dé Weekkrant De Faam 18;, MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE .Woensdag 19 juli 2006 - Pagina 33 VLISSINGEN Vervolg van pagina 32 1gedeeltelijk vergroten woning Westerzicht 717; 2. uitbreiden woning Cirkel 23. Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daartoe de mogelijk heid. Voordat wij een beslissing nemen op de aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen geduren de zes weken, ingaande 20 juli 2006 tot en met 30 augustus 2006, ter inza ge in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1Gedurende deze termijn Kan een ieder schriftelijk en/ of mondeling zijn zienswijze bij b en w indienen (ter attentie van Afd. Ontwikkeling Postbus 3000, 4380 GV VLISSIN- GEN). Voor een mondelinge zienswij ze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huijge (0118- 487339). WELSTANDSCOMMISSIE De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woens dagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de oehandelde bouw plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommis sie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1De data' van de volgende welstandsver gaderingen zijn 27 juli en 17 augustus 2006. WET MILIEUBEHEER Afgegeven beschikking Op verzoek van vergunninghouder hebben wij een vergunning verleend aan de heer F.A. Wiemans te Oost- Souburg. De actualiserinasvergun- ning is gebaseerd op artikel 8.4 van de Wet milieubeheer. De aanvraag betreft het actualiseren van een (mini-)manege wegens onder ande re het uitbreiden van het aantal paarden. Het bedrijf is gelegen aan de Grote Abeele 3A te Oost- Souburg. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden. Wij hebben 71 zienswijzen ontvan gen op de eerder bekendgemaakte ontwerpbeschikking. In onze beschikking is een reactie op deze zienswijzen opgenomen. De beschikking, zienswijzen en andere relevante stukken liggen van 20 juli t/m 30 augustus 2006 elke werkdag tijdens openingstijden ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond tussen 17.00 uur tot 20.00 uur worden ingezien, telefoon 0118-487339 of 0118- 487300 (email whe@vlissingen.nl). In genoemde periode kan tegen het afgeven van de vergunning beroep worden ingesteld door: degenen die zienswijzen (bezwa ren) hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over ae ontwerpbe schikking; degenen die bezwaren hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben inge bracht tegen de ontwerpbeschik king. Een beroepschrift moet u richten aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Als tijdig beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan, wordt onze beschikking niet van kracht op 25 april 2006. Het verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Als beroep wordt ingesteld moet griffierecht worden betaald. Informatie over het griffierecht kunt u verkrijgen bij de Raad van State, (tel. 070-3624871 Met vragen over de aanvraag en vergunning, de procedure, beroep en voorlopige voorziening, kunt u onder kantoortijd (als regel tussen 09.00 - 12.00 uur en 14.00 - 16.00 uur) terecht bij de afdeling Milieu aan de Vredehoflaan 950 te Vlissingen. U kunt daarvoor contact opnemen met onze medewerkers - P.B. Kruit, telefoonnummer 0118- 487204 (e-mail: pkt@vlissingen.nl). - ing L. Busé, telefoonnummer 01 18- 487417 (e-mail: lbe@vlissingen.nl). KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aan vraag om een kapvergunning inge volge art. 4.3.2. van de Algemene Plaatselijke Verordening Vlissingen is ontvangen voor het verwijderen van drie abelen op de dijk langs het kanaal en tussen het spoor bij de Abeelseweg oost in Oost-Souburg. Wij zijn voornemens deze vergun ning te verlenen. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u krijgen bij de directie Grondgebied afdeling Beheer telefoon 487373. Vlissingen, 19 juli 2006 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de nieuwspagina 'Blauw geruite kiel' elders in dit blad en www.vlissingen.nl VRIJSTELLINGSPROCEDURE Aagtekerke - vrijstelling voor uitoefening beroep aan huis (kantoor voor verhuur vakantiewoningen via internet) Rijsoordselaan sectie 151, naast nummer 2 (art. 19, lid 3 Wet RO); Koudekerke - uitbreiden woning aan het Dorpsplein 42 (art. 19, lid 3 Wet RO); Oostkapelle - vergroten van een zwembad op camping 'Ons Buiten' Aagtekerkse- weg 2a; De bouwplannen zijn (gedeeltelijk) in strijd met het bestemmingsplan. Wij zijn van plan vrijstelling c.q. vergunning te verlenen door toepas sing van genoemd artikel. In ver band hiermee liggen de ontwerp vriistellingsbesluiten en de relevante stukken van 20 