FORTIS Bedrijfshypotheek (over-)siuiten? Getting you there Stallingloods in masterplan Stoomtrein Met oude trein naar museum Vrijwilligers gezocht voor rolstoeltocht Koudekerke op fiets Slotfeest op 't Vlot Vlijmscherp aanbod*: geen notariskosten/hypotheekakte geen taxatiekosten gratis TomTom One navigatiesysteem Bankieren "^"llffSTïilDe Faam Woensdag 21 juni 2006 - Pagina 23 MIDDELBURG- Per voor oorlogse eéelcmscfte iyeén van V'iissangsn of M*dde£- txarg naar liet spootntvegrnu- sauim In Goes.. Mog even toekomstmuziek, maar de Stoomtrein werkt eraan. Het 'maïsmeel voor de lijn is deels al sin bezit, de rest heeft de SG8 op het oog. De SG8 verwacht dat de eéektrisdie trein naar Vliss- ingen er sneller komt dan de geplande stoomtrein naar Roosendaal.. Het rijden op spoor is niet vooribehou- den aan de MS.. Eke ver voersmaatschappij' die aan de eisen van Froratl vol doet mag het gebruiken. GOES - De Stoomtrein Goes - Borsele (SGB) werkt al sinds 1999 aan de realisatie van haar Masterplan. Een nieuw idee is de bouw van een stallingloods voor de nog te repareren treinen. Reinier Zondervan van de SGB: "Nu staat het materieel buiten in weer en wind. Daardoor gaat het achteruit en ziet het muse umterrein er rommelig uit." De loods staat hoog op zijn wen- senlijstje. "Je hebt dan weer een grote binnenattractie erbij." De ontwerpen voorde loods zijn ai gemaakt. GOES - Een groot stationsgebouw met de oude overkapping van Utrecht Centraal, loodsen, een seinhuis, een kolenberging en ritten met historische treinen op de lijn Roosendaal-Vlissingen. Het is maar een greep uit de toekomstplannen van de Stoomtrein Goes-Borsele. Reinier Zondervan: "De helft is al gerealiseerd. We ver trouwen erop dat de rest ook lukt." foto feuce buenooonna VLISSINGEN - De Boulevard Rolstoeltocht is op woens dag 21 juni. De tocht begint om 19.00 uur bij woonzorg centrum Ter Reede in Vliss- ingen. Onder muzikale be- geleding van The Melody Makers en De Dikke Nekke Band vertrekken rolstoelers, begeleiders en paarden trams richting de Boulevard. De route is ongeveer vier ki lometer lang. Ter Reede zoekt vrijwilligers die rol stoelen willen duwen. Meer info: 0118-448448. KOUDEKERKE - In Koude kerke is op donderdag 22 ju ni een ANBO fietstocht. Het is een verrassingstocht van ongeveer dertig kilometer met onderweg een aantal stopplaatsen. Deelname is gratis en consumpties zijn voor eigen rekening. Om 13.00 begint de tocht bij de muziektent op het Dorps plein. Info 0118-552326. VLISSINGEN - Basisschool 't Vlot in Vlissingen houdt op vrijdag 23 juni een feest. De school hield zich afgelopen tijd bezig met het project De Kunst Expeditie, in samen werking met stichting Art For All. Deze stichting zet zich in voor kinderen in oor logsgebieden. Op het slot feest zijn allerlei activiteiten zoals een dans, expositie, taartwedstrijd, boekenver koop en een rad van fortuin. Het thema van het feest is: Iedersland. De opbrengst is voor de stichting. Terug naar 1930 door martun den hollander GOES - Er begint schot te ko men in het Masterplan van de Stoomtrein Goes - Borsele (SGB). De komende jaren moet het SGB-terrein in Goes veran deren in een uniek open lucht museum: een spoorwegbedrijf als in de jaren dertig van de vo rige eeuw. Om de drukte het hoofd te bie den, heeft de SGB sinds twee weken een vaste kracht in dienst: Reinier Zondervan. De Middelburger is al negen jaar vrijwilliger. En dat blijft hij: is hij niet op kantoor, dan is hij als hoofdconducteur of machinist op de treinen te vinden. In zijn vrije uurtjes werkt hij aan de de taillering van het terrein. Voor werpen als andreaskruisen en schrikhekjes roepen de sfeer van zeventig jaar geleden op. "Het terrein moet een attractie op zich zijn." Zondervan: "Toen we met het Masterplan kwa men, riepen veel mensen: 'Dat is veel te groot'. Nu, een paar jaar later, hebben we de helft al gerealiseerd." Wanneer de tweede helft klaar is? "Dat weet je nooit. Toen we begonnen, dachten we ook niet dat we zo snel een goederenloods zouden hebben." Die werd in 2001 ver plaatst vanuit Middelburg. De 160 vrijwilligers van de Stoom trein hebben het druk met de verbouwing. Ondertussen rij den de treinen hun gebruikelij ke ritjes. "De tent vijf jaar sluiten en de hele boel opnieuw inrich ten, dat kan niet. Dan zijn we failliet." Bel voor een afspraak Arno van Horssen, telefoon 0118 - 65 70 00 Park Veldzigt 19-21, Middelburg Ron Rozinga, telefoon 0118 - 44 33 33 Cposje Buskenstraat 174-176, Vlissingen Vraag naar de voorwaarden. Actie is geldig tot 1 september 2006 en niet in combinatie met andere actie aanbiedingen t 8

de Faam | 2006 | | pagina 23