Een huis kopen, dat doe je niet dagelijks! [DEEBB dé Weekkrant De Faam Een kerkdienst in een vakantietent Balletje slaan tijdens avonduren Puzzeltocht van MAC en Witte Raaf Woensdag 19 juli 2006 - Pagina 5 Week voor Aagt AAGTEKERKE - Pannen- koekenfeest, zomermarkt, motorcross en trekkertrek. Aagtekerke staat van don derdag 20 juli tot en met za terdag 29 juli bol van de acti viteiten. Dan is namelijk de Aagtekerkseweek. In en om de feesttent, op de hoek van dé Pekelingseweg- Aagtekerkseweg is van al les te beleven. Op don derdag 20 juli is er vanaf 10.00 uur een Trekkertrekwedstrijd. Er zijn boerentractoren, specials en superstandaards. Verder is er een oldtimershow en autotrek. 's Avonds is er feest in de tent. Kinderen tot twaalf jaar betalen één euro en volwassenen vier. Er is van alles te koop op de zomer markt op vrijdag zoals kleding, boeken, hobby- en cadeauarti kelen. De markt is tot 21.00 uur. Op het dorpsplein is om 18.00 uur ringrijden met sjezen. Op zondag is er vanaf 10.00 uur een openlucht kerkdienst van de Protestantse gemeente Aagte kerke. Vanaf 17.30 uur is er op dinsdag 25 juli een pannenkoe- kenfeest met het thema: hutten bouwen. Aan de Agathastraat 1 is op woensdag om 20.00 uur een bingo. Kinderen tot twaalf jaar bieden hun koopwaar aan op een kindervrijmarkt op don derdag 27 juli van 9.30 tot 13.00 uur. Vanaf 14.00 uur is er een trekpaardenwedstrijd. Vrijdag 28 juli is de laatste dag. Dan is er een demonstratie motorcross en kan er een helikoptervlucht gemaakt worden. KW. VEERE - Een heerlijk zonnetje en een goede wind. Dankzij het weer was de Hendrik Willem van Loon Hardzeildag zaterdag (15 juli) een groot succes. Veel mensen genoten van de mooie, historische schepen. L. Kloet uit Rilland won met zijn Lemmerhengst Schor'aes de Zilveren Jetty. Volgens één van de organisatoren was het de mooiste Hardzeildag sinds jaren, foto jaap wolterbeek AAGTEKERKE - 'Er op uit' is het thema van de tentdienst die op zondag 23 juli in Aag tekerke is. Douwe Visser uit Harderwijk en ds. Bertien van Ginhoven uit Aagtekerke gaan voor tijdens deze dienst. Combo Second Change uit Serooskerke ver leent muzikale medewer king. Tijdens de dienst is er een kindercrèche. Aanvang om 10.00 uur op de hoek. ZOUTELANDE - In Zoute- lande is op de donderdagen 20 en 27 juli en 3 en 10 au gustus een zomeravondten nistoernooi. Het toernooi begint om 17.00 uur en tus sendoor is er een koud buffetje. Iedereen vanaf ze ventien jaar mag meedoen. De kosten zijn acht euro per persoon. Er is mixed- en dubbelspel. Inschrijven kan op de voorafgaande woens dagavond in het clubhuis van TV de Golfbreker van 19.00 tot 21.00 uur. Meer in fo: 0118-561989. ARNEMUIDEN - Camping de Witte Raaf uit Arnemui- den houdt samen met Mac De Zeeuwen een puzzelrit voor auto's en fietsers. De rit is op donderdag 27 ju li en begint tussen 18.30 en 19.30 uur in het restaurant van de Witte Raaf. Iedere deelnemer aan deze rit heeft een prijs. Vanaf 20.00 uur is er bingo waarbij prijzen te winnen zijn. Voordat je het huis je eigendom mag noemen valt er nog heel wat te regelen. Het zal je maar gebeuren: je valt als een baksteen voor het huis van je dromen. Nooit gedacht, maar toch gebeurt het op een dag. Na veel zoeken en kijken stap je dan toch eindelijk over de drempel van het huis waarin je jezelf meteen ziet wonen. De vonk springt over en je bent verkochtMaar dan begint het pas! Voor veel men sen loopt het op die manier. Er wordt uitgebreid gezocht en maar niet gevonden. Dat huis is te klein, dat weer te groot. Het uitzicht is waarde loos. O, jee wat gehorig! Veel te duur... Maar net als de moed je in de schoenen begint te zinken, keert het tij en komt het huis op je pad dat wel aan al je eisen voldoet! Maar dan...? Voordat je het huis je eigen dom mag noemen valt er nog heel wat te regelen. Over het algemeen