juli 2006 t/m 30 augustus 2006 ter inzage. Gedurende de genoemde periode kunt u bij voorkeur schriftelijk een zienswijze tegen een bouwplan bij het college indienen. VRIJSTELLINGEN O.G.V. ARTI KEL 19, LID 2 WRO Op 4 juli 2006 hebben wij besloten vrijstefling ex artikel 1 9, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te verlenen voor het realiseren van nieuwe percelen bos bij Grijpskerke, sectie L nr. 1590 (ten westen aan de aan de Loodholse- weg gelegen begraafplaats) en sectie L nr. 1 594 (ligt globaal tussen de Mariekerkseweg, Schuitvlotstraat en de Ravesteinweg); Op 11 juli 2006 hebben wij beslo ten vrijstelling ex artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te verlenen voor het reali seren nieuwe percelen natuur aan de Oude Veerseweg te Veere, de Veersedam te Vrouwenpolder en de Groeneweg te Oostkapelle op de percelen sectie E, nrs. 1087, 1092 en 1093 (grenzend ten oosten van de Oude Veerseweg en ten westen van het Kanaal door Walcheren); op de percelen sectie N, nrs. 2564, 2569, 2562, 2597, 2567 en 2560 (liggend globaal ten noorden van de Noorddijk, ten oosten van de Vrouwenpolderseweg en ten westen van het Veerse Meer) en op het perceel sectie K, nr. 3359 (liggend globaal ten zuiden van de Groeneweg tussen de boomgaard gelegen direct ten oosten van Westh ove en de buitenplaats Duin beek te Oostkapelle.) Deze besluiten liggen, met bijbeho rende stukken, vanaf 20 juli 2006 ter inzage. Tijdens deze termijn kunnen belanghebbenden tegen dit besluit bezwaar maken. AANVRAAG MONUMENTEN VERGUNNING Er is een aanvraag binnengekomen om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor: Koudekerke - het restaureren van Huys ter Schelde, Vlissingsestraat 38/40. De aanvraag ligt van 20 juli t/m 2 augustus 2006 voor iedereen tij dens de openingstijden ter inzage. Tijdens deze periode kunt u schrifte lijke zienswijzen over het plan indienen bij het college. ONTWERPBESLUIT MONU MENTENVERGUNNING Er is een ontwerpbesluit gemaakt op grond van de Monumentenwet 1988 voor: Domburg - het restaureren van een loopbrug Domburgseweg 44; Het ontwerpbesluit ligt van 20 juli t/m 30 augustus 2006 voor ieder een tijdens de openingstijden ter inzage. Tijdens deze periode kunt u schriftelijke zienswijzen over het ontwerpbesluit indienen bij het col lege. BOUW/SLOOP/AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun- ning zijn ingekomen voor: Aagtekerke - het vergroten van een overdekt zwembad Aagtekerkseweg 2a; Domburg - het veranderen van een woning, garage en berging Zuiderpark 15; Gapmqe - het plaatsen van 2 dakkapellen Schotsehoek 6; Koudekerke - het bouwen van een garage Dishoekseweg 10B; Meliskerke - het bouwen van een twee onder één kap woning Brouwpit 1 21 e fase) - het bouwen van een twee onder één kap woning Brouwpit 14;( 1 e fase) Vrouwenpolder - het slopen van een woning Vrouwenpolderseweg 71; - het vernieuwen van een prijzen- bord Dorpsdijk 53; - het gedeeltelijk slopen van een woning met garage Polredijk 9; WestkapeHe het plaatsen van een dakkapel/wijzigen van de gevel Smidstraat 8; - het vergroten van een woning Parkweg 15; - het samenvoegen van twee wonin gen Zuidstraat 56/58; Zoutelande - het vernieuwen/vergroten van een schuur Langendam 20; - het bouwen van een vrijstaande woning met berging Boomweg 9; - het slopen van een woning en schuurtje Boomweg 9; - het slopen van diverse opstallen Paulusweg 24; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/sloopver- qunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Dat kan pas nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/ SLOOP/ AANLEG)VERGUNNINGEN/ MONUMENTENVERGUNNIN GEN De volgende vergunningen zijn ver leend: (tussen haakjes staat de datum van verzending) Meliskerke - het plaatsen van een kap op de garage Burgemeester Adelaarstraat 32,(7-7) Oostkapelle - het gedeeltelijk slopen van een overdekt zwembad Aagtekerkseweg 2A;(7-7) Veere - het bouwen van een schuur Landschuurweg 1 ;(7-7) Vrouwenpolder - het gedeeltelijk slopen van pla fondplaten garage Palsterstraat 20(7-7) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar te maken tegen de verleende vergunningen en verleen de vrijstellingen .(Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzienin gen) U kunt de stukken inzien op net gemeentehuis te Domburg. