ostoen 20 JAAR Bouwen met een Hart voor u! Informatie over provinciaal bestuur van Zeeland zoals AbdijNieuws vindt u op www.zeeland.nl Voor officiële mededelingen zie ook elders in dit blad Provincie Zeeland TEN WEIJNQAERT DUBBELE ROCKS' postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400 OPNIEUW WERELD(S)KOKEN IN DE STROMENWIJK 'T ZAND Ook met de kreeftentiendaagse! TEXACO "de Punt' Jos en Petra Boot ROTTERDAMSEKAAI 2 MIDDELBURG VELDSINK www.bostoen.nl Bostoen komt naar Nederland Jan van Halst Schoppen troef Couplet 16 Woensdag 7 juni 2006 - Pagina 2 Alle liefhebbers van koken en gezellige ontmoetingen worden (weer) van harte uitgenodigd om op 15 juni a.s. van 13.15 tot 15.15 uur in wijkgebouw "de Vergulde Baars", Baarsjesstraat 42 elkaar te ontmoeten en te proeven van de Nederlands/Zeeuwse keuken. Er zal door enkele dames preiprol worden gekookt en daarnaast worden er lekkere hapjes gemaakt. De recepten kunt u meenemen. U kunt zo binnenlopen. De entree is gratis. Voor informatie kunt u bellen met: Dilek Gul-Dogan, 06 - 53 93 96 64 of Emmie van Dijk, 0118 - 63 96 56. Het restaurant waar onze kwaliteit en prijs naar uw wens zijn. donderdag 15 t/m zondag 25 juni Wijngaardstraat 1-5 Middelburg 0118-634633 Biologisch- dynamische voedingswinkel U heeft hier een ruime keus aan voedingsmiddelen, zuivel, vers brood, groenten en fruit, schoonmaakproducten, cosmetica, etc. BioBeter is gevestigd op de Hogeweg 112, het gedeelte tussen Schuitvaartgracht en Bloemenlaan te Vlissingen. Tel. 0118-441712 Rolstoel-toegankelijk U kunt hier gratis parkeren! :vr Tot en met 30 juni 2006 ADVIESGROEP Uw hypotheekadvies op maat Direct een lagere rente, en dus lagere lasten Hypotheekrentes: 1 jaar vast - 3.40% 5 jaar vast - 4.00% 10 jaar vast - 4.20% 15 jaar vast - 4.40% 20 jaar vast - 4.55%* "Wijzigingen voorbehouden Reageer nu! (0118) 616355 nbva www.veldsink.nl info@veldsink.nl Molenwater 81 4331 SE Middelburg Bostoen is een familiebedrijf dat in 1982 werd opgestart door Francis Bostoen. Inmiddels is Bostoen uit gegroeid tot een gewaardeerde en solvabele onderneming, gekenmerkt door dynamisme, de zorg voor organi satie en afwerking en de kwaliteit van haar personeel. Bostoen bouwt de laatste jaren gemid deld 550 woningen, het aantal werk nemers steeg in de jaren van 3 naar 500. Permanent wordt geïnvesteerd in bouwplaatsmaterieel, rollend materi eel en graafmachines, zodat ruwbouw en afwerking in de meest optimale omstandigheden kunnen verlopen. Voor meer informatie kijk op de uitge breide website: De grootste villabouwer van België komt naar Nederland, Viliabouw Bostoen heeft zich gevestigd in ïerneuzen. Nog dit jaar start op Handelspoort Zuid de nieuwbouw van een prachtig kan toorpand. Bostoen gaat uiteraard ge heel volgens de- Nederlandse normen en wetten bouwen, dus volgens het geldende bouwbesluit. Bostoen bouwt geheel traditioneel, dus geen systeem bouw. last u overtuigen door ónze prijs- kwaliteitsverhouding, neemt contact op met onze directeur Nederland Dhr, van Bunderen, 06-53215685 en ervaar wat Bostoen voor u kan betekenen. Postbus 118 4530 AC ïerneuzen Tel. 0115-432464 Fax 0115-432235 Vorige week zaterdag Nederland - Kameroen. Behalve een 1-0 neder laag gingen de Ontembare Leeu wen uit Afrika naar huis met één rode en vijf gele kaarten. Is het I WK dan al begonnen? Nee, zo gaat het tegenwoordig altijd als de groengele vechtmachine een wedstrijd- j je speelt. Kameroen is het elftal van de scheermessen en afschuwelijke char ges geworden. In 1990 was de wereld nog onder de indruk van de sympa thieke jongens uit West-Afrika. Het elftal met 'opa' Roger Milla in hun midden. Van die sympathie is niets meer over, want de volgende WK's was het schoppen troef bij de heren. Belangrijker is echter, wie het in zijn hoofd haalde om deze tegenstander uit te nodigen voor een oefeninterland? Wie heeft