenwoordig sieren kleine bootjes en caravans de bin nenplaats, op plekken die te huur zijn bij een stallingbe- drijf met de toepasselijke naam 't Kamp. Het oude woonoord wordt voor de voorstelling niet in zijn oude staat teruggebracht. Want, zoals regisseur De Jong het verwoordt, 'het object mag dan losgekoppeld zijn van de oude functie, wij vertellen ook een verhaal in het nu'. DOOR JACCO VAN MALDEGEM WESTKAPELLE - Interna tionale politiek achter de Westkappelse dijk. Het klinkt als fictie, maar het is waar gebeurd. In De vrou wen van Kamp Westkapelle één van de voorstellingen tijdens het Zeeland Nazo merfestival, haalt een Mo lukse vrouw herinneringen op aan haar kindertijd. Over hoe hogere politiek haar veilige omgeving ver anderde in een kamp met prikkeldraad en avondklok. Het voormalige woonoord, zo als de autoriteiten het kamp bij voorkeur omschreven, aan de Oude Zandweg ligt er tegen woordig enigszins desolaat bij. Tussen tot kniehoogte gegroeid gelig onkruid staan caravans uitgestald. Wat verderop een, naar het lijkt, willekeurig neer- geplante verzameling haard- hout. Niets herinnert aan het verleden. Terwijl hier halverwe ge de jaren vijftig de eerste twist tussen regering en Molukkers werd 'uitgevochten'. De geschiedenis begint vredig. Vanwege hun loyale houding tijdens de Indonesische onaf- hankelijkheidstrijd krijgen de Molukkers 'tijdelijk' onderdak in Nederland met een temgkeer naar de vrije Molukken, onaf hankelijk van Indonesië, in het vooruitzicht. De overheid vers trekt gratis voedsel en huisves ting. In 1951 nemen de eerste Molukkers hun intrek in de Westkappelse barakken. Na vijf jaar werd het de overheid dui delijk dat een 'vrije' Molukse re publiek amper te realiseren was en die visie veranderde het be leid. De eens zo loyale mede strijders moesten met het oog op hun langer verblijf assimile ren, en dat betekende in leven blijven zonder hulp en bijstand van overheidswege. Bij gebrek aan voedsel ontstond met keukenervaring 18 jaar of ouder Tel. 0118-411 155 na 14.00 uur Hobeinstraat 91/93, Vlissingen UITZENDBUREAU Werven en selecteren - Uitzenden - Detacheren - Payrol - Leren en werken I heeft diverse openstaande vacatures voor de regio zeeland: I Huisman en Van der Hof is een no-nonsense bedrijf. I Wij zijn realistisch als het over werk gaat. Het werk zal gewoon gedaan moeten worden. Make plans take action Geïnteresseerd of op zoek naar een andere vacature? Stuur je volledige c.v. met jouw gewenste vacatures naar de: Voltaweg 31,4338 PS te Middelburg t.a.v. mevT. S. Huisman. 0118-475738. OVET B.V. is een stuwadoors/cargadoorsbedrijf met ongeveer 100 werknemers en met over- en opslagterminals in Terneuzen en Vlissingen Voor ons hoofdkantoor in Terneuzen zijn wij op zoek naar een Taakomschrijving In deze sleutelfunctie sta je in voor het beheer van het pc- serverpark, dit zowel op hardware als op software niveau. Naast installatie en onderhoud van pc's, servers, printers, enz. sta je tevens in voor installatie, testen, implementatie en onderhoud van software. Je verzorgt eveneens de helpdesk waarbij je technische ondersteuning biedt bij problemen en vragen. Daarnaast word je veelvuldig betrokken in het uitdenken en uitvoeren van ICT projecten. Functie-eisen Je hebt een HBO opleiding informatica of gelijkwaardig, eventueel aangevuld met MCSA/MCSE certificering. Je bent vertrouwd met Windows server 2000 2003 server architectuur voornamelijk op volgende punten: Active Directory, Group Policies, DNS, Terminal Services Auditing, Monitoring Windows 2000/2003 Server, MOM 2005, WSUS ISA Server 2004, IIS Sharepoint Portal Server, WSS Exchange 2003 SP2 SQL Server 2000 Verder ben je technisch onderlegd in volgende domeinen: Cisco netwerkapparatuur - PIX, VPN, Routers en Switches Backup, Storage - Veritas, DPM, SAN Citrix Metaframe XP Virtualisatie - VMWare, Virtual Server PC MS Office 2003 met Visio Project In deze dynamische omgeving wordt verwacht dat je in staat bent zelfstandig te werken; je brengt nieuwe ideeën aan en neemt initiatief. Je hebt een ruime interesse en bent in staat ook strategisch mee te denken met het bedrijf. We verwachten tevens een communicatief vermogen, pro-actief oplossingsgericht en beschikbaar om de uitdaging aan te gaan. Geïnteresseerden voor deze functie kunnen hun schriftelijke sollicitatie voor 11 augustus 2006 richten aan: Ovet B.V., t.a.v. afdeling Personeelszaken, Postbus 1200, 4530 GE TERNEUZEN. Kamp Westkapelle is nu een verlaten oord. honger