imrnsm Een nieuwbouwwoning kopen: de valkuilen en de vangnetten... Marco V, wie is dat ook alweer...? dé Weekkrant De Faam Bekende deejay en wereldreiziger kijkt nu al uit naar Middelburgse Danceparade De Hypotheker Veel kopers van nieuwbouw woningen wonen dankzij het hypotheekadvies van een onaf hankelijke adviseur zonder financiële zorgen in hun nieu we huis. De Hypotheker is een voorbeeld van een onafhanke lijke adviseur. Deze landelijke keten van hypotheekadvies winkels is al meer dan 15 jaar een betrouwbare en onafhan kelijke partner op het gebied van financiële dienstverlening. Woensdag 5 juli 2006 - Pagina 5 Marco V is 22 juli één van de toppers gezien. Ik draai weinig voor Nederlands publiek, want als je in alle landen twee tot drie ge boekt staat is het jaar tenslotte al om! Hoewel ik wellicht ook in een mooie Parijse club kun nen draaien, had en heb ik veel zin in de Danceparade." Wat kunnen we van Marco V, naast een spetterend optreden op de Danceparade, in de na bije toekomst verwachten? "Na de zomer breng ik een mixalbum uit. Ik kan en wil er nog niet zoveel over vertel len,maar ter promotie ga ik touren door Nederland. Zie het als eindejaarsfeestjes die ik de ze keer niet in een club vier, maar wat groter aanpak. De exacte plannen en locaties zal ik later bekendmaken. Dat is leuker, dan wanneer er links en rechts wat uitlekt. Nog even ge duld dus." Marco V is dé uitsmijter van de Cityparty op het Hof van Tange, die tot elf uur 's avonds duurt. Daarna draait de wereldbe roemde deejay vanaf mid dernacht nog op de After party in Club Divine. Marco V, product van Brabantse bodem, draaide zijn eerste pla ten als veertienjarige. In 1996 werd hij resi dent deejay, wat zoveel wil zeggen als vaste deejay, in De Danssalon in Eindhoven, toen een van de bekendste clubs in Nederland. Te horen was hij ook op grote evenementen als Sensation en Innercity. Uiteindelijk viel ook de rest van de wereld aan zijn voe ten waardoor optredens op grote feesten als Gatecras her en Godskitchen op zijn cv staan. Producer Naast deejay is Marco V ook succesvol producer. Grote hits van zijn hand zijn 'Godd' en 'Simulated'. Recentelijk bracht hij zijn tweede studioalbum uit, getiteld 200V. Illegaal downloaden "De omvang van het suc ces van deze plaat is door illegaal downloaden moei lijk te meten," aldus de ma ker, "maar ook in Brazilië zingt het publiek mee op mijn muziek!" Marco V heeft er zin in DOOR JACCO VAN MALDEGEM Al jaren lang vliegt Marco V met een tas vol platen de hele wereld over. En niet zonder succes, want hij be hoort volgens diverse lijst jesmakers bij de beste twintig deejays ter wereld. Op 22 juli draait hij op de Danceparade Middelburg. Maar wat doet iemand als hij in de line-up van de Danceparade? Zijn ant woord: "Ik doe graag din gen die ik leuk vind." "Vier jaar geleden heb ik ook tijdens de Streetparade, zoals het destijds nog heette, ge draaid. Wat een sfeer was dat toen! Het mooie van dansmu ziek is dat je niets merkt van bijvoorbeeld de stugheid van Zeeuwen, zoals het beeld is. Dansmuziek is zo universeel dat ik als deejay echt geen ver schil merkt tussen draaien in Zeeland of, zeg, Timboektoe. En toch wordt mij altijd ge vraagd of ik verschillen kan noemen, maar. geloof me: die zijn er niet!" Kunnen we je tijdens de parade tegen het lijf lopen "Ik draai als laatste deejay tij dens de Cityparty (op parkeer terrein Hof van Tange, red.) en kom die dag rechtstreeks uit het buitenland. Ik ben bang dat "Ik ben moeilijk in een bepaald hokje te stop pen," antwoordt Marco V op de vraag hoe hij zich als deejay omschrijft, "Mijn stijl is een mix van techno, trance, progres sive en house." Een officiële biografie ver meldt dat deze eigenschap zijn geluid zo uniek maakt. Om een goed beeld te krij gen van Marco V's stijl, is een bezoekje aan zijn websi te aan te bevelen. Daar is zijn vorig jaar verschenen album 200V gratis te beluisteren, zij het in lage kwaliteit. De hoge kwaliteit is verkrijgbaar in de platenzaak en natuurlijk 22 juli te horen op de Dancepa rade. Zie voor meer info: www.marcov.com