Walcheren Zwartwerk uitbannen Dekker vindt ni Motivia integreert 't Puntje weer op punt Werven en uitzenden Uit het Zakenhart van... Nieuwe werknemers aanmelden De Faam Goed voorbereid op reis is belangrijk Honden hebben tandvleesproblemen Winkelcriminaliteit blijft stabiel LUii Woensdag 5 juli 2Ö06 - Pagina 31 Midden in de multiculturele samenleving, foto: pr MIDDELBURG - Motivia is een nieuw bedrijf in Zee land dat diensten biedt als reïntegratie, advies, trai ning en coaching. Daarbij richt Motivia zich op mensen van allochtone afkomst en bedrijven/in stanties die met deze men sen werken. Het team heeft veel kennis van verschillen de culturen en staat letter lijk midden in de multicul turele samenleving. Zij ken nen de taal, cultuur en ach tergronden van de verschil lende doelgroepen. Motivia wil een bijdrage leveren aan het terugdringen van de werkloosheid onder al lochtonen in Zeeland. Meer info: www.motivia.nl. "Hier is het allermooiste uitzicht" foto: inge adriaansen VUSSINGEN - Frituur 't Puntje staat weer terug op de punt van Piet Heinkade in Vlissingen. Vorig jaar moest Natasja Bijkerk tijde lijk met haar frituur verhui zen wegens werkzaamhe den aan de dijk. Een maand eerder dan verwacht kon zij haar stek bij de grote sluis verlaten. "Het uitzicht over de Westerschelde is nog mooier dan voorheen. Dat geldt ook voor de zaak want die heb ik met hulp van een goede vriend een flinke op knapbeurt gegeven", vertelt Natasja. Ook het terras staat er weer pico belle bij, dus er kan weer als vanouds gesmuld worden aan het water. AWU levert gecertificeerde vakmensen, foto: pr MIDDELBURG - Honger in Ne derland, in Zeeland zelfs. Tot voor kort kon Adriaan van Moort zich dat niet voorstellen. Als derdejaars student van de Design Academie in Eindhoven is dat niet wat je bezighoudt. Totdat hij min of meer per on geluk via televisie geconfron teerd werd met de schrijnende situatie van vele Nederlandse gezinnen. Het programma waar Adriaan door werd gegrepen ging over het werk van de Voedselbank. Tot dan toe een vrij onbekend gegeven voor de student. De documentaire maakte op hem, tegen eigen verwachting in, een diepe indruk. Zodanig dat hij zich verder ging verdiepen in de 'stille armoede' die ook in onze provincie vele malen groter is dan we zouden willen geloven. "Door dat televisieprogramma ging ik me afvragen of dit pro bleem van armoede ook in Zee land speelde. Tot mijn grote schrik bleek dit het geval." Vrij willigers van de Voedselbank Zeeland gaven Adriaan inzage in de schrikbarende cijfers: al leen al op Beveland maken zo'n 125 gezinnen gebruik van de voedselpakketten. Op Walche ren zijn dat er zelfs 160 en Zeeuws-Vlaanderen en Schou- wen-Duiveland zijn samen goed voor ruim 220 pakketten per week. "Toen ik dat hoorde had ik gelijk het gevoel dat ik daar iets voor zou moeten doen", vertelt de 26-jarige stu dent. "Ik heb een plan bedacht om mensen te stimuleren een donatie te doen aan de voedsel- Adriaan van Moort trekt zich het lot van zijn arme provinciegenoten aan. foto: pr banken in Zeeland. Ik wil mijn expertise ruilen voor een gift aan de voedselbank. Zowel par ticulieren als bedrijven kunnen hier gebruik van maken." Het principe van Adriaans plan is eenvoudig; mensen die een geldbedrag schenken aan de voedselbank, kunnen hem in huren als adviseur. Adriaan le vert, geheel belangeloos, dien sten die gerelateerd zijn aan zijn studie. "Hierbij valt te denken aan advies op het gebied van in terieurinrichting. Ik kan bij voorbeeld een ontwerp maken voor een badkamer, keuken, serre, of werkruimte." Voor be drijven levert Adriaan specifieke diensten als meedenken over innovaties en nieuwe (bijlpro ducten, inrichtingsadviezen voor kantoorpanden en het aanpassen van machines ten behoeve van nieuwe toepas singsmogelijkheden. Dit alles geldt bij een donatie van mini maal honderd euro. Mensen die de voedselbank willen steunen en gebruik willen maken van de diensten van Adriaan kunnen contact opnemen met de alge meen coördinator van de Voed selbank, via 06-53716590. ZEELAND - Sinds 1 juli moe ten alle werkgevers nieuwe werknemers aanmelden bij de Belastingdienst met de zoge noemde 'Opgaaf eerstedags- melding'. Met de eerstedags- melding wil de overheid zwart werken, illegale arbeid