f HERDENKINGSCONCERT OP BEGRAAFPLAATS INFORMATIEMARKT OVER HUISELIJK GEWELD dé Weekkrant De Faam Duurzaam ondernemen in Middelburg Raadsvergadering op de radio Southparkfestival Woensdag 21 juni 2006 - Pagina S Bedrijven in Middelburg kunnen binnenkort deelnemen aan het project 'Duurzaam ondernemen in Middelburg'. In ppn \/iprtal .coccioc kriiaf Ho nnHor. nemer praktische handvatten mee waarmee hij zijn onderneming duur zaam maakt. De eerste bijeenkomst staat gepland voor woensdag 28 juni in het stadhuis. Het project wordt uitgevoerd door de Stichting Stimular in opdracht van de provincie Zeeland en in samenwer king met de Middelburgse Bedrijven Club (MBC) en de gemeente. Het is gericht op het Middelburgse midden- en kleinbedrijf en maakt onder ande re gebruik van de MKB- Milieubarometer. Deze barometer is een computerprogramma dat de jaarlijkse milieu-prestatie zichtbaar maakt. Het instrument weegt gege vens over energie, afval, waterver bruik, afvalwater, luchtemissies en transport ten opzichte van elkaar en geeft deze weer in één score. De milieuwinst van afzonderlijke milieu maatregelen is direct zichtbaar, zodat de ondernemer deze maatre gelen kan afwegen. Naast de milieup restatie geeft de barometer ook de jaarlijkse milieukosten weer. Ook op een andere manier werkte de MKB- Milieubarometer in het voordeel van het bedrijf. Zo kunnen bij een vergun ningaanvraag allerlei zaken snel inzichtelijk worden gemaakt. De Milieubarometer maakt in veel gevallen onciprdeel uit van de milieu vergunning en van certificaten zoals ISO 14001. Een aantal Zeeuwse bedrijven dat eerder met de MKB- Milieubarometer heeft gewerkt, heeft niet alleen milieuwinst behaald, maar ook kostenreducties van vele tiendui zenden euro's. Het is in dit project de bedoeling om niet alleen de MKB-Milieubarometer te gebruiken, maar vooral om een slag te maken naar echt duurzaam, oftewel maatschappelijk verantwoord ondernemen. Dit betekent dat ook gekeken wordt naar de mogelijkhe- rlpn v/an campnu/prldnp tneeon hoHrii- ven met elkaar en met de gemeente, zeker als die bedrijven ook nog eens op hetzelfde bedrijventerrein zijn gevestigd. Elders in het land zijn hier al aansprekende resultaten mee behaald, zoals op Tholen. Op Tholen heeft een dertigtal bedrijven het afge lopen jaar de nodige positieve erva ring met dit project opgedaan. Bram van Stel, directeur van Justion en secretaris van de MBC, was bij het project op Tholen betrokken en heeft zijn, Middelburgse leden dan ook opgeroepen om toch vooral mee te doen aan dit project. Waarom meedoen? - Met minimale tijdsbesteding heeft u niet alleen een milieuregistratie, maar ook inzicht in de milieupresta ties en de milieukosten van uw bedrijf. - Voor 200 krijgt u praktische infor matie en advies op het gebied van maatschappelijk verantwoord ondernemen. - U krijgt begeleiding bij de analyse van uw duurzaamheidprestaties. - Met de extra verkregen inzichten kunt u milieuwinst en kostenreduc tie behalen. - U verbetert uw (milieu-)communica- tie met de gemeente Middelburg en leveranciers, klanten en omwonen den. - Uw bedrijf komt op een positieve manier in de landelijke en regionale publiciteit. - U versterkt het imago van uw bedrijf en uw marktkansen. Meld u aan bij Anne-Marie Mol van de provincie, per e-mail am.mol@zee- iand.nl of fax 0118 - 63 47 56. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Het Middelburgs Muziekkorps geeft in samenwerking met soliste José Dorleijn op vrijdag 23 juni om 19.30 uur een 'Concerto in Memoriam' op de begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk. Het openlucht concert is vrij toegankelijk voor nabestaanden en andere belang stellenden, die hun overledenen willen herdenken. De muzikanten spelen klassieke stuk ken van onder andere Mozart, maar ook moderne stukken van bijvoor beeld John Lennon. Muziek die regel matig bij plechtigheden gespeeld wordt. Daarnaast zal José Dorleijn, onder begeleiding van het Middelburgs Muziekkorps, enkele nummers zingen. Daar het voor het vijfde opeenvolgende jaar is dat het concert wordt gegeven, is er als extra een funuraire dans te zien die uitgevoerd wordt door Gia van den Akker. Zij zal door middel van dans uitbeelding geven aan het 'loslaten van een dierbare'. Wethouder Huub van Klinken houdt de openingstoespraak en Lieke Bosveld spreekt enkele passende woorden van herdenking. Na het concert is het voor belang stellenden mogelijk om hun dierbaren te herdenken. Dit kunt u doen door het leggen van bloemen of het aan steken van een waxinelichtje