Smullen van spanning dé Weekkrant De Faam DE VERHÖRGEN KLEITABLETTEN Q0 Studio Striptiek www.studiostriptiek.nl Woensdag 21 juni 2006 - Pagina 40 In de Franse film l'Ivresse du Pouvoir komt onder zoeksrechter Jeanne Char mant Killman aan het hoofd te staan van een on derzoek naar dubieuze geldstromen bij een belang rijke industriële groep. Naarmate haar enquête vor dert, groeit haar invloed en macht binnen de Franse indus triële en politieke elite. Ze wordt gepromoveerd. Maar Killman's werk legt eveneens een enorme druk op haar relatie. Twee vra gen dringen zich op: hoever ga je in het nastreven van macht zonder ten onder te gaan aan een nog grotere? En hoe goed kan een mens de honger naar macht weerstaan? Met Isabelle Huppert en Patrick Bruel. Vanaf 22 juni in de bioscoop. FOTO: COPYRIGHT 2005 De helft van het WK in Duitsland zit er inmid- 1 dels op. Mooie aanlei- ding om nog één keer uit te pakken met een 'voetbal-dvd'tje'. Dit keer zetten we de winnaars van de Cham- Hj pions League 2006 in de gf3f§l»fifi schijnwerpers. Op de J: dubbel-dvd FC Barcelo- 9tJ^l na: Mes que un club (Meer dan een club) wordt de geschiedenis van een van de grootste clubs ter wereld behandeld. werelds beste voetballers die ooit de Catalaanse eer mochten verdedigen. Naast grote Braziliaanse namen als Romario, Ronaldo en Rivaldo is er ook de nodige ruimte voor de Hollan ders (Cruijff, Neeskens, Koeman) gereserveerd. Op disc 2 is er speciale aandacht voor de huidige beste voetballer ter wereld, Ronaldinho. Daarnaast wordt er onder meer een kijkje in het museum gegund, staat de titel van 2005 centraal en is er een onderdeel dat het beste van Barca in de Europacup laat zien. Midsummer Dream is een fascinerende animatiefilm naar het beroemde verhaal A Midsummer Night's Dream van Wil liam Shakespeare. Volgens de legende kunnen mensen tijdens de zonnestil stand door een magische wereld vol ka bouters en elfjes reizen; een rustige en harmonieuze plek waar dromen werke lijkheid kunnen worden. Helena is een jong, intelligent en realis tisch meisje dat niet in legendes gelooft. Haar vader Theseus is ernstig ziek en He lena zal er alles aan doen om hem de wil om te leven terug te geven. Ze gaat on danks haar ongeloof op zoek naar Titan- nia, de koningin van de feeën. Op haar tocht wordt ze begeleid door de bankier Demetrius en de verwaande Lysander, die allebei hun best doen om haar vriend schap te winnen. Maai' de magische we reld is door de mensen vergeten en niets is nog hetzelfde. De koning Oberon is een vadsig feestbeest die zijn tijd besteedt aan zijn groothandel in betoveringen. Hierbij Na haar debuut Het Sidone Complot kan het bijna niet anders of ook De verborgen kleitabletten wacht een verfilming. De historische thriller van Julia Navarro laat zich lezen als een spannende en verras- sendefilm. ËËbh Toch moet een even- iBÜ tuele verfilming wel heel knap aangepakt worden om straks niet tóch de voor keur aan het boek te geven. Hechte en minder hechte fa milierelaties, bijbelse en re cente geschiedenis, rake ty peringen van politiek ver houdingen rond de Irak cri sis, gruwelijkheden in de Tweede Wereldoorlog en tij dens het Saddam-regime. Probeer dat maar eens te combineren met een span nend verhaal dat ook nog eens de internationale kunst handel op een heel bijzonder manier belicht. wordt hij bijgestaan door Puck, een slim maar ondeugend trolletje. Magische landschappen, luie feeën, ambitieuze heksen en een bijna onvindbare koningin maken van Midsummer Dream een mee slepende animatiefilm voor jong en oud. Voor de Nederlandstalige versie werden onder anderen Tygo Gernandt (Lysan der) Kim-Lian van der Meij (Helena) ge strikt. De film is inmiddels ook al onder scheiden. Tijdens de uitreiking van de Goya awards (de Spaanse Oscars) begin dit jaar werd de Goya gewonnen in de ca tegorie Beste Animatiefilm. Regisseur An gel de la Cruz droeg de prijs op aan 'ie dereen die durft te dromen'. De Goya awards zijn de belangrijkste Spaanse filmprijzen. Midsummer Dream is vanaf 22 juni in de bioscoop te zien. FOTO: COPYRIGHT CINEMIEN 2006 Ik tfdkteef een, OUie! Ik ben jewotcfen! Julia Navarro, De verborgen kleitabletten, is verschenen bij uitgeverij Sirene en kost 19,95 euro. Vreemcfe <2iyenlijk,^est4t*tf>ie

de Faam | 2006 | | pagina 40