Oranjetattoo taboe Dirk Kuijt volgt het WK met een biertje in de hand Mark van Bommel heeft helemaal geen zin In het WK De Zeeuwse Van Basten volgt het WK niét dé Weekkrant 'Zeeuwe Duitsers' volgen WK amper De gevoelens van Oranje families saixm flEUF Lange Vorststraat 26-28 - Goes Tel. 0113-227623 Fax 0113-250297 E-mail: casteleyn zeelandnet.nl De Faam Woensdag 14 juni 2006 - Pagina 22 MIDDELBURG - "Ik heb mijn vakantie zo gepland, dat ik pre cies voor het WK terug zou zijn", vertelt Dirk Kuijt. Tijdens het WK pakt hij er een biertje bij en kijkt gezellig naar de wedstrijd. Moet hij dan niet zelf voetbal- len? Kuijt is geboren in Katwijk en woont nu in Middelburg. Toe- r vallig heeft hij pre cies dezelfde naam als één van Neder lands grootste voetballers. De veertigjarige Kuijt is een echte voetballiefhebber hoewel hij zelf niet voetbalt. Kuijt krijgt vaak reacties op zijn naam. "De reacties zijn vaak aan voetbal gerelateerd. Soms' zeggen men- VEERE - "Als mensen mijn achternaam horen vragen ze altijd of Mark familie van mij is. Dan zeg ik: Ta natuurlijk, het is mijn zoon"', vertelt Nel lie van Bommel uit Veere. Toevallig heeft haar zoon pre cies dezelfde naam als de be kende voetballer uit het Ne derlands elftal, "ik moet al tijd vreselijk lachen als ik ver tel dat Mark mijn zoon is. Mijn zoon geeft helemaal niets om voetbal. Hij volgt het WK niet eens". De familie is erg trots op haar naam. MIDDELBURG - Je kunt niets 'stommers' bedenken dan een WK-tattoo, volgens Tattoo Stu dio Fineline in Middelburg. De studio kreeg één aanvraag maar wees die af. "Zoiets is maar een rare bevlieging". Tattoo Studio Cajac in Goes kreeg nog geen aanvragen voor oranjetattoos: "Een tattoo is te permanent. Als Nederland wint, willen mensen misschien zo'n tattoo als souve nir." Op aanvraag kan de studio een plaatje ontwerpen. What's in a name sen: 'Je bent toch niet dé Kuyt'? Dat is meestal een grapje want ze zien zelf ook wel dat ik dat niet ben." De Middelburger vindt Kuyt een voetballer met wilskracht. "Hij is een echte doorzetter." Kuyt vindt het leuk dat zijn naamge noot speelt tijdens het WK maar door dat hij verder geen connecties met hem heeft, loopt hij niet extra warm voor de blonde voetballer. "Tot nu toe heeft het me geen voor delen opgeleverd. Kuyt heeft een aantal sponsors en ver koopt onderbroeken en T-shirts van zichzelf, zover is het bij mij nog niet", lacht Kuyt. Zeeland staat op zijn kop deze weken, foto: jaap wolterbeek MIDDELBURG - Maduro, Van der Vaart, Landzaat, Kromkamp en van Bronckhorst zijn ook in Zeeland te vinden. Er zijn heel wat families in onze provincie die dezelfde naam dragen als de voetballers uit het Nederlandse Elftal. Zelfs Van Basten ont breekt niet. "Als ik mijn naam noem, vragen veel mensen of ik familie ben van Maduro", vertelt Angelo Maduro uit Vlissingen. Een beetje trots voegt hij toe: "Voet baller Maduro is mijn broer". Hij volgt het WK en let extra goed op alle verrichtingen van zijn broer. Tico van der Vaart uit Vlissingen is geen familie van de beroemde voetballer. Desondanks knipt ze toch alle krantenkoppen die over hem gaan, uit "Die stuur ik op naar mijn dochter en die plakt ze op de WC-deur". In Zoutelande woont ook iemand met dezelfde naam als een voet baller. Ans Landzaat steekt het niet onder stoelen of banken: "Ergens in de verte is hij familie. Als Landzaat meespeelt, kijk ik naar het WK. Anders volg ik het niet eens." Alle stukjes die in de krant staan over hem, knipt ze uit en plakt ze in. J. Kromkamp uit 's-Heer Arendskerke krijgt nooit bijzondere reacties op zijn naam. Hij volgt het WK wel maar dat een voetballer dezelf de achternaam als hem heeft, interesseert hem niet veel. Ook M. Bronckhorst uit Middelburg mist de juiste voetbalgenen. Ondanks zijn 'voetballersnaam' laat het WK hem koud. De Zeeuwse naamgenoten van de Nederlandse voetballers missen bovendien een goeie coach. De Zeeuwse Van Basten uit Vlissin gen volgt het WK namelijk niet. MIDDELBURG - Hoe beleef je het WK als je achternaam Duits is? Bertus Duijts uit Geersdijk volgt het WK zijdelings. "Ui teraard ben ik voor Neder land. What's in the name?". Bert-jan Duijts uit Middel burg kijkt af en toe naar het WK en is ook voor Neder land. Het is S. Duits uit Mid delburg nog nooit opgeval len dat zijn naam met het Wk te maken heeft. "Ik volg de kampioenschappen ook helemaal niet". Vier andere Zeeuwse families 'Duits' vol gen de voetbalkampioen schappen ook niet. De 'Zeeuwse Duitsers' lopen niet erg warm voor het WK. MIDDELBURG - "Ik prakki seer er niet over om mijn huis oranje te versieren", vertelt J. Oranje uit Goes. "Ik houd niet van voetbal. Ik heb wel mooiere dingen te doen." Wat dit betreft heeft de man zijn naam tegen. L. Oranje uit Oost-Souburg vindt haar naam grappig. "Het is een toepasselijke naam. Als Nederland wint, hangen we zeker de oranje vlag uit." "Mijn naam is erg populair op het moment", lacht E. Oranje uit Vlissin gen. "Maar als Nederland verliest, ben je de klos. Dan moet je het ontgelden". Bij de woning van de Goes fami lie L. Oranje hangen de oran je vlaggetjes al op. Ze krijgen vaak reacties op hun naam: "Mensen vragen: 'Heb je veel zin in het WK?' Ik vind het een gave naam". Wipstoeltje Diverse matrassen ledikant ■tjua/iirfti Buggy 6-stand lichtgewicht Combi Poppenbuggy Nijntje in blauw en reed Zflnflr Maxi-Cosi autostoel Priori SPS 9-13 kg 19 rond - «1 jrl Verpticht sinds 1 maart 2GU& Beate koop U't test Consumentenbond juni 2006 Ouirtny Zapp Gegarandeerd uren speelptezieri Hebbetrups in hete leuke kleurtjes voor Csniprr.gbed $*byx wtmttand «tót* T.ffiw Junior LtuJikao! tripp trapp* Oogn laCm Maxi-Cosi autostoel Priori XP AnUfekteterJrcHll soepel» tgrM<|t&| Travele»* Peuter Hippe rompers

de Faam | 2006 | | pagina 22