bij de algemene herdenkingsplaats of bij de plaats van een dierbare. Bloemen en waxinelichtjes zijn na het concert vrij te verkrijgen. Aansluitend kan er in de koffiekamer van de begraafplaats worden nagepraat. Het concert zal onder alle weersom standigheden plaatsvinden. samen verwerken De belangstelling voor stille .tochten en herdenkingen blijft groot. Dat inspireerde de Middelburgse begraaf plaats vijf jaar geleden om voor het eerst een Concerto in Memoriam te organiseren. Vanwege de grote belangstelling en de vele positieve reacties besloot de gemeente het concert jaarlijks te organiseren. De Middelburgse begraafplaats voorziet op deze manier in de behoefte die bestaat voor gezamenlijke rouwver werking. Een programma van het herden kingsconcert is af te halen bij de informatiebalie van de begraafplaats. De raadsvergadering van deze maand gemist? Stem dan af op CoolFM. Radiozender CoolFM is op iedere raadsvergadering aanwezig. In het programma Politiek Lokaal doet radiomaker Theo Rietveld ver slag van de vergadering met achter- Het Meiveld is zaterdag 24 juni voor de derde keer aangewezen als festivalterrein voor het Southparkfestival. Om 12.45 uur opent wethouder Albert de Vries samen met Arike Folmer, de vice Miss Zeeland, het festival. Tot 23.00 uur kunt u genieten van een afwisselend programma van muziek, dans en theater, lekkere hapjes eten en sport. Op twee podia treden onder meer op grondinformatie en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending over de raadsvergade ring van-19 en 20 juni staat op voor zaterdag 24 juni om 19.00 uur. Herhaling op dinsdag 27 juni om 20.00 uur. CoolFM is via de kabel te beluisteren op frequentie 94.4. De etherfrequentie is 105.3 De Jonus, The-Old Firm, The Blisters, Fitting, De Lamaketta's, Bhagola, III Productionz, House of Gong, Bad Hair Day XL, Aletta en Misty Basement. Als hoofdact Mai Tai. Tevens is er een open podium. Buiten de muziek om is er veel aan dacht voor sport, kindertheater, wereldgerechten en debat. De toegang is gratis. Voor het programma en meer infor matie kijk je op www.southparkfesti- val.nl Op 28 juni vindt een informatie markt plaats. Deze Informatie markt is bedoeld om raadsleden en andere belangstellenden uit heel Walcheren te informeren over de aanpak van huiselijk geweld. De bijeenkomst start om 19.30 uur en wordt gehouden in het oude stadhuis aan de Markt. Sinds 1 januari 2005 voeren gemeentes de regie over het onder werp 'aanpak huiselijk geweld'. Het eerste jaar heeft de nadruk gelegen op de ontwikkeling en organisatie van het Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Zeeland (ASHGZ). Het ASHGZ is op 1 januari 2006 van start gegaan. Gemeentes willen nu tijd vrij maken om hun rol van regisseur ver der in te vullen. Daarbij moeten keu zes gemaakt worden: Waar moet de komende jaren het accent liggen bij de aanpak van huiselijk geweld? Dit zowel in regionaal verband, bij de aanpak van huiselijk geweld werken gemeenten in Zeeland en de Provincie samen, als op lokaal niveau. Tijdens de informatiemarkt wordt het thema huiselijk geweld in de volle breedte behandeld. Zo worden niet alleen de opeenvolgende schakels in de keten aan de orde gesteld (van preventie tot nazorg), maar ook de verschillende aandachtsgebieden (kindermishandeling, relatiegeweld, seniorenmishandeling, slachtoffer hulp, plegeropvang). De bijeenkomst start met twee korte inleidingen op het onderwerp door TransAct en politie Zeeland. Zij geven globaal aan wat huiselijk geweld is en maken een vertaling naar de Zeeuwse situatie. Het grootste deel van de avond zal gevuld worden door vier parallelsessies. Deze sessies behandelen ieder een deel van de keten en ieder een verschillende aan dachtsgebied. Iedere deelnemer kan maximaal twee sessies bijwonen. Verschillende vertegenwoordigers van betrokken organisaties en instan ties zijn uitgenodigd om een bijdrage te leveren. Begin juni zijn de uitnodigingen ver stuurd met daarbij de mogelijkheid om in te schrijven voor de parallel sessies. Heeft u geen uitnodiging ontvangen, maar wilt u toch graag naar de bijeenkomst komen? Dan vra gen wij u om uw gegevens via een e- mail door te geven aan k.noord- hoek@middelburg.nl. Bellen kan ook: 67 54 82. Wij sturen u dan een per soonlijke uitnodiging met daarbij de mogelijkheid om in te schrijven voor de parallelsessies. Als u vragen heeft over de informa tiemarkt, kunt u contact opnemen met Thijs Terlouw van de gemeente Middelburg via 67 54 35 of t.ter- louw@middelburg.nl.

de Faam | 2006 | | pagina 9