ik de parade zelf dus niet kan bekijken. Maar ik weet van de Loveparade in Berlijn dat het erg leuk is al die mensen in hun te gekke outfits dansend uit hun dak te zien gaan." Hoe is het om van hot naar her te reizen en soms op een avond meerdere feestjes langs te gaan? "In een woord fantastisch. Ik heb al veel plekken op aarde Die geur van een nieuw huis: nieuw hout, verse verf, cement.Al deze geu ren symboliseren een nieuwe start. Voor veel mensen is een nieuwbouwwoning de ultieme woonwens. Dat is niet zo verwonderlijk. Over het algemeen is een nieuwbouwwoning bouwtechnisch in orde en zijn de modernste materialen toegepast. Er wordt voldaan aan milieu- en veiligheidseisen. Bovendien kan bij de bouw met allerlei individuele wensen rekening worden gehouden. Toch kun je als nieuwbakken nieuw- bouwkoper voor heel wat verrassingen komen te staan. Niet voor niets behoren de avonturen met projectontwikkelaars, ge meenten en aannemers tot de favo riete gespreksonderwerpen tijdens de borrel. Voor zich vol enthousiasme in een nieuwbouwproject te storten, doet een koper er goed aan zich te verdiepen in een aantal zaken. Zo is het zinvol om bij de gemeente navraag te doen naar bestemmingsplannen en milieuproce dures. Soms verlenen gemeenten al bouwvergunningen voordat de wijzi gingen in het bestemmingsplan defini tief zijn afgerond en de milieuprocedu res zijn afgewikkeld. Dit kan aanzien lijke vertragingen veroorzaken, met de nodige (financiële) gevolgen voor de kopers. Denk maar aan de kosten van een eventueel tijdelijk onderdak! De vraag die ook altijd gesteld moet worden is, of de grondoverdracht al heeft plaatsgevonden. Dit voorkomt dat een koper onverwacht met een hogere grondprijs te maken krijgt. Tevens is het belangrijk om te weten of er eventueel een beroep gedaan kan worden op GIW garantie. Als het bouwbedrijf dat het nieuwe huis bouwt, is aangesloten bij de Stichting Garantie Instituut Woningbouw, dan kan dit bedrijf nog een aantal jaren na de bouw aansprake lijk worden gesteld voor eventuele (verborgen) gebreken. Verstandige kopers nemen bij de ople vering van hun huis hun eigen deskun dige mee. Kopers komen bij de opleve ring van hun nieuwe huis namelijk vaak voor onaangename' verrassingen te staan. Bovendien vallen niet alle gebre ken direct op! Bij het kopen van een nieuw huis komen ook heel wat financi ële zaken om de hoek kijken. Meestal ontvangt de koper direct een project aanbieding voor de financiering van het nieuwbouwhuis. Ook hier geldt: ga niet over één nacht ijs! Je bent niet verplicht om in te gaan op de projectaanbieding. Het is verstandig om de projectofferte te vergelijken met minimaal één of twee andere aanbiedingen. Vaak betaalt de koper een eventuele projectkorting namelijk via een andere weg weer terug. Bij het kiezen van een geschikte hypotheek moet het eisen- en wensen lijst) e van de koper het uitgangspunt zijn. Denk maar aan zaken als de maandlasten, de gewenste financiële zekerheid en de lange termijn plannen van de koper. Een onafhankelijke hypotheekadviseur kan hierbij een sleutelrol spelen. Zo'n adviseur kent de hypotheekvormen die worden aangeboden. Hij of zij kan op basis van de omstandigheden en voor keuren van de koper de meest geschikte hypotheken selecteren en vergelijken. Samen met de adviseur bepaalt de koper zelf welke aanbieding voor hem het beste is. Welk woningtype past werkelijk bij u? Op de site van De Hypotheker staat een woningtest die kan helpen bij het bepalen van uw voorkeur. Deze site biedt nog meer nuttige informatie voor potentiële huizenko pers. Kijk op www.hypotheker.nl Hier treft u ook het adres van de vestiging van De Hypotheker bij u in de buurt. Veel kopers van nieuw bouwwoningen wonen dankzij het hypotheekadvies van een onafhanke lijke adviseur zonder financiële zorgen in hun nieuwe huis. De Hypotheker is een voorbeeld van een onafhankelijke adviseur. Deze landelijke keten van hypotheek advieswinkels is al meer dan 15 jaar een betrouwbare en onafhankelijke partner op het gebied van financiële dienstverlening.

de Faam | 2006 | | pagina 5