INFORMATIEMARKT OVER HUISELIJK GEWELD COMMISSIEVERGADERINGEN HET WOORD AAN RAADSLID MATHIEU MEIJS ri»M!ffffllDe Faam Open Monumentendag Officiële opening WOP West Woensdag 7 juni 2006 - Pagina 8 Sinds 1 januari 2005 voeren gemeentes de regie over het onderwerp 'aanpak huiselijk geweld'. Het eerste jaar heeft de nadruk gelegen op de ontwikke ling en organisatie van het Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Zeeland (ASHGZ). Het ASHGZ is op 1 januari 2006 van start gegaan. Gemeentes willen nu tijd vrij maken om hun rol van regisseur verder in te vullen. Daarbij moeten keuzes gemaakt worden: Waar moet de komende jaren het accent liggen bij de aanpak van huiselijk geweld? Dit zowel in regionaal verband, bij de aanpak van huiselijk geweld wer ken gemeenten in Zeeland en de Provincie samen, als op lokaal niveau. Op 28 juni vindt een informatiemarkt plaats. Deze Informatiemarkt is bedoeld om raadsleden en andere belangstellenden uit heel Walcheren te informeren over de aanpak van hui selijk geweld. De bijeenkomst start om 19.30 uur en wordt gehouden in het oude stadhuis aan de Markt. Tijdens de informatiemarkt wordt het thema huiselijk geweld in de volle breedte behandeld. Zo worden niet alleen de opeenvolgende schakels in de keten aan de orde gesteld (van preventie tot nazorg), maar ook de verschillende aandachtsgebieden (kindermishandeling, relatiegeweld, seniorenmishandeling, slachtoffer hulp, plegeropvang). De bijeenkomst start met twee korte inleidingen op het onderwerp door TransAct en politie Zeeland. Zij geven globaal aan wat huiselijk geweld is en maken een vertaling naar de Zeeuwse situatie. Het grootste deel van de avond zal gevuld worden door vier parallelsessies. Deze sessies behandelen ieder een deel van de keten en ieder een verschillende aan dachtsgebied. Iedere deelnemer kan maximaal twee sessies bijwonen. Verschillende vertegenwoordigers van betrokken organisaties en instan ties zijn uitgenodigd om een bijdrage te leveren. Begin juni worden uitnodigingen ver stuurd met daarbij de mogelijkheid om in te schrijven voor dé parallel sessies. Heeft u geen uitnodiging ontvangen, maar wilt u toch graag naar de bijeenkomst komen? Dan vra gen wij u om uw gegevens via een e- mail door te geven aan k.noord- hoek@middelburg.nl. Bellen kan ook: 67 54 82. Wij sturen u dan een per soonlijke uitnodiging met daarbij de mogelijkheid om in te schrijven voor de parallelsessies. Als u vragen heeft over de informa tiemarkt, kunt u contact opnemen met Thijs Terlouw van de gemeente Middelburg via 67 54 35 of t.ter- louw@middelburg.nl. Voorafgaand aan de maandelijk se gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt voorbereid in deze commissies. Er worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor maan dag 19 juni. Een raadscommissie is ook het orgaan dat gebruikt kan worden door burgers en belangengroepen om in een vroeg stadium invloed uit te oefe nen op de geagendeerde punten. Via de griffier van de commissie kunnen zij spreektijd aanvragen om hun wen sen en meningen duidelijk te maken. De commissies beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskan toor. U bent welkom om de vergade ringen vanaf de publieke tribune bij te wonen. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op woensdag 7 juni. Op maandag 12 juni komt de com missie Ruimte bij elkaar. Er staan veel punten op de agenda. Als het niet lukt om alle punten te behande len, wordt de vergadering voortgezet op woensdag 14 juni. De commissie Algemeen Bestuur vergadert op dins dag 13 juni. De agenda's met bijbehorende stuk ken zijn te bekijken in de informatie winkel van het stadskantoor en op www.middelburg.nl Als nieuw raadslid heb ik via mijn achterban steun gekregen om u de komende vier jaar te mogen vertegenwoordigen. Ik beschouw dit als een eervolle en een uitda gende taak van maatschappelijk belang. Samen met mijn fractie genoten Chris Simons en Benno Nieuwenhuis zal ik mij voor het algemene belang van de gemeente Middelburg en hun bewoners inzetten. In het bijzon der wil ik mijn sterk maken voor de