f NIET LINKSAF VANAF DE SCHROEBRUG RAADSVERGADERING HET WOORD AAN RAADSLID BART DE RUITER dé Weekkrant De Faam Huisvuilroutes op de schop Werkzaamheden Wijktafelbijeenkomst Zuid Woensdag 14 juni 2006 - Pagina 8 De opgeknapte Kanaalweg is alweer enkele weken open. Voor auto's is het niet meer mogelijk om linksaf te slaan van de Schroebrug naar de Kanaalweg. De lichten voor linksaf zijn afgedekt en de voorsorteerstrook afgezet. Auto's naar het station kunnen over de Stationsbrug rijden of, als deze openstaat, doorrijden naar de Segeerssingel en daar 180 graden draaien. De maatregel is genomen om de doorstroming op het groene golftra- cé te waarborgen tot openstelling van de N57 in 2010. Omdat de strook voor linksaf zeer kort was, blokkeerde het wachtende verkeer vaak de strook voor rechtdoorgaan- de auto's die groen hadden. De verkeersplannen van de gemeen te voorzien in 2010 in afsluiting van de Stationsbrug voor gemotoriseerd verkeer, uitgezonderd openbaar ver voer. Een groot deel van het door gaande verkeer gaat gebruik maken De gemeenteraad komt op maandag 19 juni bij elkaar voor haar maandelijkse raadsverga dering in het stadskantoor. De vergadering begint niet zoals u gewend bent om 19.30 uur, maar om 16.00 uur. Gezien de agenda en de raadsvoorstellen voor deze vergadering zal het eventuele vervolg van deze vergadering op dinsdag 20 juni plaatsvinden. Deze begint dan wel om 19.30 uur. U bent van harte welkom om de vergadering vanaf de publieke tribune bij te wonen. De stukken waar de raadsleden over praten zijn te bekijken in de informatie winkel van het stadskantoor. De agenda onder voorbehoud. 1. Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling notulen van de bijzon dere vergadering van de raad, gehouden op 22 mei 2006 3. Mededelingen en ingekomen stuk ken 4. Kadernota 2007 - 2010, Beste inwoners van Middelburg, Nu ik weer mocht beginnen aan een nieuwe raadsperiode wil ik bedanken voor het gestelde vertrouwen in onze partij en mijn persoon. Graag wil ik me weer inzetten voor de belangen van de gemeente Middelburg en haar bewoners. Als SGP-ers menen we dat Gods zegen daarbij onmisbaar is. De afgelopen raadsperiode was niet gelijk de gemakkelijkste. Dat mag ook niet van de nieuwe verwacht wor den. Er zijn nog veel grote projecten die volop in ontwikkeling zijn. Andere moeten nog of weer opgestart wor den. Op sociaal gebied vragen de woon- servicezones de nodige aandacht. Dit vernieuwende beleid dient goed gevolgd te worden. Bij nieuwe zaken is de kans op beginnersfouten nu eenmaal groter. Het is buiten kijf dat de doelstellingen om zorgbehoeven- den zo lang mogelijk in hun vertrouw de omgeving en zoveel mogelijk in de maatschappij te houden alle steun verdienen. Juist omdat het over het geluk van mensen gaat moeten we ook voorzichtig zijn en gefaseerd te werk gaan. De SGP heeft daarom steeds gepleit voor een geleidelijke van de N57; het wordt rustiger op de Schroeweg. Om het station bereik baar te houden zal het dan weer wor den toegestaan om linksaf te slaan vanaf de Schroebrug. Gelijk met de herinrichting zijn ook de verkeerslichten op de kruising bij de Schroebrug aangepast. De fietsover- steek langs het spoor is verplaatst naar de overkant van de Kanaalweg, zodat fietsers vanaf de brug goed uit komen op het nieuwe fietspad langs de Kanaalweg. Langs het fietspad worden dit najaar platanen geplant. Algemene beschouwingen 4a. Speerpunten programmabegro ting 2007 5. Jaarstukken 2005, jaarrekening 2005 en burgerjaarverslag 2005 6. Programma-indeling programma begroting.2007 7. Rapport "Het grondbeleid" van de Rekenkamer 8. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2006 9. Vaststellen herziene exploitatieop- zet "Nieuwland-zuid" 10. Groenbeleidsplan 11. Subsidie stichting 't Meandertje 12. Verzoeken om planschade van wege het bestemmingsplan "Erasmuswijk" 13 Voorbereidingsbesluit ten behoe ve van het realiseren van een erf- afscheiding op een gedeelte van een perceel, gelegen achter de percelen Breeweg 26 t/m 52 14. Jaarrekening 2005 Archipel scholen 15. Doorstromingsmaatregelen Schroebrug-Schroetracè-Tangent invoering. De Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) komt eraan. Ook hier wordt een poging gedaan de maatschappelijke verbanden te versterken. Er komt dan structureel aandacht voor het vele werk dat vrij 16. Beleidsnota Bachtensteene en Stadhuisstraat 17. OLAZ-jaarrekening 2005 en begroting 2007 18. Actualisering parkeerbeleid 19. Initiatiefvoorstel CDA inzake woonservicezones 20. Vervolg Rekenkamer A-theater 21. Vaststellingsovereenkomst Sprangers Informatiemarkt De geplande