Uitbreiding en opknap van koffiekamer begraafplaats M Officiële Mededelingen de Weekkrant Provincie Zeeland Milieu Ontwerp Beleidsregel zone beheersysteem industrieterrein Vlissingen-Oost Plan van aanpak bodemverontreini ging locaties toe komstig tracé N57 Walcheren (Van 't Hoffweg/ Wilgenhoekweg/ Kadetweg/ Wattelsweg/ Gapingseweg) Plan van aanpak bodemverontreini ging locaties toe komstig tracé N57 Walcheren (Gapingseweg/ Kadetweg/ Gapingsedreef) Besluit accepteren melding VDS Staal- en Machinebouw De Faam MIDDELBURG - De kleine con- doleancemimte of koffiekamer van de accommodatie van be graafplaats en crematorium in Middelburg is uitgebreid. De ont vangstruimte, de aula en de con doleanceruimten van het ge bouw aan de Westelijke Oude Havendijk in Middelburg waren aan vernieuwing toe. De ruimten zijn te klein, verdie nen een nieuw jasje en de kli maatbeheersing is nu niet goed. De uitbreiding van de condole anceruimte was de eerste fase van de verbouwing. Na de bouw- vakantie wordt de verbouwing voortgezet. Op donderdag 17 au gustus begint de verbouwing en herinrichting van de aula. De nieuwe koffiekamer doet dan dienst als aula en alleen de kleine condoleanceruimte is beschik baar voor condoleren. Tot begin oktober kunnen de diensten maximaal één uur duren en kun nen de groepen niet zo groot zijn. Daarna worden de familiekamer, entree, wachtruimte en de oude koffiekamer opgeknapt. De ver bouwing is 13 november klaar. Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Zowel het college van ge deputeerde Staten van Zeeland als de colleges van Burgemeester en Wet houders van de gemeen ten Borsele en Vlissingen hebben ieder besloten een beleidsregel op te stellen voor het industrieterrein Vlissingen-Oost. Het opstellen van de drie beleidsregels vloeit voort uit de verruiming van de geluidzone rond het industrieterrein Vlissingen- Oost. De procedure om te komen tot een verruiming van de geluidzone loopt. Hiertoe heeft de gemeen te Borsele een ontwerpbe- stemmingsplan "Herziening geluidzone Sloe" vastgesteld en in procedure gebracht. Daarnaast heeft het colle ge van Gedeputeerde Staten een hogere grens waarde vastgesteld bij 284 woningen. Het doel van de beleids regels is een eerlijke ver deling van de beschikbare geluidsruimte op het industrieterrein Vlissingen- Oost. Het betreft geluids ruimte die beschikbaar komt na de verruiming van de geluidzone. Hiervoor wordt het-industrieterrein opgedeeld in kavels en per kavel de geluidsruimte vastgesteld. Naast de gebruikelijke toets aan de geluidzone en de voor de binnen de geluidzone afge geven hogere grens waarde zal met de komst van de beleidsregels ook worden getoetst aan de kavelruimte per vierkante meter. Voor de verdeling van de kavelruimte is een akoestisch inrichtings plan opgesteld dat gelijktijdig met de ont werp beleidsregels ter inzage ligt. Zowel de pro vincie als de gemeenten Vlissingen en Borsele stel len ieder hun eigen be leidsregel vast. Inhoudelijk zijn alle beleidsregel het zelfde. De ontwerp beleidsregels van de provincie en de gemeenten Vlissingen en Borsele liggen van 1 augustus 2006 tot en met 11 september 2006 ter inzage: bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren; bij de gemeente Mid delburg, dienst ruim te, afdeling vergunnin gen en handhaving, Kanaalweg 3, op werk dagen van 8.00-12.00 en 13.00-16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675287) op don derdagavond. - in het gemeentehuis van de gemeente Borsele, Stenevate 10 te Hein- kenszand, op werkdagen van 8.30-12.30 uur; in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werk dagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Een ieder kan tot en met 11 september 2006, bij voorkeur schriftelijk, zienswijzen over de ont werp beleidsregel indie nen bij het coördinatie punt: Provincie Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. U kunt bij dit coördinatiepunt u ziens wijze aan zowel het colle ge van Gedeputeerde Staten als de colleges van de gemeenten Vlissingen en Borsele indienen. Hierbij kan worden ver zocht persoonlijke gege vens met bekend te maken. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot A. Scherbeijn (tel. 0118- 631709 mail: asb@zeeland.nl). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastge steld dat de bodemveront reiniging op een aantal locaties in het toekomstig tracé van de N57 op Walcheren, gelegen aan de Van 't Hoffweg te Mid delburg en de Wilgenhoek weg/ Kadetweg, Wattels weg en Gapingseweg te Veere, geen gevallen van ernstige verontreiniging betreft. Met het plan van aanpak van Rijkswater staat, Directie Zeeland te Middelburg wordt inge stemd (artikel 29 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 27 juli tot en met 6 septem ber 2006 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantoor uren, bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunnin gen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkda gen van 8-12 en 13-16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675287) op donderdagavond en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19.00 uur.. Belanghebbenden kunnen tot en met 6 september 2006 een bezwaar schrift tegen de beschik king indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gra- venhage. De beschikking treedt 7 september 2006 in wer king, tenzij binnen die ter mijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer R.P.A. de Witte (tel. 0118- 6311705). