spelee streken Bouhlarouz oneens met Van Hanegem Don Leo is niet bang voor Engeland Robben wil ook met klaverjassen winnen GA VOOR MEER VOETBALNIEUWS NAAR Faam OTTT Emerson lijdt aan trainingsvrees Vaderskindjes Mexico in rep en roer Als het aan Mario Xempes ligt, begint Robin van Persie op 21 juni niet aan het WK- groepsduel met Argentinië. Woensdag 7 junW006 - Pagina 27 Emerson (30) wil de dag voor de openingswedstrijd tegen Kroatië niet op het veld ver schijnen. De Braziliaanse middenvelder hoopt daar mee het lot gunstig te stem men. Vier jaar geleden raakte de speler van Inventus ge blesseerd op de laatste trai ning. Toen nam hij als dolle tje even plaats op de doellijn om als keeper te fungeren. Emerson redde fraai een in zet van Rivaldo, maar ont wrichtte daarbij zijn schou der. Daardoor miste hij het WK in Zuid-Korea en Japan, waarop Brazilië voor de vijf de keer wereldkampioen werd. Ditmaal laat Emerson niets aan het toeval over, ge tuige zijn mededeling: 'Op 12 juni kom ik het hotel niet meer uit. Sterker nog, ik wil zelfs mijn hotelkamer niet uit.' Dusa Petkovic en Niko Kranj- car hoeven tijdens het WK niet te vrezen voor gebrek aan steun van het thuisfront. Hun vaders zijn namelijk bondscoach van het team waarvoor ze uitkomen. Of de Kroatische middenvelder en de back van Servië en Monte negro daar blij mee moeten is de vraag. De pers reageer de niet mild op de keuzes van Ilija Petkovic en Zlatko Kranj- car. Dusa (32) zou te oud en te slecht zijn, Niko (22) kampt volgens de Servische journalisten met overge wicht. Ricardo La Volpe, bonds coach van Mexico, schoffeer de tijdens dé voorbereiding op de oefeninterland tegen Nederland alles en iedereen. Aanleiding van de woede uitbarsting was een kritische vraag van een journalist over zijn selectiebeleid. Vervol gens schold La Volpe niet al leen op de meegereisde pers, oud-vedette Hugo Sanchez en zijn voorgangers, maar ook op bankzitter Francisco Fonseca. Over de spits zei La Volpe: 'Hij zegt alleen maar domme dingen.' Binnen een groot aantal selecties van de verschillende WK-deelnemers rommelt het volop. Maar in het kamp van Marco van Basten is daar absoluut geen sprake van. John Heitinga, Dirk Kuijt en Wesley Sne- ijder (vanaf links op de foto) zijn niet zeker van een basisplaats op het WK, maar dat lijkt geen van drieën te deren. De internationals vieren een klein feestje na een gewonnen partijtje op de training. De stemming in het Oranjekamp is buitenge woon goed. Deze zomer hebben alle 23 WK-spelers het zelfde doel voor ogen; een topprestatie le veren in Duitsland. De oud-international deed voor een sport zender verslag van de live uitgezonden oe fenwedstrijd tussen Nederland en Kame roen (1-0). in zijn commentaar liet hij dui delijk doorschemeren dat Argentinië moet oppassen voor de aanvaller van Arsenal. De fluwelen techniek, knappe voorzetten en flitsende passeerbewegingen van de vleugelspeler maakten grote indruk op de wereldkampioen van 1978, Verdediger Ju an Pablo Sorin werd door Kempes speciaal gewaarschuwd. Voor de overige spelers van Oranje, op Ruud van Nisteirooy na, had hij minder ontzag. Net ais de Argentijnse pers merkte Kempes Jan Kromkamp en Giovanni van Bronekhorst als mogelijke zwaktes aan. Kromkamp zou twijfelachtig zijn in een-tegen-een-situaties, Van Bronek horst laat te veel ruimte achter zich vrij. In de zomer van 2004 was Arjen Robben hét onder werp van gesprek nadat Dick Advocaat hem had ge wisseld in de wedstrijd tegen Tsjechië op het EK in Portugal. De aanvaller van Chelsea is het allang weer verge ten en richt zich nu vol ledig op het WK. Een van Robbens uitzonderlij ke kwalitei ten is zijn onvoorspel baarheid. 'Als ik aan een actie begin, weet ik meestal niet waar die eindigt. Ik speel op intuïtie, als ik een gaatje zie, ga ik. Ik ben ook altijd vrij zakelijk geweest in mijn spel. Ik ben geen Ronaldinho, die de meest fantasti sche trucs uithaalt.' Een ander sterk punt is zijn mentaliteit. 'Als je geen goede mentaliteit hebt, kom je er niet. Ik heb altijd alles willen winnen, tot verve lens toe. Ook het spelletje klaverjassen in het spe lershotel speel ik met het mes op tafel.' Leo Beenhakker, bonds coach van Trinidad Toba go, sprak afgelopen week provocerende woorden te genover de Engelse media. Don Leo gaf aan niet onder de indruk te zijn van de En gelse ploeg, tegenstander op 15 juni In Nürnberg, j 'Engeland heeft een team dat nooit pres- j9 teert op een groot fl toernooi. Die gas- j ten zouden overal op r* voorbereid moeten zijn, p j maar ze winnen nooit iets. Ze behoren ook nu weer tot de favorie- m ten, maar moeten het ~'1| eerst maar eens waar- Ag, maken.' Beenhak- lf ker wil ook nog niet vooruitkijken op de ont moeting met de Britten. 'Het enige dat ik hoor is Enge land, Engeland, Engeland. Maar ik ben daar nog he- f[ lemaai niet mee bezig. Wij moeten ons eerst richten op Zweden.' Trinidad Tobago maakt zijn WK-debuut tegen Zweden op 10 juni in Dort mund. De voorbereiding van de Soca Warriors verliep ech ter nog niet vlekkeloos. IAfgelopen week verl- oor het elftal van Hk Beenhakker nog Bk kansloos van mer in Duits-

de Faam | 2006 | | pagina 27