Wat betekent de levenslooprege dé Weekkrant De Faam Vier avonden lopen in en rond Veere Campingweekendje met Opel Manta Vakantieboeken in Zeeuwse bieb Doet u nog niet mee in de levensloopregeling? VOORDEEL 4 VOORDEEL 1 VOORDEEL 2 Tijdelijk minder werken of fulltime verlof. Om weer te gaan studeren, voor een ziek familielid te zorgen of met ouderschapsverlof te gaan. Met behoud van inkomen. De levensloop regeling biedt voordelen. VOORDEEL 3 Een echte voetbalfan gaat het omstreden hoofddeksel, de oranje wehrmachtshelm, niet uit de weg. Wie weet komt het nog van pas ter bescherming tegen voetbalgeweld. Voor wie vindt dat de helm toch niet kan, zijn er nog ge noeg alternatieven, zoals de oranje baret. In de baret is het eerste couplet van het Wilhelmus geborduurd. Nu kun je dus écht elke zin meebrulien. Ook de oranje kegel van Heineken is er weer. Nu is hij vormgegeven als Duits ja gershoedje. FOTO: PETER VERDURMEN Woensdag 7 juni 2006 - Pagina 7 VEERE - Elke avond wande len door en om Veere, gezel lig met een hele groep. I-Ièt kan van dinsdag 13 juni tot en-met vrijdag 16 juni. Wan delsportvereniging 't Zand en wijkvereniging Zanddijk houden dan de Veerse Avondvierdaagse. Deelne mers lopen een route van vijf of tien kilometer. De starttijd voor beide routes is 19.00 uur, alleen vrijdag begint de tocht van tien kilometer om 17.45 en de tocht van vijf ki lometer om 18.30 uur. In schrijven: 0118-637164. ARNEMUIDEN - Leden van Opel Manta Club Nederland zijn van 23 juni tot en met 25 juni met hun Manta's in Ar- nemuiden. Ze verblijven een weekendje op camping de Witte Raaf. Publiek kan de auto's op de parkeerplaats bewonderen. Zaterdag 24 ju ni om 11.00 uur vertrekken de clubleden voor een toerrit en zondag 25 juni is er een behendigheidswedstrijd. Die begint om 11.00 uur op de parkeerplaats. En wilt u zich alsnog aanmelden? Doe dat dan zo snel moge lijk om gebruik te maken van alle voordelen van de levens loopregeling. Doet u nu mee aan de spaarloonregeling? Dan moet u dat zo snel mogelijk beëindigen. Want: uw aanvraag voor de levens loopregeling moet voor 1 juli 2006 verwerkt zijn. Meld zelf uw bank, verzekering of beleggingsinstelling dat u stopt met de spaarloonregeling. Zij storten de inleg van 2006 terug op de rekening van uw werkgever. Deze betaalt uw spaarloonte goed uit als loon, na inhouding van loonbelasting. MIDDELBURG - De Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg besteedt vanaf 1 juli onder de naam Zomerlezen aan dacht aan vakantieboeken. Zomerlezen is een campag ne van de Stichting Collec tieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB). De bieb richt op de romanaf deling een boekentafel in. Hoger pensioen als u geen verlof opneemt Neemt u geen spaartegoed op vóór uw pensioen, dan wordt het geld in één keer uitgekeerd bij uw pensionering. Op dat moment betaalt u pas belasting o.ver uw levensloopspaargeld. Op die belasting krijgt u een levensloopverlofkorting. Heeft u op dat moment een pensioengat? Dan kunt u bij sommige pensioenregelingen met het spaargeld uw pen sioen aanvullen. Kiest u hiervoor, dan krijgt u geen levens loopverlofkorting. Met de levensloopregeling kunt u veel sparen Elk jaar kunt u I 12% van uw brutoloon sparen, tot in totaal 210% van uw bruto jaarloon. Daarmee kunt u drie jaar verlof financieren tegen 70% van het salaris. I Was u op 1 januari 2006 51 jaar of ouder maar nog geen 56 jaar? Dan mag u zelfs meer sparen dan de maximale 12% van uw brutoloon per jaar. Ook voor u geldt het maximum van 210%. ADV-dagen, bovenwettelijke vakantiedagen en overwerkuren storten kan ook Heeft u vrije dagen en ADV-dagen over? Of heeft u overuren gemaakt? Dan lcunt u deze in overleg met uw werkgever omzetten in geld. Dit geld kunt u inleggen in uw levensloopspaarrekening of -verzekering. I Zo kunt u sneller sparen. Belastinguitstel en belastingkorting Bij de levenslooprege ling mag u tot 12% van uw brutoloon sparen. Over dit spaar geld betaalt u geen belasting (dat hoeft pas als u het levens looptegoed opneemt). In de tussentijd ontvangt u wél rente over het spaargeld. Gaat u met verlof? Dan wordt op uw verzoek een deel van uw levenslooptegoed uitgekeerd als 'loon'. Daarover betaalt u lóonbelasting. Maar u krijgt forse kortingen: U krijgt 185 belastingkorting voor elk jaar dat u mee deed aan de levensloopregeling. U hoeft geen vermogensrendementsheffmg (box III) te betalen. Bij ouderschapsverlof krijgt u een extra belastingkorting van 29,37 per verlofdag. Jetzt geht's losssss...! DOOR C0RINA DE VOS GOES - Jetzt geht's losssss. Dit is de kreet die op de oranje WK- helmpjes staat. De Duitse oranjetooi kreeg gelijk al een volle laag kritiek te verduren. Toch zijn de helmpjes die lijken op de Duitse 'wehrmachtshelm' nog steeds te koop. Op het prik bord van de website van Zee- landnet worden er heel wat te koop aangeboden. P. Sinke uit Breskens heeft een speelgoed winkel en verkoopt de helmpjes. "Ik heb er al redelijk veel ver kocht." Bang voor kritiek is deze man niet. "Ik kreeg nog geen en kele negatieve reactie." Ook een aanbieder uit Serooskerke kreeg nog geen kritiek. Hij denkt dat de helm, die erg doet denken aan nazi-soldaten, niet'voor proble men zal zorgen. "Problemen ko men er toch wel, maar dat zal absoluut niet door deze helm pjes komen." Hij voegt er triom fantelijk aan toe dat zelfs al een aantal Duitsers om de helmpjes kwamen. "Ze vonden het fantas tisch, een leuke zet." Ook Sinke vertelt dat Oosterbu ren de helm kochten. "Ze von den het geweldig." De Seroos- kerkenaar kreeg al erg veel reac ties op zijn advertentie. "Helaas wonen veel mensen ver weg, die komen hem hier niet ophalen." Of hij het omstreden hoofddek sel zelf ook gaat dragen bij het WK? "Absoluut", antwoordt hij resoluut. "Tijdens het WK draag ik hem." MEER INFORMATIE Heeft u nog vragen? Bel op werkdagen met Publieksinformatie van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid: 0800 - 9051 (gratis). Of kijk op www.levensloopregeling.szw.nl. Daar vindt u ook de Levensloopwijzer. U kunt er zelf (globaal) berekenen hoeveel u moet sparen voor een bepaalde periode van verlof. Of hoeveel verlof u (globaal) kunt betalen als u gedurende een bepaalde periode hebt gespaard.

de Faam | 2006 | | pagina 7