Barry neemt bezoek spelersstreken Advocaat wil president worden John Heitinga verrassing van Oranje dé Weekkrant De Faam VOETBAL Telex De gehele kwalificatiereeks t speelde Dirk Kuijt op de* rechtsbuitenpositie in het Oranje van Marco van Bas- Heibel in Zweeds kamp Japanners ergeren zich aan Nakata Cafu ontloopt gevangenisstraf Woensdag 21 juni 2006 - Pagina 25 voor. Historische Games Barry van Galen (36, op de foto met zijn dochters Kyiie en Sammy-Joe) zette vori ge maand een punt achter zijn carrière. AZ nam afscheid van de markante mid denvelder en van De Ajkmaarderhout. Van Galen nam uit het stadion een tastbare herinnering mee. 'Ik heb de bar meegeno men uit het spelershome. Daar heb ik heel veel aangezeten, echt een prima ding. Zonde als die wordt gesloopt. Het wordt even slepen, maar dan héb je ook wat. Die zet ik op de camping als veranda.' Van Ga ien volgt uiteraard het WK in Duitsland. Zelf doet hij niet mee, maar hij maakte vo rig jaar wéi zijn debuut tegen Andorra, 'Daar ben ik Van Basten heel dankbaar De basisplaats van John Hei tinga in het Nederlands elftal is een grote verrassing. De Ajacied wist niet wat hem overkwam toen de medede ling kwam dat hij mee mocht naar het WK. 'Het was op een zondag. Ik was al om half acht wakker', weet Heitinga nog. 'Normaal zet ik mijn telefoon 's nachts uit, maar toen niet Ik had mijn vrien- 'J den en familie gevraagd me niet te bellen, ge- lukkig hielden ze zich daar aan. Om één mi nuut voor half twaalf belde een vriend. Hij zat in de auto en liet me via de radio de namen horen van degene die mee mochten. Een geweldig moment.' Aanvankelijk dacht de verde diger dat hij als reserve zou fungeren in Duitsland, maar hij startte in het eerste duel, met Servië en Monteneg- ^1| ro, als rechtsback. Op ggjftfc die positie kwam hij tot een voldoende, jf fillMarco van Bas- ten was dan ook te- 1 vreden over hem. 'Ik zou alleen wat va- fe ker kunnen wfr® f Maar uitgerekend tijdens het WK is hij zijn ba sisplaats kwijtgeraakt. Toch houdt de Katwijker hoop. 'In het begin was het een teleurstelling dat ik niet speelde', zegt Kuijt voorafgaand aan het duel met Ivoorkust van afgelopen vrijdag. 'En ook dat Robin van Persie kwam te spelen. Maar ik kan niet anders zeggen dan dat hij het goed heeft gedaan, zo eerlijk moet je kunnen zijn. ik hoop dat ik de komende wedstrijden meer speelminuten krijg. Ik ga de strijd met ie dereen aan. Een WK is geen toernooi om te leurgesteld rond te lopen. Ik zal zeker nog van me laten horen, mijn rol op dit toernooi is echt nog niet uitgespeeld. Ik ga ervan uit dat mijn tijd nog komt.' Dick Advocaat, bonds coach van Zuid-Korea, liet afgelopen week ein delijk zien dat hij wel de gelijk een goede wissel kan toepassen. In 2004 viel heel Nederland over hem heen tijdens het EK, nadat hij Arjen Robben had vervangen in de wedstrijd tegen Tsjechië. In Frankfurt lieten de Koreanen van Advocaat de hele eerst helft niets zien, maar het inbrengen van Jung-Hwan Ahn bracht zijn ploeg de zege op Togo. Advocaat: 'De ta ferelen van het WK 2002 zijn terug in Zuid-Korea. Voor het WK kwam ik er al niet veel op straat. Ik kon nog net een kop koffie drinken, maai' niet meer rus tig. Wij gaan nu voor de tweede ronde. Daarna is al les mogelijk.' Tussen neus en lippen door maakte Advocaat gekscherend ook meteen zijn toekomst plannen bekend tegenover de Koreaanse pers: 'Ik wil president van Zuid-Korea worden.' De selectie van het Nederlands elftal werd vo rige week donderdag tijdens de training ver eerd met hoog bezoek. Johan Cruijff kwam een kijkje nemen en sprak ook even met Mar co van Basten en diens assistent John van 't Schip. De voormalige vedette bleek tevreden over de eerste wedstrijd van Oranje tegen Ser vië en Montenegro. Cruijff, in Duitsland als analist voor de NOS, was bovendien aange naam verrast door het niveau van enkele teams, waaronder Italië, Spanje en Duitsland. 'Die spelen een stuk offensiever dan ik had verwacht. Dat is een positief teken. Ik vond al leen Brazilië en Portugal teleurstellend.' De Zweedse internationals Olof Mellberg (28) en Fredrik Ljungberg (29) kregen het na afloop van het dramatisch verlopen duel met Trinidad en Tobago (0-0) met elkaar aan de stok. Naar verluidt haalde aanvaller Ljungberg verhaal bij zijn aanvoerder, omdat hij zich had gestoord aan de wei nig sierlijke manier waarop Mellberg speelde. De slechte verhouding tussen de twee routiniers is niet nieuw. Tij dens het WK van 2002 gingen de kemphanen voor het oog van de camera al eens met el kaar op de vuist. Ljungberg, middenvelder van Arsenal, vloog tijdens een trainings partij de verdediger van Aston Villa aan, nadat die hem hard handig onderuit had gehaald. Hidetoshi Nakata krijgt de schuld van de slechte start van Japan tijdens het WK. De 3-1 nederlaag tegen Australië is volgens de nationale pers te wijten aan het sterrengedrag van de 29-jarige spelmaker. Zo overnacht de middenvelder van het Engelse Bolton Wan derers in een ander hotel dan de rest van de selectie. Bimien de spelersgroep mort niemand om deze uitzonderingspositie. Alleen bondscoach Zico liet doorschemeren zich te erge ren aan de absurde privileges. De Braziliaan Cafu hoeft na het WK geen gevangenisstraf uit te zitten in Italië. Voor de rechtbank in Rome hoorde zijn vrouw, Regina Feliciano, afgelopen week nog negen maanden cel eisen tegen haarzelf en haar man. De rechter nam die eis echter niet over. Het tweetal werd be schuldigd van paspoortfrau de. In zijn tijd bij AS Roma kreeg de*35-jarige verdediger, nu in dienst van AC Milan, een Italiaans paspoort, omdat zijn vrouw aantoonde Italiaanse familiebanden te hebben. Die bleken bij nader onderzoek niet te bestaan. Dit 'voetbal- paspoort' gaf Roma de gele genheid meer spelers van de buiten de EU te contracteren.

de Faam | 2006 | | pagina 25