Littl'Xtra herleeft Met hele buurt WK kijken in Grand Café Buitenrust Rommelmarkt spekt kas van dorpsvereniging Koudekerke Bewondering voor Oranje fontein Balans Middelburg over parkeerbeleid Twee metalbands spelen in Midgard Rappen in kerk aan Rozenburglaan Neem nü breedband internet van ZeelandNet Dé toekomst Tülv/aJIriyiiiilDe Faam Woensdag 7 juni 2006 - Pagina 5 door martun den hollander MIDDELBURG - Lekker zalm filet eten van een 'groen veld je' en samen de WK-wedstrij- den van het Nederlandse elftal volgen. Het kan de komende weken in het Grand Café van Buitenrust in de Middelburg se wijk Dauwendaele. Buurtbewoners kunnen in het Grand Café de wedstrijden volgen op een groot scherm. Het café in woonservicezone Buitenzicht opent zijn deuren op zondag 11 juni om 15.00 uur, vrijdag 16 juni om 18.00 uur en woensdag 21 juni om 21.00 uur. Het gaat respectie velijk om de wedstrijden van Ne derland tegen Servië-Monteneg- ro, Ivoorkust en Argentinië. Voor of na de wedstrijd kunnen de kij kers voor 6,50 euro een oranje maaltijd nuttigen. Het Grand Café heeft een speciale WK-dagschotel op het menu staan: zalmfilet op een groen veldje, met oranjegami- tuur. De buurtbewoners kunnen ook samen iets drinken. Op de goede afloop, of om moed in te drinken voor de vol gende wedstrijd. Als Ne derland wint en het tijd is voor een feestje, kunnen mensen in het Grand Café terecht voor een 'happy hour' met koffie en gebak. Het Grand- Café bevindt zich aan Buitenruststraat 221 in Middelburg. 'Ich liebe Orange' KOUDEKERKE - Dorpsvereni ging Koudekerke houdt za terdag 10 juni een rommel markt op het Dorpsplein in Koudekerke. Aan de rommel markt doen plaatselijke on dernemers en organisaties als Welfare, Unicef en de Die renambulance mee. De markt begint om 09.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Om 10.00 uur is er een opbod verkoping van de meer waar devolle spullen. De op brengst spekt de vereni gingskas. De oranje fontein aan de Balans in Middelburg heeft aan aandacht geen gebrek. Toeristen gaan erbij op de foto en passerende fietsers vergeten even op het verkeer te letten, foto martun den Hollander MIDDELBURG - Bluesrock band Littl'Xtra uit Middelburg gaat weer optreden. Zowel de samenstelling als het repertoire van de band zijn de afgelopen maanden aangepast. Littl'Xtra bestaat nu uit vijf in plaats van zes personen. De band heeft 9 juni een optreden in café Soif aan het Bellamypark 14 in Vlissingen. Ook komt er na de zomervakantie een cd van Littl'Xtra met 21 minuten blues- rock. MIDDELBURG - Bereiden we ons al voor op het WK? De Faam zocht het uit in Middelburg. Over één ding zijn voetbalvriend en voet balvijand het eens: de oran je gekleurde fontein aan de Balans is geweldig. De Middelburgse straten zijn nog verre van oranje. Behalve dan tegenover de Sint Jorisdoe- len aan de Balans. Voorbijko mende fietsers: "Wat is dit?!" en: "Hé, oranje! Olé, olé, olé!" Die Weltmeisterschaft? Daar houdt Ilona uit Duitsland zich nog helemaal niet mee bezig. De oranje fontein is mooi voor een foto. "Ich liebe Orange."Dat het de kleur van het Nederland se elftal is, weet ze niet. Het echtpaar Janzen weet dat wel, 'natürlich!' Ze hebben hun auto even langs de weg gezet. De Duitse dame zet haar man op de foto. "Oranje boven!", grapt ze. Wat ze thuis aan het WK doen? "We hangen binnen voetbalvaantjes op, meer niet." Stonian, Kania en Naomie uit Middelburg vormen een bont gezelschap. Alleen Naomie is Nederlandse. Stonian is gebo ren in Engeland, maar is voor het Nederlandse elftal. Naomi gaat oranje slingers ophangen. "Not in my part of the house!", waarschuwt haar Australische vriendin Kania. Het is kwart over drie. Middel burgse moeders met kinderen achterop de fiets rijden af en aan bij de fontein. Digitale ca meraatjes komen tevoorschijn. Een jongetje heeft in de gaten dat het WK eraan komt. Hij smeekt zijn moeder: "Mag ik dan een oranje zitzak?" MIDDELBURG - De ge meenteraad van Middelburg bespreekt tijdens de raads vergaderingvan maandag 19 jmii onder meer het parkeer beleid. Het college wil het beleid actualiseren. De be doeling is dat de gemeente meer inzicht krijgt in het aanbod van parkeerplaatsen in de binnenstad en in de vraag naai- parkeerplaatsen op de verschillende dagen van het jaar en op diverse tijdstippen. Vraag van bewo ners, bezoekers en werkers moet goed afgestemd wor den op het aanbod. Aanvang van de raadsvergadering is om 16.00 uur in het nieuwe gemeenteraadskantoor in het Stationsgebied. MIDDELBURG - In jonge rencentrum Midgard in Middelburg is vrijdag 9 juni een Lost Key-avond. Er zijn optredens van metalcore- band Incarnate en metal- band Xtortion. Incarnate brengt een mix van hardcore en metal, Xtortion gaat voor de 'ruige metal'De toe gangsprijs voor de Lost Key- avond is twee euro. Aan vang: 21.00 uur. MIDDELBURG - Sketches, liedjes en rap. In de Hoek steen in Middelburg is zon dag 11 juni de laatste wel- komstdienst van het seizoen. De dienst in het kerkgebouw aan de Roozenburglaan 22 begint om 18.45 uur. De eerste 500 aanmeldingen ontvangen 2 kaartjes voor het 'Concert at SEA' op 8 juli 2006 op de Brouwersdam met optredens van Blof, Racoon en Ilse De Lange. Ook krijgt u tot 1 augustus Typisch Zeeuws Internet van Zeeuwse bodem is snel en betrouw baar. Met ZeelandNet als internetprovider haalt u een partner van goede kwaliteit in huis. Ons Breedband Plus abonnement is door de Consumentenbond van juni 2006 zelfs in de top 2 geplaatst! Internetspecialist Het aanbod van ZeelandNet is veelzijdig en goed. Met zeven verschillende abonnementen is er altijd wel één die bij u past.Bovendien kunt ook voor digitale telefonie en vele andere diensten bij ons terecht. Gezien de combinatiekorting én de DELTA PlusPunten is dat zeker de moeite waard! Meer informatie: www.zeelandnet.nl/internet of bel de klantenservice (0113) 377 770. 2006 korting op de aansluitkosten (tot gratis installatie!) Dé toekomst Kies nü voor ZeelandNet om zeker te zijn van een goede internetprovider voor nu én in de toekomst. Die toekomst is dichterbij dan u denkt: al in augustus wordt de eerste upgrading uitgevoerd. De snelheid of datalimiet van uw verbinding wordt aanzienlijk verhoogd. En dat is nog maar het begin...

de Faam | 2006 | | pagina 5