begint het hele proces van kijken en zoeken met de afweging tussen kopen en huren. Daarbij spelen diverse aspecten een rol. Met name bij de financiële aspecten is het zinvol vooraf van gedachten te wisselen met een onafhankelijke deskundige. De adviseur van De Hypotheker is zo'n deskundi ge. De Hypotheker is een lande lijke adviesorganisatie met meer dan 120 vestigingen. Alle vestigin gen van De Hypotheker werken volgens het Keurmerk Hypotheek bemiddeling. Ook voldoen alle adviseurs aan de Erkenningsrege ling Hypotheekadviseurs. Tijdens het oriënterend gesprek met de erkende hypotheekadvi seur bespreek je jouw financiële mogelijkheden en kun je met deze kennis op zoek naar jouw droom huis. Als je het droomhuis hebt gevonden kun je dankzij het inzicht in jouw financiële moge lijkheden direct een bod uitbren gen. Als het bod wordt geaccep teerd door de verkopende partij, dan is het in principe bindend. Daarom is het soms verstandig om, indien mogelijk, eerst een optie te nemen op de woning. De optie is een mondelinge afspraak die je te allen tijde het recht geeft als eerste een bod te doen op de woning. Het geeft je bovenal een aantal dagen de tijd om de ver schillende aspecten van de woning nog eens goed op je in te laten werken. Ten aanzien van de finan ciële aspecten kun je bijvoorbeeld met de hypotheekadviseur bepa len waar de grens zal liggen tij dens de prijsonderhandeling. Als de optie verloopt beginnen de onderhandelingen over de prijs en kun je tot een mondelinge overeenkomst proberen te komen. Aan de hand van de mondelinge overeenkomst wordt er een voor lopig koopcontract opgesteld dat door beide partijen wordt onderte kend. Dit voorlopig koopcontract is bindend voor beide partijen. Het is van groot belang dat in dit contract de ontbindende voor waarden, zoals het verkrijgen van de benodigde financiering, bouw technische keuringen en de aan vraag voor Nationale Hypotheek Garan-tie goed zijn opgenomen. Aan de ontbindende voorwaarden wordt wel een einddatum gesteld. Een modelovereenkomst is ver krijgbaar bij De Hypotheker. Vanaf dat moment krijg je een aantal weken de tijd om alle finan ciële zaken om en rond de aan koop te regelen. Zo moet je als koper bij de notaris een waarborg som storten of een bankgarantie laten stellen. De hypotheekadvi seur van De Hypotheker helpt bij het regelen van de bankgarantie. Tegelijkertijd bespreek je samen met de hypotheekadviseur welke hypotheek het beste bij je per soonlijke omstandigheden en wensen past en ook binnen je financiële mogelijkheden valt. De Hypo-theker onderhoudt als grootste onafhankelijke hypo theekadvies organisatie - in Nederland contacten met alle belangrijke hypotheekverstrek kers. Men kent de vele hypo- theekvormen die worden aange boden en is in staat alle mogelijke constructies voor je samen te stel len. Bij het zoeken naar de meest geschikte hypotheekvorm zijn de wensen en eisen van de klant het uitgangspunt. Hierdoor krijg je als koper een onafhankelijk advies op maat. Overigens zijn al deze adviezen kosteloos en vrijblij vend. Wanneer je een keuze hebt gemaakt, zorgt De Hypotheker ervoor dat alles administra tief correct en op tijd wordt afgehandeld. Ook bij de afwik keling van de koopovereen komst, de eventuele aanvraag voor de Nationale Hypotheek Garantie, de taxatie en de con tacten met de hypotheekinstel ling en de notaris speelt De Hypotheker een belangrijke bemiddelende rol. Hierdoor kun jij je alvast gaan richten op de handen zijnde verhuizing. Wanneer alles rond is .liggen de definitieve stukken bij de notaris ter ondertekening. Na ondertekening van de transport en de hypotheekakte ontvang je de sleutel en ben je de trotse eigenaar van je eigen woning. De site van De Hypotheker biedt veel informatie voor potentiële huizenkopers. Kijk op www.hypotheker.nl.

de Faam | 2006 | | pagina 5