en daarmee samenhangende fraude tegengaan. De nieuwe regeling vervangt de oude melding sociale verze keringen (MSV-melding). On der de oude MSV-regeling kon de wérkgever nieuwe werkne mers tot uiterlijk een maand na indiensttreding aanmelden bij het UWV. Hierdoor was het voor controle-inspëcteurs moeilijk na te gaan of er inder daad sprake was van zwart werkers, of illegale arbeid. De eerstedagsmeldingsplicht geldt ook voor uitzendorgani saties. Een uitzondering maakt de Belastingdienst voor bedrij ven die mensen via een uit zendbureau voor zich laten werken. Hiervoor moet het bu reau de melding verzorgen. De melding moet gedaan worden voor alle werknemers die voor de loonbelasting in echte of fictieve dienstbetrekking bij een onderneming werken. Dus ook directeuren, groot aandeelhouders en commissa rissen dienen te worden aan gemeld. Op de website van de Belastingdienst is na te lezen hoe het verschil tussen echte en fictieve dienstbetrekkingen gemaakt wordt. Als de dienst betrekking met een werkne mer beëindigd werd en die persoon later weer in dienst komt, moet de werkgever voor hem opnieuw een eerstedags- melding doen. Werknemers met een nul-urencontract hoeven alleen aan te melden als zij daar voor de eerste keer werkzaamheden verrichten. SEROOSKERKE - Onderhouds bedrijf Dekker Middelburg is van Sint Laurens verhuisd naar bedrijventerrein De Zompe in Serooskerke. Op deze nieuwe locatie heeft Erik Dekker alle ruimte voor het wagenpark en opslag van mate rialen. Onderhoudsbedrijf Dek ker is een bouwkundig bedrijf dat is gespecialiseerd in klein en groot onderhoud. Bijkomend voordeel is dat dit onderhouds bedrijf desgewenst ook de ad ministratieve zaken als vergun ningen voor haar opdrachtge vers kan regelen. Ook is het be drijf gespecialiseerd in het be veiligen van panden, volgens het politiekeurmerk. Daarnaast levert Dekker schilderwerk met een uniek garantieplan. Onder- Erik Dekker vond een mooie locatie, foto: inge adriaansen houdsbedrijf Dekker, De Zom pe 39 in Serooskerke, tel. 0118- 642078. Meer info over de dien sten van Onderhoudsbedrijf Dekker: www.onderhoudsbe drijfdekker.nl. MIDDELBURG - Om echt te kunnen genieten van de va kantie is een goede voorbe reiding belangrijk. Hoe vaak gebeurt het niet dat mensen noodzakelijk dingen vergeten als ze op va kantie gaan. Escura Apo theek helpt haar klanten bij het controleren van de reis apotheek en geeft een gratis 'checklist reisapotheek' uit. Ook is het handig om een in ternationaal 'medicijnpas poort' mee op reis te nemen. Dit is gratis verkrijgbaar bij de apotheek. Escura Apo theek Walcheren, Middel burgsestraat 94, 4371 EV Koudekerke. Tel. 0118 - 552 900. Escura Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-32, 4381 LT Vlissingen. Tel. 0118 -412 066. MIDDELBURG - Iedereen weet hoe belangrijk een ge zond gebit is voor de hond. Maar niet iedereen weet dat maar liefst tachtig procent van de honden ouder dan drie jaar last heeft van tand vleesproblemen. Vaak merken hondenbezit ters dit niet aan hun trouwe vriend. De gevolgen zijn ech ter niet zelden ernstig. Wie wil weten hoe gezond het gebit van zijn of haar hond is, komt op zaterdag 22 juli naar de supermarkt Cl000 aan Hennansweg 25 in Vlissingen. Bij de winkel staat een deskundige klaar voor iedereen die met een hond langs de winkel komt. Honden krijgen gratis een gebitscontrole. Bovendien krijgt de hond eenprobeer- pak Pedigree Dentastix en na de controle is er voor het baasje een oorkonde. MIDDELBURG - Het aantal winkeldiefstallen en winke lovervallen is het afgelopen jaar niet toegenomen, maar ook niet minder geworden. De schade als gevolg van winkelcriminaliteit bedroeg evenals in 2004 zo'n slordige 1 miljard euro. MIDDELBURG - AWU is een nieuwe onderneming in Middelburg die staat voor Arbeid, Werven en Uitzen den. AWU is gespecialiseerd in het werven en plaatsen van technisch personeel, schoonmakers en call-cen ter medewerkers. De mede werker van AWU beschik- maal over een technische achtergrond en weten dus wat er allemaal bij het werk op bijvoorbeeld een raffina derij komt kijken. Naast de tachering neemt AWU ook bouwprojecten aan en faci- liteert en plaatst het was- straten voor derden. AWU is gevestigd aan het Damplein

de Faam | 2006 | | pagina 31