Volop vrolijkheid in het Asielzoekerscentrum awu Zomerse dagen zijn lang.. 1 2 Pion Wim Hofman staat in het middelpunt BOUWPROJECTEN Tr zelfs in de bouwvak. Tl. I 'Z Met onze huiswijnen zit u altijd goed'- dé Weekkrant De Faam Gevraagd: groot en klein De laatste jaren maken mensen steeds duidelijker een keuze voor vakwerk met gebruik van duurzame degelijke materialen, die op vakkundige wijze verwerkt worden. Daarom is het van belang dat u een professionele vakman inschakelt. AWU is zo'n vakman. Vraag vrijblijvend een offerte aan, wij kunnen op korte termijn nog werken realiseren, Damplein 30 Middelburg j||g - 8.549 kinderen zoeken dringend een sponsor. De Moerbei oostkapelle Wijnhandel Hildernisse B.V. The Famous Grouse Woensdag 19 juli 2006 - Pagina 31 MIDDELBURG - In het asielzoekerscentrum van Middelburg werd vorige week de Vrolijke Zomerweek gehouden. Er werden diverse workshops gegeven, zoals Graffiti spuiten, Breakdance en Websi tes bouwen. De natio nale stichting ter be vordering van de vro lijkheid organiseerde deze week voor de jeugdige asielzoekers. Stichting de vrolijkheid, zoals zij meestal wordt ge noemd, is eind 1999 opge richt door Fronnie Bies- ma. Zij werkte voor vluch telingenwerk Nederland en constateerde dat er bin nen deze organisatie te weinig ruimte was om ac tiviteiten voor jongere asielzoekers in de leeftijd van 4 tot 23 jaar te organi seren. Om voor deze doel groep het verblijf in Ne derland op te vrolijken heeft zij de stichting in het leven geroepen. Ontstaan vanuit één pro ject in Noord-Holland, is de stichting nu actief op ruim twintig asielzoekers centra, waaronder sinds 2005 ook Middelburg. "Het begon met een lang lopend project, de verha- lentent", aldus Melanie Reekers, coördinator voor de regio zuid-zuid-west. Dit eerste project werd goed ontvangen in Mid delburg en inmiddels be vorderd de stichting de vrolijkheid op het centrum op structurele basis. Zo worden in het najaar mu ziekworkshops georgani seerd, die moeten resulte ren in een eindpresentatie tijdens de vrijwiliigersdag MIDDELBURG - Schrij ver, dichter, illustrator en beeldend kunste naar. De bekende Vliss- inger Wim Hofman is een veelzijdig persoon. Op 2 februari 2006 werd Hofman vijfenzestig jaar. Daarom heeft Stichting de Stoorworm het project: Wim Hof man 2006. Vanaf vrijdag 25 augustus zijn er verschillende exposi ties te zien door heel Zee land. In de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg is een duotentoonstelling met het Zeeuws maritiem mu- ZEEum in Vlissingen. Het thema is: Op reis met Wim Hofman. In de bieb ligt de nadruk op literaire en in het muZEEum op maritieme elementen. Bij de tentoon stelling hoort het boekje van Brechtje Boonstra: Er was eens een waseens. Het mu ZEEum heeft ook de ten toonstellingen: De zee van Wim Hofman en De jonge Wim Hofman. Heel Zeeland kan niet om de veelzijdige persoonlijkheid heen. Zo bouwonderneming 01 18-611338 Make a Difference Day. De workshops worden ge leid door musici, kunste naars of vaklieden, deze krijgen hiervoor ook een vergoeding om de kwali teit te waarborgen. Oudere bewoners van het cen trum worden ook betrok ken bij de Vrolijke zomer week, bijvoorbeeld bij het opbouwen van de tent of het verzorgen van de cate ring. Verder draait de stichting op vrijwilligers die kinderen begeleiden of op een andere manier be hulpzaam zijn. Informatie over de stich ting en vrijwilligerswerk is te vinden op www.vrolijk heid .nl. Ook kunt u bellen naar 06- 11306290 zijn er stillevens van Hof man te zien in het Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg. Galerie De Vier Gemeten in Middelburg verzorgt een verkoopten toonstelling met het thema: Schrijven en dichten met acryl. Bovendien is er een reizende expositie met het onderwijsprogramma 'Hoe veel weegt blauw". Deze ex positie is te zien in de bibli otheken van Goes, Zierik- zee, Krabbendijke, Tholen, Middelburg en Vlissingen. Voor meer informati: www.stoorworm.nl. Een groot deel van de Nederlandse zeedijken wordt aan de zeezijde tegen golven beschermd door een steenglooiing. Onderzoek toont aan dat de steenbekleding niet overal aan de hoge veiligheidsnormen voldoet. Daarom versterkt projectbureau Zeeweringen in opdracht van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat sinds 1996 de dijken in Zeeland. Binnenkort begint projectbureau Zeeweringen de aanbestedingsprocedure voor de werken die in 2007 starten. Een van die werken is het dijktraject Westelijke Sloehavendam/ Schorerpolder. Hiervoor is een dijkverbeteringsplan geschreven. Dit plan en de bijbehorende vergunningsaanvragen kunt u vanaf 17 juli 2006 tot en met 27 augustus 2006 tijdens kantoor uren inzien op de volgende locaties: Provincie Zeeland, Waterschap Zeeuwse Eilanden Directie Ruimte, Milieu en Water Kanaalweg I Het Groene Woud I Middelburg Middelburg Gemeente Vlissingen Paul Krugerstraat I Vlissingen Het plan is tijdens de inzageperiode ook te downloaden via de website www.zeeweringen.nl. Werkgebied Middelburg Vlisssmgen "V ,-v r" 4 e*t( ■:T J f. Temeuzen Informatie Wilt u meer informatie? Neem dan contact op met projectbureau Zeeweringen, telefoonnummer (01 18) 62 13 70. Zienswijze Uw zienswijze kunt u tot en met 27 augustus 2006 schriftelijk kenbaar maken aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000,4330 ZW Middelburg. Een project van: Rijkswaterstaat Zeeland, waterschap Zeeuws-Vlaanderen en waterschap Zeeuwse Eilanden EuroSlijter Gratis advertentie IA Be a part of it Word nu sponsor van Plan voor 70 cent per dag. Ga naar www.plannederland.nl 8 100 cl 100 cl 100 cl 70 d 70 cl 70 d 75 cl dorpsstraat 52 tel.: 0118 581247 12years old- 70 cl Een heldere, goudgele whisky met een zacht zoetige geur van eiken en citrus. De smaak is zacht met een- hint van eiken en fruit. De afdronk is lang, vol en middel-zoet. plein 1940 10-12 middelburg tel.: 0118 612769

de Faam | 2006 | | pagina 31