onderdelen kunst, cultuur en onderwijs uit het verkiezingspro gramma 2006-2010 van de WD Middelburg (zie www.wdmiddel- burg.nl). Deze keuzes uit het liberale pro gramma liggen in het verlengde van mijn voormalige functie als algemeen directeur van de Zeeuwse Muziekschool. Het overbrengen van culturele verworvenheden, vooral van de toonkunst, heeft mijn leven met passie gedomineerd. Middelburg heeft een stadscentrum waarin vooral door de bouwkunst een positieve sfeer wordt geschapen. Het gebruik en hergebruik van de monu mentale gebouwen is vaak met hedendaagse kunst, cultuur en onderwijs verbonden. De sfeer is voor inwoner en bezoeker van de stad een lust om te beleven. Een plaats waar ik mij met trots al 23 jaar thuis voel. Veel aandacht is er altijd aan het cul turele klimaat besteed. Middelburg wil zich profileren als de culturele hoofdstad van Zeeland. Deze culture le status staat onder druk. Voor de deelname aan het culturele leven en de belangstelling voor kunst en cul tuur moeten we goed geoutilleerde accommodaties en voorzieningen bieden zoals theater, concertzaal, bibliotheek, filmhuis en museum. Het beeld dat door perikelen rondom het theater, museum en ook concertzaal is ontstaan, heeft het imago van Middelburg geen goed gedaan. Van mij kunt u verwachten dat ik me zal inzetten dat Middelburg het culturele centrum van onze provincie blijft. Een goed functionerende cultuursec tor levert een belangrijke bijdrage aan de sociale samenhang en aan een gunstig vestigingsklimaat. Daartoe dienen kennis en belangstel ling voor kunst, cultuur en geschie denis, vooral voor jongeren, door onderwijs- en kunstinstellingen te worden gestimuleerd en door het gemeentebestuur te worden onder steund. Hierin past ook het voorne men om, via de kadernota 2007- 2010, het godsdienst - en vormings onderwijs voor de openbare basis scholen structureel te subsidiëren. Het (culturele) begrip voor elkanders situatie binnen de verschillende groe pen van de Middelburgse samenle ving sluit aan op de visie van de WD. Mathieu Meijs mathieu.m@kpnplanet.nl Op zaterdag 9 september wordt voor de twintigste keer de Open Monumentendag gehouden. Vanwege dit jubileum zal deze dag in het teken staan van "Feest!". Ook u kunt meewerken om de Open Monumentendag tot een succes te maken. Het Middelburgs organisatiecomité is op zoek naar huiseigenaren of instel lingen die hun monument open willen stellen. De Monumentendag is een manier om meer mensen intensiever in contact te brengen met hun histo risch gebouwde omgeving en zo de Op zaterdag 10 juni verricht wijk wethouder Albert de Vries om 9.30 uur de officiële opening van het wijkondersteuningspunt West. Het WOP is gevestigd aan De Ruyterstraat 42. Door de sloop van het oude school gebouw aan de Keetenstraat moest het wijkondersteuningspunt West zijn deuren sluiten. Op de vrijgekomen plaats komt midden 2007 een gebouw met onder andere een brede school en een nieuw wijkondersteu ningspunt. Zolang heeft het WOP West een onderkomen gevonden aan De Ruyterstraat 42 (beneden). belangstelling voor monumenten en monumentenzorg te vergroten. Op Open Monumentendag zijn landelijk duizenden monumenten gratis geo pend voor publiek. Voor meer informatie of aanmelding kunt u, graag voor 12 juni, contact opnemen met Jacky Nijsen, tele foonnummer 67 54 58 of Annet Hannewijk, telefoonnummer 67 52 82 of mail naar a.hannewijk@middel- burg.nl Vaste deelnemers aan de monumen tendag hebben hun aanmeldingsfor mulier inmiddels ontvangen. r Wijkfeest Op de dag van de officiële opening worden er nog diverse feestelijke acti viteiten georganiseerd. Zo is er een wandel- en fietsroute door de wijk. De route gaat langs verschillende loca ties die de komende jaren gaan ver anderen. Ook is het mogelijk met de paardentram door de wijk naar de open dag van de zorg- en kaasboer derij "de Pitteperk" aan de Breeweg te rijden. Het wijkondersteuningspunt is open op maandag van 13.30 tot 15.00 uur en op woensdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Het telefoonnummer is 64 11 80.

de Faam | 2006 | | pagina 8