F BEWAAKTE FIETSENSTALLING f ZUSTERPLEIN UITGEBREID HET WOORD AAN RAADSLID ADRIE VAN 'T WESTEINDE dé Weekkrant De Faam Koninklijke onderscheidingen Sporten in de zomer Openingstijden Wijkondersteuningspunten Woensdag 5 juli 2006 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen De lintjesregen op Koninginnedag 2007 is nog ver weg. De aanvraag voor de onderscheiding moet ech ter wel voor 1 augustus bij de gemeente binnen zijn. Hoe gaat de aanvraag van een koninklijke onderscheiding in zijn werk? Een koninklijke onderscheiding ont vang je niet zo maar. Mensen die een lintje krijgen, hebben zich op een bij zondere manier verdienstelijk gemaakt tegenover het koninklijk huis of de samenleving. Het is belangrijk dat die inzet van recente aard is. Van bijzondere verdiensten is sprake wan neer iemand zich geruime tijd zodanig voor de samenleving heeft ingespan nen, dat deze inspanning uitgaat boven hetgeen van hem of haar ver wacht mag worden. Dit is misschien wat omslachtig omschreven. Enkele voorbeelden zijn verhelderend. Iemand die bijvoorbeeld twintig jaar vrijwilligerswerk heeft gedaan en zich daarvoor met hart en ziel heeft inge zet. Iemand die zich geruime tijd belangeloos heeft ingezet voor de kerk. Een medewerker van een oran jevereniging die er na 25 jaar mee ophoudt. Ook iemand die in zijn werk bijzondere prestaties levert kan wor den onderscheiden. Het gaat dus om persoonlijke inzet, visie en kwaliteiten waar de samenleving baat bij heeft. In de aanvraag vermeldt u de naam- en adresgegevens van de persoon voor wie de aanvraag van toepassing is. Een motivatie mag uiteraard niet ontbreken. Het adres van de aanvra ger moet ook worden vermeld. Op die manier blijft de aanvraag en eventuele toekenning van de onderscheiding een verrassing. De lintjes worden altijd door de burgemeester uitge reikt. Een aanvraag wordt niet per definitie gehonoreerd. Bij de beoorde ling van een aanvraag wordt ook beke ken of de maatschappelijke waarde ring voor deze bijzondere verdienste al op een andere manier tot uitdruk king is gekomen. Het is niet mogelijk om voor jezelf een koninklijke onder scheiding aan te vragen. Hoe aanvragen? Misschien vindt u dat iemand in uw omgeving in aanmerking komt voor een koninklijke onderscheiding. U kunt dan een voordracht indienen bij de burgemeester. Het aanvraagtraject neemt enige maanden in beslag. Dit komt doordat de voordrachten eerst door de gemeente in behandeling worden genomen, daarna door de provincie en tenslotte door het Kapittel voor de Civiele Orden in Den Haag. Voordrachten voor een konink lijke onderscheiding met de bedoeling de uitreiking te laten plaatsvinden ter gelegenheid van Koninginnedag die nen jaarlijks vóór 1 augustus bij de burgemeester ingediend te zijn. Voor de overige voordrachten - dus voor uitreiking van het lintje niet op Koninginnedag - geldt een aanvraag- termijn van ongeveer- vijf maanden. Zo'n aanvraag kan het hele jaar door worden ingediend bij de burge meester. Informatie Wanneer u overweegt een aanvraag voor een koninklijke onderscheiding in te dienen, is het aan te bevelen voor meer informatie eerst contact op te nemen met Els Verhage van de gemeente Middelburg. Zij is telefo nisch bereikbaar op nummer 67 54 38. Deze zomer is er op sportief gebied veel te doen in Middel burg. Speciaal voor jongeren tus sen de 4 en 14 jaar is een leuk programma gemaakt. Deelname is gratis. Tussen 13.30 en 16.30 uur is de Middelburgse jeugd op onderstaande dagen welkom voor spijkerbroekhan gen, levend sjoelen, voetballen en spelletjes. Maandag 10/7 Grasveld aan de Spinhuisweg (Magistraatwijk) Dinsdag 11/7 Grasveld Drie Heuvels (Dauwendaele) Woensdag 12/7 Grasvelden naast atletiekbaan (Nieuw Middelburg) Donderdag 13/7 Woelige Werf (Stromenwijk) Vrijdag 14/7 Meiveld (Magistraatwijk) Op woensdag 12 juli is er op het Meiveld ook een volleybaltoernooi. Het evenement is van 18.30 tot 20.30 uur. Kijk voor meer informatie op www.middelburginbeweging.nl of bel de sportbuurtmedewerkers: Patrick de Guchteneire (06-464 064 96), Dennis Winne (06-464 064 