1 uurtje werken per dag Bezorgers gevraagd! PZC heeft nog enkele wijken vrij in MIDDELBURG dé Weekkrant De Faam Basis Ex-PSV'erwil in Duitsland WK-topscorer aller tijden worden Nog belangrijker is dat Brazilië de wereldtitel wint. Interesse? het alfabet van Zeeland Woensdag 7 juni 2006 - Pagina 43 IHJldl-d JfOO ?}7 n.-.4 Over één ding hoeft Ronaldo zich geen zorgen te maken: zijn basisplaats. Bondscoach Carlos Alberto Parreira start het WK met de elf, waarmee Brazilië zich tegen Venezu ela kwalificeerde. Een vrije rol is er voor Ronaldinho en voor Ronaldo. Wat dat be treft hebben zij dezelfde status. Maar gaat het Ronaldo lukken om te schitteren naast één van de meest cre atieve spelers van dit moment? Mis schien doet de schaduw hem juist goed. Nog drie voor Ronaldo Nog twee treffers scheiden hem van het record van 14 WK-doelpunten. Tijdens het komende WK gaat Ro naldo voor het record van de Duitse legende Gerd Müller. Liever met drie dan met twee doelpun ten. De Wereldvoetballer van de ja ren 1996,1997 en 2002 verwacht niet in de poulewedstrijden al de drie goals te scoren die nodig zijn om alleen topscorer aller tij den te- worden. "Australië van 'Mister Hiddink' is een moeilij ke tegenstander voor ons." Buiten de tegenstanders, •v - Ronaldo hoopt bij het WK op de waarde ring die hij in Madrid zo mist FOTO: PRO SHOTS moet Ronaldo ook rekening houden met zijn fysieke ge steldheid. "Ik hoop dat ik niet wéér gebles seerd raak. Wat dat be treft, heb ik de laatste tijd veel pech gehad. W Jammer, want dit wordt mijn vierde WK en waarschijn- lijk mijn laatste jp als basisspeler." Bij het WK in Ameri ka in 1994, zat Ronaldo als 17-jarige al op de bank. Tijdens dat toernooi tekende hij ook bij PSV. Het toernooi en de finale in 1998 speelde hij wel, maar vooral achter de laatste wedstrijd gaat een bijzonder verhaal schuil. Voor de finale in Frankrijk kreeg Ronaldo een zware aanval. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht en uitge breid onderzocht. Volgens de dienstdoende dokter lag het aan extreme vermoeidheid, stress en somberheid. Maar toen Ro naldo zich 50 minuten voor de aftrap in de kleedkamer meld de, werd de opstelling direct aangepast en stond hij toch in de basis. Niet geheel onlogisch speelde hij vervolgens geen en kele rol van betekenis. Een jaar later, op 21 november 1999, raakte hij zó zwaar aan zijn knie geblesseerd dat een operatie noodzakelijk bleek. En toen hij na een revalidatie van 143 dagen zijn rentree maakte tegen Lazio Roma, duurde deze slechts zeven minuten. Bij een poging om Fernando Couto te ontwijken, verdraaide hij op nieuw zijn rechterknie. Ditmaal moest de Braziliaan 17 maan den aan de kant blijven. Het WK in 2002 bracht voor hem defini tief een eind aan alle malaise. Met acht goals in zeven wed- strijden evenaarde hij in Yoko hama het WK-totaal van Pelé. Motivatie Het is vooral het vooruitzicht om in Duitsland te kunnen spe len, dat Ronaldo het afgelopen jaar op de been heeft gehouden. "De Wereldbeker is een echte motivatie voor iedere speler en het geeft mij de kans mijn critici de mond te snoeren." Of hij met die critici ook de Real-fans be doelt? "Inderdaad. Die maken het ons zo verdomd moeilijk. Ze zouden Real eens moeten on dersteunen, in plaats van altijd maar te fluiten." Zonder het openlijk te zeggen, is Ronaldo meer dan duidelijk. Hij is niet van plan zijn contract bij Real Madrid - dat loopt tot 2008 - uit te dienen. Maar eerst komt het WK. "Zoals gezegd, is het mijn persoonlijke doel om 'all- time WK-topscorer' te worden. Maar het is nóg belangrijker dat Brazilië de wereldtitel wint." L—•"-* Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 0800 - 023 51 11 (gratis). Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. MarfMdSari.ttrir. WT PZC

de Faam | 2006 | | pagina 43