informatiemarkt voor 21 juni gaat niet door. De informatie markt vindt nu op 28 juni plaats in de burgerzaal van het oude stadhuis op de Markt. Aanvang 19.30 uur. Het onderwerp is "Aanpak Huiselijk Geweld". Heeft u geen uitnodiging ontvangen, maar wilt u toch graag naar de bijeenkomst komen? Mail dan uw naam en adres naar k.noord- hoek@middelburg.nl. Bellen kan ook, 67 54 82. Wij sturen u dan een per soonlijke uitnodiging met daarbij de mogelijkheid om in te schrijven voor de te houden parallelsessies. willigers doen. Op dat punt zullen we extra alert zijn om de nodige facilitei ten en ondersteuning te gaan geven. In combinatie met de woonservicezo nes zal Middelburg ook hier weer vooraan lopen. Het is zaak die kans in het belang van de burgers te benutten. Belangrijk is dat de economische ont wikkeling van de gemeente door gaat. Bij een welvarende gemeente is er nu eenmaal op alle terrein meer ruimte voor verbeteringen voor ieder een. Behoud en uitbreiding van de werkgelegenheid zullen we daarom steeds steunen. Werk voor hoger opgeleiden moet niet vergeten wor den. Te vaak moeten onze hoog opgeleide jonge Zeeuwen elders werk zoeken, terwijl ze liever in Zeeland blijven. Kortom, er wacht genoeg werk. We hopen dat we voldoende kracht en gelegenheid zullen hebben om via het werk in de gemeenteraad u van dienst te zullen zijn. Bart de Ruiter SGP Middelburg bderuiter@kliksafe.nl De inzamelroutes voor het opha len van het huisvuil in de gemeente Middelburg gaan per 1 juli veranderen. Daardoor kan het zijn dat voor u de dag waar op het huisvuil wordt opgehaald veranderd. Het kan ook zijn dat de dag hetzelfde blijft, maar dat het tijdstip waarop de vuilniswa gen langskomt wel verandert. Wekelijks worden de containers en vuilniszakken opgehaald door de medewerkers van stadsreiniging. Dat blijft ook zo. Dus tot zo ver niets nieuws. Maar de routes gaan veran deren. Dit gebeurt om drie redenen. Ten eerste omdat een aantal delen van de stad overgestapt is op onder grondse afvalcontainers. Hiervoor rijdt een andere wagen door de stra ten. Ten tweede doordat er veel nieu we woningen gebouwd zijn, zoals Mortiere. Er moeten dus meer con tainers geleegd worden. Tot slot omdat de gemeente door landelijke regelgeving (P90-norm) genoodzaakt is om de lichamelijke belasting van haar medewerkers te verminderen. Het onderhoud van fietspaden en riolering is een belangrijke taak van de gemeente Middelburg. Vanaf maandag 19 juni wordt er op twee plekken gewerkt. Fietspad Een leerlingenploeg straatmakers begint maandag met het herleggen van het fietspad op de Veerseweg ter hoogte van de huisnummers 108 en 124. Het werk duurt enkele weken. Fietsers zullen tijdens de werkzaam heden door een verkeerslichtinstalla tie over de rijbaan geleid worden. Op de plaats waar de leerlingen aan het Gevolgen Het veranderen van de inzamelroutes heeft voor sommige wijken het gevolg dat huisvuil vanaf 1 juli op een andere dag wordt opgehaald. Voor andere wijken blijft de ophaaldag het zelfde, maar kan het zijn dat de vuil niswagen op een ander tijdstip langs komt. 7 uur 's morgens Aan iedereen (dus ook als de ophaal dag hetzelfde blijft) het verzoek om het huisvuil om 7 uur 's morgens bui ten te zetten. Anders kan het zijn dat u te laat bent en uw huisvuil die week niet wordt opgehaald. Het is niet de bedoeling dat u het huisvuil al de avond van tevoren aanbiedt. Informatie ledereen krijgt vanaf deze week een flyer in de bus met informatie over de wijzigingen. Heeft u toch nog vragen over de veranderingen of afvalinza meling in het algemeen, kijk dan op internet www.middelburg.nl milieu en afval stadsreiniging, raadpleeg de afvalkalender of bel 67 53 22. werk zijn kan even niet geparkeerd worden. Riool Op maandag 19 juni start de aanleg van een afvoerriool in Ewisland. De klus duurt ongeveer vier weken. Informatie Omwonenden hebben een brief van de gemeente ontvangen. Voor meer informatie kunt u bellen met Joost Gabriëlse, bereikbaar op telefoon nummer 67 53 33. Hij begeleidt, namens de gemeente, de werkzaam heden. Vanavond is er in het Palet een bij eenkomst van de wijktafel Zuid. Aanvang 20.00 uur. De zaal aan de Johan van Reigersbergstraat 2 is om 19.30 uur geopend. Op de agenda staan onder andere de volgende agendapunten: Woongoed pakt verwaarloosde en vervuilde tuinen aan, wijkopruimdag en de wenswijk op 16 juni en stand van zaken uitvoering wijkactieplan. Ook komt de aanwending van het wijk- tafelbudget aan bod. De bewoners aan de wijktafel mogen het budget aanwenden om initiatieven te honore ren die de leefbaarheid bevorderen.

de Faam | 2006 | | pagina 8