97). De wijkondersteuningspunten zijn tijdens de zomervakantie gesloten. Het punt in Arnemuiden blijft echter open voor publiek. De openingstijden van het WOP Arnemuiden zijn dinsdag, woens dag en donderdag van 10.30 tot 12.00 uur. Ook het Wijkondersteuningspunt Zuid in het Palet is het grootste deel van de vakantie open; alleen de eerste twee weken van augustus is het punt gesloten. De openingstijden zijn maandag, dinsdag en donderdag van 9.00 tot 11.30 uur. De bewaakte fietsenstalling op het Zusterplein is vergroot met negentig extra parkeerplaatsen. Frank Streng (wethouder Verkeer) en medewerkers van Arduin heropenden de stalling vorige week. Met de opening van de fietsenstalling startte een promotiecampagne die de hele zomer duurt. Er zijn flyers gemaakt met daarin twee bonnen die recht geven op eenmalig gratis gebruik van de stalling. De flyers wor den regelmatig uitgedeeld en zijn ver krijgbaar bij de kassa van diverse winkels. Binnenkort wordt de beweg wijzering naar de fietsenstalling ver beterd. De bewaakte fietsenstalling is een project van Stichting Arduin. Het gebruik van de stalling kost 45 cent per dag. De voorziening is iedere dag open, behalve op zondag. Mensen kunnen er ook naar het toi let. De uitbreiding is één van de maatre gelen van het Middelburgse fietspar- keerplan binnenstad. De bedoeling is overlast van kris-kras geparkeerde fietsen in winkelstraten en op pleinen te verminderen. De gemeente blijft het gebruik van alle fietsparkeer plaatsen in de binnenstad nauwlet tend volgen. Met de heropening van de bewaakte 'fietsenstalling gingen honderden bal lonnen de lucht in. De afgelopen pinksterdagen bracht ik een bezoek aan Arras in Noord-Frankrijk. Ik was afge gaan op het beeld van pleinen omringd door monumentale gevels en het stadhuis van de zelfde architectuur als het Middelburgse stadhuis. Bij zo'n bezoek heb ik last van een soort beroepsdeformatie; Wat doen ze daar goed of fout en wat kunnen we daarvan leren voor Middelburg? Wat mij opviel aan de stad was dat de pleinen inderdaad prachtig waren, mooie gevels maar achter die faca des maakt de stad een verwaarloos de indruk, veel leegstaande huizen en winkels, achterstallig onderhoud en een mager winkelaanbod en wei nig activiteiten. Je vraagt je dan af hoe dat komt. Het antwoord vind je aan de rand van de stad. In de zoge naamde "zone commercial" Daar koop je naast je kruidenierswaren ook schoenen en kleding. Er zijn zelfs hotels en restaurants. Grote bedrijven investeren aan de rand van de stad en trekken de binnenstad leeg. Wat achterblijft is een doodse binnenstad waar niemand nog in durft te investeren. Is dit het toe komstbeeld van Middelburg? Ik denk, maar hoop vooral van niet. Met de ontwikkelingen in de Mortiere; de woonboulevard en het evenementen podium worden risico's genomen. Terecht protesteren winkeliers in de binnenstad, omdat zij vrezen dat er te veel detailhandel bij het evenemen tenpodium komt. Zij vrezen dat te veel bezoekers de binnenstad voor taan links laten liggen. Dit leidt tot omzetverlies en in het uiterste geval tot verschraling van het winkelaan bod. Dit zal ons niet overkomen roe pen de projectontwikkelaar en de ver antwoordelijke wethouder. Het win kelaanbod is aanvullend en niet con currerend ten opzichte van de win kels in de binnenstad. We maken daar goede afspraken over en leg gen dit vast in overeenkomsten en bestemmingsplannen. Dit zal zeker ook gebeuren, maar is dit ook op lange termijn te handhaven? Het ZEP heeft zeker zijn aantrekke lijke kanten en kan een aanwinst voor Middelburg zijn maar er zijn risico's. De risico's moet je zo klein mogelijk maken en dat kun je alleen doen door een flankerend beleid voor de binnen stad. Bezoekers komen niet alleen voor mooie gevels. Er moet ook wat te doen zijn in de binnenstad. Meer evenementen, goede culturele voor zieningen en een gevarieerd winkel aanbod houden die binnenstad leven dig. Als we hier maar in blijven investeren gaat de vergelijking met Arras volledig mank. Adrie van 't Westeinde GroenLinks

de Faam | 2006 | | pagina 9