Van Gelder: 'Tobago heeft wat te goed' Familie Dümholz heeft drie-dubbe) voetbalgevoel V,,,/ Werken in H.C.R. Coranjo IfTFMHHiMiUll Pracesoperators in opleiding IVI/V Rustig Aagtekerke Open meisjes voor de bediening keukenhulpen Wil jij straks ook een leuke baan..? Haal dan nu je diploma! dag- en avondopleidingen: land oranje kleurt blijft, het bij Berthold en Nathalie Dümholz in Hansweert nog rustig. Voorlopig is alleen zoontje Carsten met oranje koorts besmet Hij is voor Oranje en voetbalt in de speeltuin. Trots toont hij zijn oranje pet, plakplaatjes van Kuit, van der Sar en van der Vaart en een oranje slinger. Berthold De Duitse familie Dümholz uit Keulen woont in Neder land. Vader Ansgar heeft al jaren zijn stek in Vlissingen en zoon Berthold woont met zijn vrouw Nathalie en hun zoontje Carsten sinds 24 juni 2000 in Hansweert. Het be valt hun opperbest, al was de start in Nederland voor vrachtwagenchauffeur Bert hold en Nathalie niet hoop gevend. Hij was een week in het land, zijn werkgever ging failliet en Berthold stond op straat. "Dat was voor ons geen mooie tijd", stelt hij vast. Berthold bouwde een nieuw bestaan op. "Tegen over de drukte van Keulen is het hier in" Zeeland heerlijk rustig wonen." Woensdag 14 juni 2006 - Pagina 50 r HANSWEERT - Waar Neder- De familie Dümholz uit Hansweert en Vlissingen: Duitsland, Nederland en Ivoorkust onder één dak. FOTO: FEUCE BUEN000NNA komt uit Keulen Duitsland, zijn vrouw Nathalie uit Ivoorkust en zij hebben zich in 2000 in Neder land gevestigd. Volop ingrediën ten voor spannende voetbal avonden tijdens het wereldkam pioenschap voetbal, want Oran je speelt immers op 16 juni tegen Ivoorkust en misschien een van de twee later in het toernooi te gen Duitsland. "Mij maakt het niets uit", zegt Berthold, "Ik hou van mooi voet bal. Ik kijk het liefst naar Brazilië, zoals die voetballen, dat is mooi- er.|fe geef Brazilië veel kans. Zoals Ronaldhino, zijn balbehande ling, prachtig. En hij lacht altijd. Een groot verschil met het Duit se voetbal. Voor mijn werk, ik ben vrachtwagenchauffeur', rij ik nog al eens op Engeland. Ik zie dan ook nog al eens Engels voet bal. Voetbal is niet mijn grote in teresse maar ik volg het wel. Zelf heb ik altijd veel gesport bad minton, squash en atletiek." Nathalie Dümholz geeft niet veel om voetbal maar zij gaat wel kij ken: "Ik heb broers die voetbal len en ik weet dat in België veel spelers uit Ivoorkust voetballen. Als Ivoorkust tegen Nederland speelt kijk ik zie wel wat het wordt. Ik hou van allebei de lan den; ik woon hier en mijn hart ligt in Afrika. Natuurlijk ben ik blij als Ivoorkust wint, maar ik ben supporter van Ivoorkust én Nederland." Ansgar Dümholz, de in Vlissin gen wonende vader van Bert hold, merkt op dat Ivoorkust ook echt mooi en goed voetbal speelt: "Hun wedsüïjd tegen Ka- meroun heb ik gezien en ik denk dat Nederland nog niet gewon nen heeft." Hij en zijn zoon ko men allang in Nederland en zijn niet zonder meer voor 'der Man- nschaft'. "Weet je waar ik de fi nale van 1974 zag", zegt Bert hold, "Op vakantie in Vlissin gen." MIDDELBURG - Voetbal- dwerg Trinidad en Tobago kan tijdens het WK voetbal rekenen op de steun van een grote fan: de Zeeuwse Commissaris van de Konin gin, Wim van Gelder. Hij steunt de oproep van De Faam om de voormalige Zeeuwse kolonie te suppor teren van harte. "Een goed idee. Tobago heeft van ons nog wat te goed." Van Gelder bezocht het Cari- bisch eiland twee jaar geleden toen de provincie de banden met het staatje aanhaalde. "Het frappeerde mij dat ze de aan dacht van Zeeland daar erg op prijs stellen." En hoewel het meer dan 350 jaar geleden is dat de Zeeuwen op Tobago Nieuw Walcheren stichtten en het Zeeuwse bewind er kort duur de, zijn de eilandbewoners vol gens Van Gelder goed op de hoogte van de Zeeuwse perio de. Van Gelder is helemaal weg van Tobago. "Een fantastisch en fas cinerend eiland, met regen wouden een weelderige vegeta tie en prachtige vogels. Tobago is een lust. Zo anders dan het droge en dorre Aruba en Cu rasao die er in de buurt liggen." Van Gelder gaat het WK volgen, weliswaar enigszins noodge dwongen. "Mijn vrouw slaat geen wedstrijd over. Dus ik krijg er sowieso wat van mee of ik wil of niet. Ik behoor tot die catego rie Nederlanders die gaande weg het toernooi steeds en thousiaster