Een hypotheek voor senioren Op de skeelers..! Zeilboten snellen zich door het water in Deltaweek Gymnastiekvereniging houdt actiedag in en om Couburg dé Weekkrant De Faam Agenda Over de vraag of het ook voor oudere mensen nog mogelijk en aantrekkelijk is om een hypotheek af te sluiten, bestaat bij veel mensen onduidelijk heid. Veel senioren die nu in een huurhuis wonen, denken dat het kopen van een huis voor hen een gepasseerd sta tion is. Niets is minder waar. Ook voor senioren zijn er nog legio mogelijkheden om een koophuis te financieren! De geldverstrekkers van deze wereld zijn meer geïnteresseerd in financiële armslag dan in leef tijd. Er wordt dus vooral gekeken naar de hoogte van het inkomen. Wanneer het inkomen nu en het inkomen na pensionering het toe laten, is het wel degelijk mogelijk om een hypotheek af te sluiten. Wel is de keuze uit het hypo- thekenaanbod wat beperkter dan voor jeugdigen. Dat betreft met name de zogenaamde levenhypo theken. Deze hypotheekvormen Braderiegangers zetten geld in op Oranje-elftal (advertorial) koppelen de lening voor het huis namelijk aan een levensverzeke ring. Hoe ouder iemand is, hoe hoger de premie voor de levens verzekering. Het risico dat de verzekeraar loopt stijgt immers navenant. Vanwege die hoge pre mie is een levenhypotheek onin teressant voor oudere starters op de koopwoningenmarkt. Gelukkig biedt het hypotheekaan bod genoeg alternatieven. Voor iedereen is er wel een passende vorm te vinden. Het is niet onver standig om bij het afwegen van de verschillende mogelijkheden een onafhankelijk deskundige in de arm te nemen. Een onafhanke lijk hypotheekadviseur kent het hypotheekaanbod. Ook is hij of zij op de hoogte van het toet- singsbeleid van de verschillende geldverstrekkers. Bovendien kan de adviseur inzicht geven in de hoogte van het inkomen na pen sioendatum. Dat bij een organisa tie als De Hypotheker dergelijke adviesgesprekken gratis en vrij blijvend zijn, is een heel prettige bijkomstigheid! Senioren kiezen vaak voor een aflossingsvrije hypotheek of voor een beleggingshypotheek. Het woord zegt het al: op aflos singsvrije hypotheken hoeft niet te worden afgelost. Het mag wel, maar het hoeft niet. De lening zal uiteindelijk worden afgelost uit de verkoopopbrengst van het huis. Omdat er gedurende de looptijd niet op de hoofdsom behoeft te worden afgelost, daalt de verschuldigde rente niet. Het inkomen na pensioen en na het eventueel overlijden van één van de partners, moet dan natuurlijk wel toereikend zijn om de woon lasten te kunnen blijven dragen. Wanneer iemand liever wel wil kunnen aflossen aan het einde van de looptijd, dan is een beleggingshypotheek een goed alternatief. Bij beleggings hypotheken wordt via één of meer stortingen in een beleg gingsdepot "gespaard" voor de aflossing van (een deel van) de lening. Ongeacht leeftijd komt in prin cipe iedereen in aanmerking voor hypotheekrenteaftrek. Deze fis cale aftrek geldt voor dertig jaar. Ook voor senioren! Een goed hypotheekadvies is maatwerk. Een onafhanke lijk hypotheekadviseur, zoals die van De Hypotheker, kan vooraf alle benodigde bereke ningen maken en een persoon lijk en eerlijk advies geven. Ook voor senioren geldt: loop gewoon eens binnen bij één van de vestigingen van De Hypotheker voor een des kundig, vrijblijvend en gratis advies. Het adres van een vestiging in de buurt is te vinden in de Gouden Gids en op Internet: www.hypotheker.nl Woensdag 21 juni 2006 - Pagina 5 DONDERDAG Middelburg, Koorkerk, mid daggebed, 13 u Oost-Sou burg, Palazzoli Huis, ont moetingsmiddag nabe staanden, 14-15.30 u Vliss- ingen, Stadhuis, vergadering raadscommissie, 19.30 u VRIJDAG Vlissingen, Zware Plaatwer kerij, seniorenbeurs, 11-17 u Vlissingen, centrum, antiek en curiosa, 12-17 u ZATERDAG Vlissingen, centrum, antiek en curiosa, 12-17 u Vlissin gen, Boulevard Bankert, Oldtimerrit Walcheren, 9 u Westkapelle, Markt, rom melmarkt, 9-15 u Vëere, wijkgebouw 't Praetuus, mars rond