r f HUISVUILROUTES OP DE SCHOP NIET LINKSAF VANAF DE SCHROEBRUG HET WOORD AAN RAADSLID PETER VAN HEKKEN dé Weekkrant De Faam Informatiebijeenkomst ZEP voor ondernemers Informatiebijeenkomst Elzenlaan Informatieavond Boekweitstraat Arnemuiden Nachtelijke spoorwerkzaamheden www.middelburg.nl Woensdag 21 juni 2006 - Pagina 8 De inzamelroutes voor het opha len van het huisvuil in de gemeente Middelburg gaan per 1 juli veranderen. Daardoor kan het zijn dat voor u de dag waarop het huisvuil wordt opgehaald ver anderd. Het kan ook zijn dat de dag hetzelfde blijft, maar dat het tijdstip waarop de vuilniswagen langskomt wel verandert. Wekelijks worden de containers en vuilniszakken opgehaald door de medewerkers van stadsreiniging. Dat blijft ook zo. Dus tot zo ver niets nieuws. Maar de routes gaan veran deren. Dit gebeurt om drie redenen. Ten eerste omdat een aantal delen van de stad overgestapt is op onder grondse afvalcontainers. Hiervoor rijdt een andere wagen door de stra ten. Ten tweede doordat er veel nieu we woningen gebouwd zijn, zoals Mortiere. Er moeten dus meer con tainers geleegd worden. Tot slot omdat de gemeente door landelijke regelgeving (P90-norm) genoodzaakt is om de lichamelijke belasting van haar medewerkers te verminderen. Gevolgen Het veranderen van de inza melroutes heeft voor sommi ge wijken het gevolg dat huisvuil vanaf 1 juli op een andere dag wordt opgehaald. Voor andere wijken blijft de ophaaldag hetzelfde, maar kan het zijn dat de vuilniswa- gen op een ander tijdstip langskomt. 7 uur 's morgens Aan iedereen (dus ook als de ophaaldag hetzelfde blijft) het verzoek om het huisvuil om 7 uur 's morgens buiten te zet ten. Anders kan het zijn dat u te laat bent en uw huisvuil die week niet wordt opgehaald. Het is niet de bedoeling dat u het huisvuil al de avond van tevoren aanbiedt. Informatie ledereen krijgt deze week een flyer in de bus met informatie over de wijzi gingen. Heeft u vragen over de ver anderingen of afvalinzameling in het algemeen, kijk dan op internet www.middelburg.nl milieu en afval stadsreiniging, raadpleeg de afvalkalender of bel 67 53 22. De opgeknapte Kanaalweg is alweer enkele weken open. Voor auto's is het niet meer mogelijk om linksaf te slaan van de Schroebrug naar de Kanaalweg. De lichten voor linksaf zijn afgedekt en de voorsorteerstrook afgezet. Auto's naar het station kunnen over de Stationsbrug rijden of, als deze openstaat, doorrijden naar de Segeerssingel en daar 180 graden draaien. De maatregel is genomen om de doorstroming op het groene golftra- cé te waarborgen tot openstelling van de N57 in 2010. Omdat de strook voor linksaf zeer kort was, blokkeerde het wachtende verkeer vaak de strook voor rechtdoorgaand verkeer die groen hadden. De verkeersplannen van de gemeen te voorzien in 2010 in afsluiting van de Stationsbrug voor gemotoriseerd verkeer, uitgezonderd openbaar ver voer. Een groot deel van het door gaande verkeer gaat gebruik maken van de N57; het wordt rustiger op de Schroeweg. Om het station bereik baar te houden zal het dan weer wor den toegestaan om linksaf te slaan vanaf de Schroebrug. Gelijk met de herinrichting zijn ook de verkeerslichten op de kruising bij de Schroebrug aangepast. De fietsover- steek langs het spoor is verplaatst naar de overkant van de Kanaalweg, zodat fietsers vanaf de brug goed uit komen op het nieuwe fietspad langs de Kanaalweg. Langs het fietspad worden dit najaar platanen geplant. Als U dit leest zijn de kadernota-besprekingen net achter de rug. De kadernota is een begroting voor de komende vier jaar en in zekere zin dus een financiële vertaling van het coalitieakkoord, met daarbij de speerpunten voor de komende perio de. Uiteraard zullen wij proberen deze kadernota nog een duwtje in de goede richting te geven. Want er zijn een aantal zaken die in onze ogen nu nog te-weinig aandacht krijgen. We denken dan aan armoedebestrijding, woonmogelijkheden voor de Middelburgse jeugd (niet alleen voor studenten), versoepeling bijzondere bijstand, een opvanghuis voor daklo zen en verslaafden en het toevoegen van het vrijkomende terrein van Miniatuur Walcheren aan park Molenwater. Via de commissie Ruimte, waar Sander de Vis en ik namens de SP inzitten, zijn wij vooral bij het laatste punt betrokken. In het Groenbeleidsplan Middelburg 2006 - 2016 wordt nog eens duide lijk aangegeven dat met name Nieuw Middelburg en in mindere mate de Binnenstad er wat betreft m2's groen bekaaid afkomen. Het is dus een kans voor open doel om het Miniatuur-terrein toe te voegen aan de twee groene delen van het Molenwater en zo een park van formaat te creëren. Een park met volop