f VERBOUWING CREMATORIUM TUSSEN DE BEUGELS dé Weekkrant Sporten in de zomer Behandeling van zieke kastanjebomen De Faam Woensdag 19 juli 2006 - Pagina 9 Fotografie: Mieke Wijnen Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze zomer is er op sportief gebied veel te doen in Middelburg. Speciaal voor jonge ren tussen de 4 en 14 jaar is een leuk programma gemaakt. Deelname is gratis. Tussen 13.30 en 16.30 uur is de Middelburgse jeugd op onderstaande dagen welkom voor panna-voetbal, zwembad, rugby en spelletjes. Maandag 24/7 Grasveld Spinhuisweg (Magistraatwijk) Dinsdag 25/7 Grasveld Drie Heuvels (Dauwendaele) Woensdag 26/7 Grasvelden naast atletiekbaan (Nieuw Middelburg) Donderdag 27/7 Woelige Werf (Stromenwijk) Vrijdag 28/7 Meiveld (Magistraatwijk) Kijk voor meer informatie op www.middelburginbeweging.nl of bel de sportbuurtmedewerkers: Patrick de Guchteneire (06-464 064 96), Dennis Winne (06-464 064 97). Vorige week vrijdag is begonnen de zieke kastanjebomen op de Vismarkt met Indiase kruiden te behandelen. De tijd moet leren of deze behandeling helpt. Enkele kastanjebomen in Middelburg lijden aan de kastanjeziekte. Deze ziekte wordt veroorzaakt door een bacterie. Om deze ziekte een halt toe te roepen heeft de gemeente het bedrijf Holzer Boomverzorging uit Kamperland in de hand genomen. Dit bedrijf probeert op een alternatieve wijze de bomen te genezen. Na eerst de zieke plekken van de boom behandeld te hebben met Indiase kruiden, wordt er om de boom een manchet aangebracht. De manchet bestaat uit een mengsel van Indiase kruiden, biologische mest en biologische grond. Buitenzijde van de nieuwe condoleanceruimte. De eerste fase van de verbou wing accommodatie begraaf plaats en crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk zit er op. Dit betrof een uitbreiding van de kleine condoleanceruimte/- koffiekamer. Deze ruimte is begin juli opgeleverd en wordt momenteel ingericht en schoon gemaakt. Vanaf 24 juli is deze helemaal klaar en kan dan gebruikt worden. Op dat moment zijn zowel de aula als de grote koffiekamer te gebruiken. Na de bouwvakantie, gaat de tweede fase van start. De planning hiervoor is als volgt: -Op 17 augustus begint de verbou wing en herinrichting van de aula. De nieuwe koffiekamer doet vanaf dat moment dienst als aula en alleen de kleine condoleanceruimte is beschikbaar voor condoleren. Dit brengt beperkingen ten aanzien van de duur van plechtigheden met zich mee. Dit zal tot begin oktober het geval zijn. Diensten kunnen dan maximaal 1 uur duren en de groe pen kunnen niet te groot zijn. Voor diensten waar veel mensen worden verwacht, kan het beste worden uit geweken naar andere locaties. Een kort afscheid en condoleren blijft uiteraard wel mogelijk. Tussen half augustus en half sep tember wordt de familiekamer onder handen genomen. Gedurende die periode wordt vervangende ruimte geregeld voor samenkomst van de familie. Vanaf half september worden de entree, de wachtruimte voor belang stellenden en de luifel aan de bui tenkant van het gebouw aangepakt. De planning is dat die werkzaamhe den begin oktober klaar zijn. Tot slot wordt de kleine koffiekamer opgeknapt. Daar wordt begin okto ber mee begonnen en het zal in de tweede week van november afge rond zijn. Zoals de planning er nu uitziet, is op maandag 13 november de verbou wing en herinrichting van de accom modatie van de begraafplaats en het crematorium klaar. Meer informatie De uitvaartverzorgers zijn op de hoogte van de werkzaamheden en zullen nabestaanden informeren over de eventuele beperkingen. Wilt u meer weten? Dan kunt u contact opnemen met de beheerder van het crematorium, de heer Martin Jilleba. Zijn telefoonnummer is: (0118) 67 53 03, zijn mailadres is: m.jilleba@middelburg.nl. Ook kunt u de website van de gemeente Middelburg bezoeken (www.middelburg.nl »projecten en plannen >>crematorium). Rondom het NS-station staan vaak fietsen buiten de beugels geparkeerd. Veel mensen onder vinden hier hinder van. Vooral ouderen, gehandicapten en hulp- Marijke Holzer behandelt een zieke kastanjeboom. Foto: Jacky Nijsen diensten kunnen het station slecht bereiken door al die fout geparkeerde fietsen. Bovendien maakt het stationsplein hierdoor een rommelige indruk. De gemeente en NS zijn de overlast beu. Daarom wordt het foutparkeren aangepakt. Sinds 10 juli mogen fiet sen rondom het NS-station alleen tus sen de beugels geplaatst worden. Om te zorgen dat er ook in drukke fietsperiodes voor iedereen genoeg ruimte is, worden er in de zomerva kantie 75 extra fietsbeugels geplaatst rondom het station. Vanaf 1 september worden fout geparkeerde fietsen verwijderd. En een verwijderde fiets terugkrijgen kost geld. Kijk dus goed uit naar lege Van vrijdag 4 augustus tot en met donderdag 10 augustus is het kermis in Middelburg. Meer dan dertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. In verband hiermee is het parkeerterrein Hof van Tange afgesloten. De caravans en trailers van de ker misexploitanten staan zoals ieder jaar op het parkeerterrein Hof van Tange. Dit duurt van maandag 31 juli tot en met 14 augustus. Het is in die periode dan niet mogelijk uw auto op dit parkeerterrein te plaatsen. U kunt uw auto wel parkeren in de'parkeer garages aan de Geere, Achter de Houttuinen, Kousteensedijk en de Kanaalweg. Houders van een par- keervergunning voor Hof van Tange kunnen elders in zone 2 en 3 parke ren. stallingplaatsen. Uit controles is gebleken dat er altijd nog wel een plekje vrij is tussen de beugels. Bovendien kunt u voor slechts 1,10 per dag gebruikmaken van de bewaakte rijwielstalling. Nog goedkoper is het om een week-, maand- of jaarabonnement te nemen.

de Faam | 2006 | | pagina 9