worden." Behalve Oranje gaat de com missaris dus ook Tobago vol gen. "De historische banden tussen Zeeland en dat eiland zijn erg interessant. Natuurlijk was het ook een negatieve tijd", doelt Van Gelder op de inzet van slaven op de plantages. "Daarom kan het geen kwaad dat de Zeeuwen een tikkeltje te rug doen voor Tobago door het land op het WK te steunen." Laat zien dat je een Tobago-fan bent en mail je beste supporter foto naar red.faam@whk.wege- ner.nl. AAGTEKERKE - In Aagtekerke begint zaterdag 17 juni de derde Aagtekerke Open. Dit fun-boerengolfevenement begint om 12.00 uur. Burge meester Van der Zwaag opent. Willibrordusplein 18, Zoutelande 0118-56 16 67 vraagt en voor juli en aug. in de avonduren. Leeftijd vanaf 16 jaar. Café-Restaurant "Uitspanning Oranjezon" is voor dit seizoen op zoef^naar leuke eottega 's voor in de: afivas bediening keuken Ron. Tmtnaweg 26 4354 RE Vrouwenpolder 'Tel.: 01 IS-594735 www.oraniezon.comoraniesion@zeelandnet.nl Een loopbaan in de techniek Werkervaring opdoen bij verschillende technische bedrijven. Kijken wat bevalt. En tegelijk een (vast) dienstverband met een goed inkomen, aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden, volop scholingsmogelijkheden en persoonlijke begeleiding. Dat is meer dan een baan. Dat is een loopbaan in de techniek. Werk Vakmanschap biedt het u! Wie is Werk Vakmanschap? Werk Vakmanschap is een landelijk samenwerkings verband van honderden technische en industriële bedrijven. Voor die bedrijven werven wij allround tech nische vakmensen. Ook leerlingen die een leerwerkplek zoeken, kunnen bij ons terecht. Werk Vakmanschap biedt gemotiveerde kandidaten een afwisselende baan; u werkt lange periodes in technische functies bij een of meerdere lidbedrijven, terwijl u tóch de zekerheid van vast werk heeft. Dat is Werk Vakmanschap! Werk Vakmanschap gaat weer starten met een omscholingsproject procestechniek. In de regio Zeeland zijn wij op zoek naar kandidaten die omgeschoold willen worden naar procesoperator op Vapro-B niveau. Instroomeisen: - diploma vbo/lts op C-niveau - overgangsbewijsvan3naar4havo - technische opleiding op niveau 2 of 3 - momenteel of binnenkort WW-uitkering - enige werkervaring in een technische omgeving Inhoud project Gedurende 6 maanden gaat u terug de schoolbanken in om de theorie van Vapro B te volgen en zo ver als mogelijk af te ronden. Aansluitend kunt u in dienst treden bij Werk Vakmanschap, waarbij u gedetacheerd wordt naar een bedrijf in de regio in de richting van uw opleiding. Tevens kunt u dan een start maken met het praktijkgedeelte van de opleiding. Ziet u toekomst in de procesindustrie en heeft u belangstelling voor dit project? Neem voor informatie contact op met Werk Vakmanschap Terneuzen, met Jolanda Fieret of Martin van Houcke, telnr. 0115-649 521. Uw sollicitatiebrief met CV kunt u binnen 14 dagen sturen of e-mailen naar onderstaand adres. Werk Vakmanschap Personeels b.v. O.v.v. project Rosegracht2,4531 HC Terneuzen e-mail: terneuzen@werkenvakmanschap.nl www.wErkenvakman5chap.nl Wekelijks 1 lesbijeenkomst (1 avond of ochtend) Uitbreiding met boekhouden mogelijk I.I.O. leidt op voor landelijke LSSO diploma's Geen speciale vooropleiding noodzakelijk Ook uitstekend voor herintreedsters,. omscholing, reïntegratietrajecten en schoolverlaters no Brochure: Kantoor- en Informatica-Opleidingen tu/'s.5^ frmGms- 110800-4464464 www.iio.nl Goes, Hulst, Oostburg, Middelburg, Terneuzen, Vlissingen en Zierikzee In sept 2006 start I.I.O. weer met Receptioniste/Telefoniste (6 mnd) Administratief Medewerkster (9 mnd) Secretaresse (12 mnd) Bij Asito krijgen we van onze mensen altijd te horen dat het bij ons zo leuk werken is en dat ze zich zo bij ons thuis voelen. Daar zijn we dan ook trots op. Net als op ons werk: schoon maken. Dankbaar werk dat we met plezier, kwaliteit en zorg doen met enthousiaste mensen zoals jij. Als schoonmaakmedewerker kun je werken bij diverse opdrachtgevers in Domburg en/of Middelburg e.o. Het gaat om 5 dagen per week van 9.00 uur - 13.30 uur of van 17.00 uur -19.00 uur. Ook zijn wij op zoek naar medewerkers die in de weekenden willen werken van 9.00 uur -13.30 uur. Wil je solliciteren of meer informatie? Bel dan met Jacqueline De Decker, tel. 0113-211 210 of kijk op www.asito.com

de Faam | 2006 | | pagina 50