en verzet. Kippen en ge wassen in de omgeving werden ontvreemd. Groepjes Moluk kers trokken proletarisch win kelend door het dorp waarbij ze lokale ondernemers voor hun geld naar koningin of regering verwezen. Na die rooftocht es caleerde de situatie. Politie agenten losten schoten in het woonoord en verwondden ne gen personen. Alle 28 volwassen mannen werden gearresteerd en afgevoerd. De barakken wer den uitgerust met verlichting en omheind met prikkeldraad. Het woonoord werd een kamp, in clusief uitgaansverbod. Het schietincident is de rode draad van de voorstelling. Van uit de ogen van een kind is te zien hoe Molukse kinderen en vrouwen leefden, nadat de mannen waren weggevoerd. Het stuk 'De vrouwen van Kamp Westkapelle' is van 31 augustus tot en met 2 sep tember en van 5 september tot en met 9" september da gelijks tweemaal te zien". Voor meer informatie over de voorstellingen zie- www.nazomerfestival.nl. "De vrouwen van Kamp Westkapelle" is een co productie van de Molukse theatergroep Delta en het Zeeland Nazomerfestival. De tekstschrijver is Vla ming, de cast en de crew Moluks èn allen kampkin deren. "Een objectieve, bijna afstandelijke pen nenvrucht, vertolkt door emotioneel betrokkenen," aldus regisseur Anis de Jong. Aan betrokkenheid geen ge brek. De Jong kwam ter wereld in het Havendorpkamp in Oost-Souburg. Nel Lekatom- pessy, zijn vrouw en vertolk ster van het verhaal, heeft de zelfde achtergrond, hoewel het in haar geval kamp Seroos- kerke was. De Jong: "Het is een fictieve vertelling geworden, omlijst met historische feiten." Naar zijn mening moet het verhaal nu verteld worden, vanwege de vijftigste verjaar dag en gezien het feit dat de barakken er nu nog staan. "Bovendien, hoeveel Westk- appellaars kennen de geschie denis van het kamp?" Voor de kinderen van toen is de vertel ling met live-muziek ook be langrijk. "Als kind begreep je er niets van. Wanneer we nu te rugkijken valt de puzzel in el kaar." Het politieke aspect van de Molukse zaak wordt geme den. "Herinneringen uit het verleden halen we naar boven. En in een kinderlijke wereld is geen plaats voor politiek." Wet verontreiniging oppervlaktewateren Besluit inzake een aanvraag ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren van Camping De Witte Raaf te Arnemuiaen De Staatssecretaris van Verkeer en Water staat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Bij besluit van 12 juli 2006, nr. WVO 5023 is aan Camping De Witte Raaf te Arne- muiden ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) vergunning ver leend voor het eenmalig in het Veerse Meer baggeren en verspreiden van circa 10.000 m3 baggerspecie, afkomstig uit de kreken gelegen voor de camping. Terinzagelegging Het besluit, alsmede het ontwerpbesluit en andere van belang zijnde stukken liggen van 27 juli 2006 tot en met 6 september 2006 ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Poelen- daelesingel 18 te Middelburg, op vooraf gaande afspraak (tel. 0118 - 62 24 28), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; 2. Bureau voorlichting van de gemeente Middelburg, Kanaalweg3, op werk dagen - behalve zaterdagen - van 8.00 uur tot 15.30 uur. Beroep en voorlopige voorziening Tegen het besluit kan tot en met 7 september 2006 beroep bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State worden ingesteld door: a. belanghebbenden die een zienswijze hebben ingebracht op het ontwerp; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp; c. degenen die bezwaar hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; Ministerie van Verkeer en Waterstaat d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen ziens wijze te hebben ingebracht op het ont werp. Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, met ten minste een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroepschrift, een vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit. Het besluit wordt op 8 september 2006 van kracht tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van voornoemde afdeling. Het besluit wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Van de indiener van een beroepschrift/ verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffie- geld geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen, kunt u zich in ver binding stellen met de secretarie van de voornoemde afdeling. Middelburg, 26 juli 2006. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdingenieur-directeur, drs. J.H.G. Jacobs

de Faam | 2006 | | pagina 22