Voor de mooiste serres huiskamers! voordeligste manier om je huis te vergroten! Hogazon Zeeuw loopt niet voorop bij kopiëren rr VERAMDA TOSCANA Licentie voor verenigingen ev kbpipmp dé Weekkrant De Faam Zoektocht door droombeelden Skeelertocht in en om Grijpskerke Foto-expositie Van Dichtbij bekijken Serres Tuinkamers Aluminium kozijnen Brandwerende kozijnen De perfecte uitstraling van uw huis? Bedieningsgemak strakke vormgeving in één lazing Automatische deuren* Internet: www.hogazon.nl ZONWERINGEN KOZIJNEN SERRES ROLLUIKEN Heerlijk uit de zon op uw terras en toch genieten van het mooie weer? Uw woongenot vergroten? Woensdag 5 juli 2006 - Pagina 14 GOES - IVlusi©opie, een stichting die de belangen van muziekauteurs en -uit geverijen behartigt, merkt dat er bij muziekverenigin gen behoefte aan is om ko pieën van bladmuziek te mogen maken. Daarom biedt Musi©opie de vereni gingen sinds kort ruimere kopieerregels. Een licentie zou de oplos sing zijn. Muziekverenigin gen schaffen die aan bij Musi©opie, waarna ze ko pietjes mogen maken. Mu- si©opie betaalt door aan de uitgevers en auteurs van de muziekstukken. GOES - Muziekverenigingen kopiëren op grote schaal blad muziek, zegt Musi©opie. Wie denkt dat de 'zunige' Zeeuwen voorop lopen, heeft het mis. Showkorps Excelsior uit Goes gebruikt haar kopieerapparaat vaak. Maar er is niets illegaals aan dê hand. Excelsior geeft al les keurig op bij het Bureau voor muziekauteursrecht (Buma). Ook bij Brassband Excelsior uit's-Heer-Arendskerke wordt 'hoogstzelden' gekopieerd. Soms eens een enkele partij, als die dubbel bezet is. Advendo uit Wolphaarsdijk kopieert 'nooit'. De dirigent bezit een grote ver zameling bladmuziek. VLISSINGEN - Een zoek tocht in .fantasieën en droomwerelden. Dat beeldt Kathelijne Roosen uit met behulp van foto's. Ze expo seert van zondag 9 juli tot en met zondag 27 augustus in de WILLEM3 in Vlissingen. De fotosessies spelen zich af op oppervlakten van enkele vierkante meters. Meer info: 0118-415505. GRIJPSKERKE - Grijpskerke on wheels. Schaats- en skee lervereniging SKA uit Mid delburg houdt op woensdag 12 juli een skeelertoertocht. Er zijn routes van vijftien tot vijfenzeventig kilometer. De start en inschrijving zijn bij café in de Gouwe Gheijt aan de Kerkring in Grijpskerke. De start is om 18.00 uur en inschrijven kan vanaf 17.00 uur. Volwassenen betalen zeveneneenhalf euro en de jeugd vijf euro. Het dragen van een helm is verplicht. Voor meer info: 06-48333597 of an3zz@yahoo.co.uk. MIDDELBURG - Taeke La- port exposeert van maandag 28 augustus tot en met vrij dag 6 oktober in de Foyer van de Zeeuwse Biblotheek in Middelburg. De tentoon stelling bestaat uit een selec tie van 'dichtbij' foto's. Op een oppervlak van circa één vierkante meter en een paar lampen zet hij alles rustig in scène. Daarbij let hij op compositie, kleur en licht. Twee Topzaken onder één dak! caxffi' HEINKENSZAND: Schouwersweg 5 4451 HS Heinkenszand Tel.: 0113 568800 E-mail: info@hogazon.nl Waar kwaliteit vanzelfsprekend is! Middelburg: Klarinetweg 2a 4337 ra Middelburg Tel.: 0118 476658 E-mail: hogazonkozijnen «zeelandnet.nl Gemak in onderhoud en een verzorgde uitstraling. Ramen en deuren zijn één van de belangrijkste éle menten van uw woning. Stel hoge eisen aan uw ramen en deuren, zeker als het