mogelijkheden! Niet alleen om te wandelen, lekker te zitten of te spelen, maar ook met volop moge lijkheden voor openbare kunst, muziekuitvoeringen enz. Met alle faci liteiten van de schouwburg binnen Maandag 26 juni is er voor ondernemers een informatiebij eenkomst over het Zeeuws Evenementen Podium (ZEP) in Mortiere. Zij krijgen tekst en uit leg over de plannen voor ZEP. De bijeenkomst vindt plaats in hotel Arnevilie en begint om 19.30 uur. Al geruime tijd is ontwikkelaar TCN bezig met de planontwikkeling van het vrijetijdspark. Omdat de gemeen te Middelburg verwacht dat ZEP veel bezoekers zal trekken, is er een Milieu Effect Rapportage (MER) uitge voerd. Ook is er een Economische Effect Rapportage (EER) opgesteld waarin de economische effecten van ZEP voor de regio inzichtelijk worden gemaakt. De onderzoeksresultaten uit de MER en de EER worden mee genomen in het nieuwe bestem mingsplan voor ZEP. Dat nieuwe bestemmingsplan is nodig, omdat de voornemens niet (geheel) binnen de voorschriften van het huidige plan passen. Op dinsdag 27 juni is er een informatiebijeenkomst over een woonzorglocatie aan de Elzen laan. De bijeenkomst begint om 16.30 uur en wordt gehouden in OPDC, Griffioenstraat 38. Ten behoeve van het voormalige sportveld van de CSW aan de Elzenlaan is een plan voorbereid voor appartementen in de koopsector of de duurdere huursector. Zorgstroom bouwt aansluitend hierop een com plex van zorgunits die op termijn wor den omgebouwd tot B-zorgapparte- menten, met een zorg- en welzijns- centrum. Wethouder Albert de Vries en architektenburo Fierloos zullen de voorlopige plannen toelichten. Vanzelfsprekend wordt u in de gele genheid gesteld uw vragen te stellen. Na afloop van de informatiebijeen komst kunt u zich opgeven voor de klankbordgroep. Deze klankbord groep wordt gevraagd mee te denken in het proces, te adviseren over de plannen en te discussiëren over de wensen als het gaat om de invulling rondom de Elzenlaan. De direct omwonenden hebben een uitnodiging ontvangen. Andere belangstellenden zijn uiteraard ook van harte welkom. handbereik moet het zelfs mogelijk zijn om openluchttheater te verzor gen. Natuurlijk kost zoiets geld. Maar als je bekijkt wat .de meerwaarde is voor de binnenstad is dit volgens ons een zinvolle investering. Het vurig betoog van de wijktafel Binnenstad tijdens de laatste com missievergadering was voor ons uiteraard een welkome steunbetui ging. Natuurlijk moet ook gekeken worden wat de mogelijkheden zijn voor meer groen in Nieuw Middelburg. Als de Veersche Poort klaar is zullen de groene grensstro ken hiervan ook op Nieuw Middelburg een positieve uitstraling hebben maar ook moet er in de kern van de wijk meer gebeuren. Het is dus zaak om juist nu die pun ten waar de SP Middelburg voor staat onder de aandacht te brengen en te proberen om andere partijen van de noodzaak te overtuigen. U mag van ons verwachten dat wij ons uiterste best doen! Peter van Hekken SP Middelburg hoogehek@zeelandnet.nl Op dinsdag 27 juni is er een informatiebijeenkomst over de invulling van het terrein van de voormalige school aan de Boek weitstraat in Arnemuiden. De bij eenkomst begint om 19.30 uur in het verenigingsgebouw de Arne aan de Radermacherstraat in Arnemuiden. De school het Baken is verhuisd naar een nieuw gebouw aan de Van Cittersweg. De gemeente Middelburg wil het vrijgekomen terrein herinrich- ten met woningbouw. Op 31 januari jl. is er een eerste informatiebijeen komst geweest, waarbij enkele aan wezigen zich hebben opgegeven voor deelname aan een klankbord groep. Deze groep is sindsdien een aantal keer bij elkaar geweest om mee te denken in het proces, te advi seren over de ontwerpen en te dis cussiëren over de wensen. Inmiddels zijn de plannen in een vergevorderd stadium. Uiteindelijk zijn twee moge lijke oplossingen als stedenbouwkun dige invulling van de voormalige school bedacht. De omwonenden van het Baken heb ben een uitnodiging ontvangen. Andere belangstellenden zijn uiteraard ook van harte welkom. Tot en met 29 juni vinden er werkzaamheden plaats aan het station Middelburg. Er wordt een nieuwe personenlift en perron overkapping geplaatst. Omdat 's nachts geen reizigerstrei nen rijden en het veiliger is voor de spoorwerkers, werkt ProRail van 22.00 tot 06.00 uur op het tweede perron. Tijdens de werkzaamheden is de voetgangerstunnel van het sta tion afgesloten. De werkzaamheden kunnen ook gevolgen hebben voor de treinreizigers. Reizigers kunnen voor meer informatie kijken op www.ns.nl en teletekstpagina 754 op de publieke zenders of bellen naar 0900-1475 0,35 p.m.) of 0900- 9292 0,70 p.m.)

de Faam | 2006 | | pagina 8