on ze jongens vrijwillig aan dit destructiebedrijf ge koppeld? Natuurlijk wil Marco zich voorbereiden op de wedstrijd tegen Ivoorkust en wil hij een tegenstander van eenzelfde kaliber. Maar om alleen op de ligging van het land af te gaan, lijkt me wat kortzichtig. Onze stylis ten Robben en Van der Vaart hadden we zom aar kwijt kunnen raken. Robben liet gelukkig zien dat hij in Engeland een volwassen prof is geworden, want na vijf minuten had hij al gezien met een paai' blinde schoppers van doen te hebben. Hij liet zich simpelweg niet meer aanspelen. En Rafael had al vóór de wedstrijd de weeën bij Sylvie op laten wek ken en meldde zich af. Zodoende hoefde hij niet nóg een blessure op te lopen. Natuurlijk moet ons Oranje zich op het WK tegen mes scherpe tegenstanders voorbereiden. Maar om daarvoor zo'n schopploeg naar Neder land te halen, gaat mij te ver. Dat hadden ze mij beter kunnen laten regelen. Met o.a. Jan Wou ters, Rinus Israël, Hans Kraay jr. en mijn per soontje had ik óók een messcherp elftal bij el kaar kunnen krijgen. Eindelijk een vrijbrief om te schoppen! En nog in het landsbelang ook. Weg met dat saaie Wilhelmus! Aanva lluuh! WAARDE - Langs een bordje 'ingang op eigen risico' leidt een platgetreden paadje naar de woning van schrij ver Otto Veenhoven. De oranjepet hangt klaar, net als het zestiende couplet van het Wilhelmus. Het wereld kampioenschap voetbal komt er aan. Juist de wed strijden van het Nederlands elftal en het spelen van het volkslied, brachten Veenho ven er toe een andere tekst bij de nationale hymne te maken. Het nieuwe couplet van het Wil helmus spreekt volgens de Waardenaar véél meer aan én kan makkelijk meegezongen worden. "Het zestiende couplet van het Wilhelmus heb ik 31 ja nuari 2006 opgedragen aan ko ningin Beatrix. Ik heb het de ma jesteit toegestuurd en een keuri ge bedankbrief teruggekregen. Mijn doelstelling is om het zes tiende couplet gezongen te krij gen op het WK in Duitsland. Niks geen gemurmel of de lippen op elkaar. Allemaal uit volle borst meezingen, spelers en fans." Sla gen zal hij niet in zijn opzet, be seft Veenhoven ook wel. "Het nieuwe element in de vertolking van het volkslied is dat het eigen lijk in marstempo gezongen moet worden, dat geeft een heel ander effect. Het huidige Wilhel mus is een psalm, een honderd procent gereformeerde psalm. Als je het hoort dan weet je 'dat hoort in de kerk thuis'. Wanneer je het Wilhelmus in een hoger tempo zingt, dan wordt het van psalm een strijdlied. Het klinkt pittiger." Veenhoven stuurde zijn versie naar premier Jan Peter Balkenende, Wouter Bos, de bondscoaches Van Basten en 11 juni in Leipzig tegen Servië Montenegro. Voor het oog van de hele wereld." Van 't Schip en de persvoorlichter van de KNVB Kees Jans- ma. "Ik heb louter positieve reacties ontvangen, behalve van het overkoepelen de orgaan van de Oranje verenigingen, dat vond het helemaal niks." Veenhoven laat een kopie van de brief aan de bondscoaches lezen: "Niet lan ger apathisch en los-van-elkaar, maai' lijf-aan-lijf, linkerarm om de schouder van teamgenoot ge slagen, rechterhand op het hart, het hoofd geheven, uit volle borst het fonkelnieuwe couplet zingend. Eén geheel, één bonk kracht, de strijdlust knettert er van af. Adrenaline! Een kick van jewelste! Zien jullie onze jongens daar staan, Marco en John? Op Wij Nederlanders willen hou- we De Viijheid die ons volk bindt Oranje blijven wij getrouwe Door ied're kleur bemind Een gezégend land, geliefd En gekoesterd in ons hart Bestrijdend wat ons zeer grieft: Hij die dreigt en ons allen tart. Veenhoven ontving deze reactie uit paleis Noor deinde: "Graag dank ik U hartelijk voor de ge lukwensen die Hare majesteit de Konin gin... van U mocht ontvangen.Ook de toezending van Uw tekst voor een mo gelijk nieuw cou plet van het Wil helmus is op prijs gesteld."

de Faam | 2006 | | pagina 2