gaat om inbraakpreventie, levensduur en onderhoud. Wij hebben een topproduct in huis voor u, want een VEKA kunststof raam of deur voldoet ruimschoots aan de hoogste eisen. Door de hoogstaande fabricagemethode en het perfecte maat werk heeft u hier in jaren geen omkijken naar. Fraai gelakte rolluiken van fabrikant Heroal met ingebouwde rolhor. Buitengewoon bedieningsgemak wordt gecombineerd met strakke vormgeving, In diverse stijlen en kleuren lever baar. Zo bent u klaar voor de zomer en het najaar. ut? Geveltechniek Klarinetweg 2A - 4337 RA IVIiddelbui-g Tel. Ol 18-63 30 OO - Fax Ol 18-62 30 OO www.verandatoscana.nl - e-mail: info@verandatoscana.nl GOES - 'Waarom vals spelen als het zuiver kan?' Dat vraagt Stichting Musi©opie zich af. Veel muziekverenigingen nemen het volgens de stichting niet zo nauw met de re gels voor het kopiëren van bladmuziek. Wie wil kopiëren en tóch aan de auteurs rechtelijke regels voldoen, kan sinds kort bij www.musicopy.nl terecht voor een li centie. fOTOJAAPWOLTERBEEK Zingende piraten DOOR MARTIJN DEN HOLLANDER VLISSINGEN - Niet alleen pro ducenten van games en films hebben te maken met piraterij: veel muziekverenigingen kun nen er ook wat van. Volgens Stichting Musi©opie kopiëren de verenigingen 'op grote schaal' bladmuziek. Maar sinds kort kan het anders, legaal: door een licentie aan te schaffen bij Musi©opie. Jos van Nassau uit Vlissingen is voorzitter van de Koninklijke Bond van Zang- en Oratorium verenigingen in Nederland (KB- ZON), secretaris van het Zeeuws Philharmonisch Koor en lid van de Vlissingse Oratori umvereniging. Hij geeft direct toe dat heel veel muziekvereni gingen 'gewoon' kopieën ma ken van bladmuziek. Hoe hij dat weet? "We komen dat in de praktijk tegen." En dat ondanks dat de KBZON ervoor waar schuwt. Van Nassau weet niet anders dan dat bladmuziek niet gekopieerd mag worden. Van de nieuwe kopieerregeling is hij niet op de hoogte. Musi©opie komt met de ruime re kopieerregels omdat er, ge zien de vele illegale kopietjes, blijkbaar behoefte aan is om bladmuziek te mogen kopiëren. Bij het Zeeuws Philharmonisch Koor en de Vlissingse Oratori umvereniging. wordt volgens Van Nassau nooit gekopieerd. "Wij bestellen altijd voldoende partituren." Dat is wel zo veilig. "We weten ook van koren die betrapt zijn en een flinke boete hebben moeten betalen." Dit doet u onder een knikarmscherm van Hogazon, Verkrijgbaar in verschillende kleuren en maten. Voor iede re situatie is er het juiste scherm. Kiest u een half open of eeruassettescherm? Het hele jaar door hebben wij actie- schermen voor standaardmaten. Kiest u liever voor een uitvalscherm, markies of screen? Ook dan heeft Hogazon de meeste keuze in kwaliteit tegen uiterst scherpe prij zen! Waar u ook voor kiest met Hogazon bent u de warmte een stapje voor! Onderhoudsarm ert groter woonoppervlak, wie wil dat niet. Dakkapellen zijn bij uitstek geschikt voor het vergroten van het woongenot. De hoge kwaliteit en isolatiewaarde garanderen lange levens duur. Geheel gebouwd volgens de laatst geldende normen. Wij kunnen deze afhankelijk van uw per soonlijke wensen en situatie in een dag op uw dak plaatsen. Kom kijken in onze showroom en laat u adviseren door één van onze technisch adviseurs. GENIETEN BEGINT BIJ HOGAZON!

de Faam | 2006 | | pagina 14