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastge steld dat de bodemveront reiniging op een aantal locaties in het toekomstig tracé van de N57 op Walcheren, gelegen aan de Gapingseweg, Kadet weg en Gapingsedreef te Veere, geen gevallen van ernstige verontreiniging betreft. Met het plan van aanpak van Rijkswater staat, Directie Zeeland te Middelburg wordt inge stemd (artikel 29 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 27 juli tot en met 6 sep tember 2006 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooru ren, in het gemeente huis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkda gen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdag avond van 17.30 -19.00 uur.. Belanghebbenden kunnen tot en met 6 september 2006 een bezwaar schrift tegen de beschik king indienen bij Gedepu teerde Staten van Zee land, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behande ling van het bezwaar schrift kan op grond van artikel 8:81 van de Alge mene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge diend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking treedt 7 september 2006 in wer king, tenzij binnen die ter mijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer R.P.A. de Witte (tel. 0118- 6311705). Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accep teren van de melding Wet milieubeheer van VDS Staal- en Machinebouw gevestigd aan de Estland- weg 6 te Vlissingen. De melding heeft betrekking op een nieuwe aanbouw met daarin de installatie van een straal- en conser- veermachine en de ver plaatsing van de verf op slag. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 28 augustus 2006 bij: - de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren en; - het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krüger straat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00 -16.00 uur en op don derdag van 9.00 - 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 28 augustus 2006 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift heb ben ingediend kunnen om een voorlopige voorzie ning vragen bij de Voor zitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot E. de Smidt (tel. (0118) 63 19 86). door c0rina 0e vos MIDDELBURG - Een spannend kamp met actieve rijders, stoere paarden en veel publiek. Ring- rijden hoort bij Zeeland, net zo als de zee bij de provincie hoort. Journalist Jan Jansen en foto graaf/redacteur Peter Verdur- men maakten samen het foto boek Een Dagje Ringrijden. Paarden in alle soorten en ma ten, mensen met een oranje sjerp en een rood-wit- blauwe lans. Dit is wat toe schouwers zien als ze van achter de dranghekken naar ringrijden kijken. De rode draad in het boek is de loop van een ringrijdag. Sommige histo rici zien in deze bijzondere sport die op Walcheren en in Zuid-Beveland in ere wordt gehouden, een link met de Middeleeuwse ridderspelen. Jansen en Verdurmen volgden bijna een jaar lang 700 Zeeuwse ring lijders in hun doen en laten. Het boek gaat over dé grote wedstrijd in Middelburg en toont dat de rijders zeker geen mooi- weenïjders zijn. Zelfs als het giet van de regen, gaan de deel nemers er voor. Dat levert beel den op van stoere, onversaagde ÜjrdTof the rings Woensdag 26 juli 2006 - Pagina 12 Peter Verdunnen, redacteur bij Dé Weekkrant, legde de spannende en mooie momenten van het ringrijden vast met zijn camera, foto: peter verdurmen Zeeuwen. Je ziet alles precies jes op een schoolbord. Tegen winnaar. De hoofdprijs is gebeuren als het boek openligt, het eind van de wedstrijd, een beeldje van koningin Beat- De stand wordt bijgehouden neemt de spanning zichtbaar rix. Het boek kost 15 euro en is met liggende en staande streep- toe. De deelnemers jonassen de te koop in de boekhandel. AGENDA DONDERDAG Vlissingen, De Houttuyn, Bossenburg, Vakantie Bij belclub, div. activiteiten, 18.45-20.30 u Middel burg, vismarkt, Antiek- en Ambachtenmarkt, 9 -16 u Vrouwenpolder, Subtropi sche Tuin Fort den Haak, Pasar Malam, avond- markt, 13-24 u. VRIJDAG Vlissingen, De Houttuyn, Bossenburg, Vakantie Bij belclub, div. activiteiten, 18.45-20.30 u Seroosker- ke, 'Het Praathuisje', Kunst en Cultuurroute Veere, 10-17 u Grijpsker- ke, Jacob Catsweg 4, Kunst en Cultuurroute Veere, 10-17u Westkapelle, de Dijk bij Kasteel van Bata via, Prestatieloop, 19.30 u. Westkapelle, de Dijk bij Kasteel van Batavia, Wan del- en Nordic Walking- tocht, 18 u Vrouwenpol der, Subtropische Tuin Fort den Haak, Pasar Ma- lam, avondmarkt, 13-24 u. ZATERDAG Serooskerke, 'Het Praathuisje', Kunst en Cultuurroute Veere, 10-17

de Faam | 2006 | | pagina 12