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "KOM AAGTEKERKE" Van 20 juli t/m 30 augustus 2006, ligt ter inzage het door de gemeen teraad op 29 juni jl. gewijzigd vast gestelde bestemmingsplan "Kom Aagtekerke". Dit bestemmingsplan omvat de kern Aagtekerke. De voornaamste onderwerpen van de gewijzigde vaststelling zijn: Toelichting/voorschriften 1artikel 16 t.b.v. het opnemen van de mogelijkheid om een terrasover kapping te bouwen op gronden met de bestemming Verkeers- en ver blijfsdoeleinden; 2. artikel 1 7 t.b.v. het opnemen van de mogelijkheid om een gebouw van beperkte omvang te plaatsen op ronden met de bestemming ecreatieve Doeleinden; 3. de toelichting en artikel 22 t.b.v. het opnemen van de juiste ligging, diameter, veiligheidsafstand en diepte (t.b.v. een aanlegvergunning) van de gasleiding aan de Zuidweg; 4. artikel 23 (Waarborgzone); 5. het opnemen van een wijzigings bevoegdheid t.b.v. het perceel Prelaatweg 9; 6. het aanpassen van voorschriften- kaarten 2 t/m 7 wegens wijzigin gen van de plankaart; Plankaart 7. een wijziging n.a.v. het definitie ve bouwplan van het geplande wozoco; 8. het opnemen van het bouwplan voor 4 woningen tussen Het Baantje en de Rijsoordselaan; 9. het opnemen van de gerealiseer de woningen aan de Reigersberg 1 8-20 en Bouwluststraat 8; 10. het opnemen van de juiste situ atie op de percelen Burg. Bosselaarstraat 14 en Doprsstraat 10-14. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "KOM KOUDEKERKE" Van 20 juli t/m 20 augustus 2006, ligt ter inzage het door de gemeen teraad op 29 juni jl. gewijzigd vast gestelde bestemmingsplan "Kom Koudekerke". Dit bestemmingsplan omvat de kern Koudekerke. De gewijzigde vaststelling heeft in hoofdzaak betrekking op: Toelichting/voorschriften 1artikel 8 t.b.v. een vermelding van het maximaal toegestane aantal woonwagens; 2. artikel 1 8 t.b.v. het opnemen van de mogelijkheid om een terrasover kapping te bouwen op gronden met de bestemming Verkeers- en ver blijfsdoeleinden; 3. artikel 1 9 t.b.v. het opnemen van de mogelijkheid om een gebouw van beperkte omvang te plaatsen op gronden met de bestemming Recreatieve Doeleinden; 4. artikel 23 t.b.v. het opnemen voor een wijzigingsbevoegdheid t.b.v. de geplande uitbreiding van de kerk op het Dorpsplein; 5. artikel 23 t.b.v. net aanpassen van de wijzigingsbevoegdheid voor de schuur op het perceel Duin-straat 6. het toevoegen van een voor- schriftenkaart wegens de wijziging onder 4; Plankaart 7. de bestemming van de kerk en de muziektent op het dorpsplein (Centrumgebied) is gewijzigd in de bestemming Maatschappelijke doel einden; 8. de bestemming van het perceel Biggekerksestraat 5 is gewijzigd van Agrarische doeleinden naar Woondoeleinden; 9. de bestemming Groen voorzieningen in het Braamhof is voor enkele gedeeltes gewijzigd in de bestemming Woondoeleinden met de nadere aanwijzing (e) wegens verkoop van deze stroken; 10. Het bouwblok rondom de woning Dishoekseweg 10b is aan gepast vanwege een verbouwing van de aangebouwde garage tot slaapkamer; 11de bestemming van de achter frituur het Trefpunt gelegen schuur is gewijzigd in Centrumgebied; 12. de bestemming Verkeers- en verblijfsdoeleinden van enkele strookjes bij de Immanuëlkerk is gewijzigd in Maatschappelijke doeleinden vanwege toevoeging aan het terrein van de kerk. Voor zowel het bestemmingsplan Aagtekerke als Koudekerke geldt, dat gedurende de genoemde ter mijn schriftelijk bedenkingen kun nen worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg door: - diegene die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt; - iedere belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken; - iedereen die bedenkingen heeft tegen de door de gemeenteraad bij de vaststelling aangebrachte wijzi gingen in het bestemmingsplan. Beide gewijzigde vastgestelde bestemmingsplan zijn in te zien op de gemeentelijke website, www. veere.nl., onder "visie en beleid, bestemmingsplannen". TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale pubïieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzonderinq van Burqerlijke Stand zaken). BEZWAAR/BEROEP/VOORLO PIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk, gemotiveerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeenteraad. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de argu menten die in het bezwaarschrift worden genoemd en dan een nieuw besluit nemen. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indienen. Iemand moet rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervin den. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorziening gevraagd worden bij de Rechtbank. Hiervoor zijn griffierechten ver schuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor infor matie kunt u bellen: (0118) 555 444. Domburg, 19 juli 2006 Burgemeester en wethou ders van Veere

de Faam | 2006 | | pagina 33