Veersemeer, 8 u Zoutelande, centrum, ker mis, spelen, 12-17 u Oost- kapelle, Terra Maris, nacht wandeling, 22.30 u, aanmel den: 0118-582620 ZONDAG Ritthem, Fort Rammekens, rondleiding, 14 u Zoutelan de, bunkers, openstelling, 13-17 u Vlissingen, cen trum, antiek en curiosa, 12- 17 u DINSDAG Middelburg, wijkgebouw De Vergulde Baars, recreatie wandeltocht, 9 u Zoutelan de, 't Winkeltje van Jannetje, hobbydemönstratie, 13.30- 16.30 u Zoutelande, Langstraat, weekmarkt, 13- 19 u WOENSDAG Zoutelande, bunkers, open stelling, 13-17 u MIDDELBURG - Race-ka- juitsjachten, toerschepen, sportboten en traditionele schepen. Boten in allerlei vormen en maten doen mee aan de Deltaweek. De Deltaweek is een zeilwed strijdevenement voor kajuit- jachten op de Oosterschelde en Noordzee voor de Zeeuwse, Hollandse en Belgische kust. De week is van vrijdag 30 juni tot en met zondag 9 juli. Tijdens de week worden twee Kampioenschappen gevaren. De ORC-CLUB klasse vaart er het open Nederlandse kam pioenschap Zuid. De First 31.7 eenheidsklasse kajuitjachten vaart het open nationale kam pioenschap. Deze kampioen schappen zijn op vrijdag 7, za terdag 8 en zondag 9 juli vanuit Colijnsplaat. Daarnaast is de Deltaweek door de X-35 en de IMS klassenorga- nisaties uitgekozen als één van de topevenementen voor hun klasse. Er zijn tijdens de week allerlei races zoals de Onrustrace, de Veronica-race en de Emelisserace. De Delta week is het grootste meer daagse zeilevenement van Zuid-West Nederland. Voor meer informatie en het volledige programma: www.deltaweek.nl. KOUDEKERKE - Rommel markt, spelletjes, wedstrij den en loterijen. Er is van al les te doen op de actiedag van Gymnastiekvereniging Koudekerke. De dag op za terdag 24 juni begint om 9.30 uur bij Sporthal De Cou burg. Vanaf 13.30 is De Cou burg een groot speelpaleis. Kinderen tot vijftien jaar mo gen er spelen op trampolines en andere materialen. Vanaf 16.00 uur geven kinderen van de vereniging demonstra ties. Info: 0118-551234. MIDDELBURG - Schaats- en skeelervereniging SKA uit Mid delburg houdt zaterdag 24 juni de Toertocht Middelburg. Er zijn afstanden van 15,35, 50 en 80 kilometer af te leggen. Start en inschrijving op sportpark De De echtgenoten van drie vrouwen die als reclame 'gele kaarten' uitdelen op de braderie in Middel burg gokken op winst van Oranje. En zo zijn er wel meer Middelburgers, foto: corina de vos Veersche Poort. Inschrijven vanaf 9.30 uur, starten vanaf 10.30 uur. De kosten voor vol wassen zijn 7,50 euro en voor de jeugd 5,00 euro. Het dragen van een helm is verplicht. Meer info: 0118-643766. MIDDELBURG - Het is bra derie in Middelburg. Veel mensen zijn aan het shop pen. Hebben ze nog geld om wat te kopen of stopten ze al veel van hun geld in een WK-pool? Bob Maranus uit Domburg heeft een oranje T-shirt aan. Hij heeft een pool met vrienden lo pen. "Ik zette vijf euro in en kan tweehonderdvijftig euro win nen". Hij moest de uitslagen van alle wedstrijden voorspel len. "Ik vind het spannend om te doen". "Mijn man en ik zetten onge veer vijfentwintig euro in", ver telt Miranda van Meer uit Mid delburg. "We doen mee aan drie pools. We kunnen denk ik onge veer honderdvijftig euro win nen." Rogier Havermans uit Vlissingen zit niet in een pool. "Ik was te laat met inschrijven. Als ik meedeed, zou ik voor Bra zilië als winnaar gaan." Een ou de vrouw met grijs haai' 'walgt' van het WK. Boos zegt ze: "Ik zet mijn geld niet in voor het WK. Ik gooi het nog liever weg. Zo op de straat." Kees 't Hart uit Mid delburg vertelt enthousiast: "Ik doe mee met een pool op mijn werk. Ik moest alle uitslagen voorspellen." Drie vrouwen in oranje jassen delen gele kaarten uit voor hun werk. De partners van Jacomijn Davids en Nathalie Hesen uit Middelburg doen mee in een pool. "Ze doen het als collega's onder elkaar, dat is leuk", vertel len ze. Hun mannen zetten alle bei vijf euro in. "Natuurlijk stemden zij op Nederland als winnaar."

de Faam | 2006 | | pagina 5