Burcht-Rietheim vult etalages met kunst Week vol vrijwilligers, vrolijk aan het werk Hondenshow Howa O AutoTrack.nl Officiële Provincie Zeeland Milieu Ontwerp Kustplan Zuidwest Walcheren en Strategische Milieubeoordeling tot en met 19 juli ter inzage Volop snuffelen in Oost-Souburg Tentoonstelling van een scholenproject Podium Woensdag 7 juni 2006 - Pagina 18 Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl De kust van Zuidwest Walcheren is door het Rijk aangewezen als één van de acht zogenaamde prio ritaire zwakke schakels. In dit kustgebied is nu of op termijn door zeespiegel stijging sprake van een veiligheidsprobleem. Voor alle zwakke schakels in Nederland wordt een plan studie doorlopen, op basis waarvan een beslissing kan worden genomen over maatregelen die niet alleen leiden tot een veili ge kust maar ook tot ver betering van de ruimtelijke kwaliteit. Ontwerp Kustplan In de eerste fase van de planstudie heeft het pro jectbureau Zwakke Schakels van de provincie Zeeland in samenwerking met de gemeenten Veere en Vlissingen, het Waterschap Zeeuwse Eilanden en Rijkswatestaat Zeeland oplossingsrichtin gen voor de kustverster- king ontwikkeld. Deze oplossingsrichtingen zijn vervolgens getoetst en vergeleken. Tijdens een uitgebreide consultatieron de langs belanghebben den en betrokken overhe den is het draagvlak in de regio voor de verschillen de alternatieven nage gaan. In het Ontwerp Kustplan Zuidwest Walcheren is op basis daarvan beschreven welke oplossingsrichting in de verschillende deelgebie den de voorkeur heeft. Tevens is aangegeven op welke wijze deze voorkeur salternatieven in fase twee van de planstudie verder zullen worden uitgewerkt. Strategische Milieubeoordeling Omdat het plan betrekking heeft op m.e.r.(beoorde- lings)plichtige activiteiten, is tevens een strategische milieubeoordeling uitge voerd. Ook is onderzoek gedaan naar de morfologi sche effecten, de gevol gen voor Natura 2000 (Vogel- en Habitat Richtlijngebieden Westerschelde en Voordelta) en de kosten en baten van de verschil lende onderzochte alterna tieven. De onderzoeksre sultaten worden gepresen teerd in de volgende rap porten: Strategische Milieubeoordeling, hoofd rapport; Strategische Milieubeoor deling, bijlagenrapport; Deelrapport Maatschap pelijke Kosten-Baten Analyse; Deelrapport Hoogwater veiligheid en Morfologie; en Deelrapport Natuur. In hun vergadering van 6 juni j.l. hebben Gedepu teerde Staten het Ontwerp Kustplan Zuidwest Walche ren en de Strategische Milieubeoordeling vrijgege ven voor inspraak en advi sering. Ter inzage Het Ontwerp Kustplan Zuidwest Walcheren en de onderliggende onder zoeksrapporten liggen gedurende 6 weken, van 8 juni tot en met 19 juli 2006 ter inzage. U kunt de stukken inzien bij: het Provinciale Informa tiecentrum, Nieuwe Burg 42 te Middelburg op werkdagen van 9.30 - 16.30 uur; het Waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 te Middelburg op werk- OOST-SOUBURG Theepotten maken van klei, verfpanelen be schilderen enbeeld- houwen. Alle klassen van basisschool de Burcht-Rietheim in Oost-Souburg werken deze maand aan een Kunstproject. Als het werk klaar is, wordt dagen van 9.00-17.30 uur; gemeentehuis Vlissin gen, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen op werkda gen van 9.00-17.00 uur; gemeentehuis Veere, Traverse 1 te Domburg op werkdagen van 9.00 - 16.00 uur, op donder dag tot 19.00 uur; het "Polderhuis", Zuid straat 154/156 te West- kapelle op alle dagen van 10.00 -18.00 uur. Op deze adressen zijn ook samenvattingen verkrijg baar van het ontwerp kust plan en van de strategi sche milieubeoordeling. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toe lichting en kopieën (tegen kostprijs) van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw E.A. Dekker (tel. 0118- 621473) van het Project bureau Zwakke Schakels Zeeland. Alle rapporten zijn ook via de website in te zien: www.zeeland.nl/zwakke- schakels. Inspraakavonden Er worden twee inspraak bijeenkomsten gehouden: op 14 juni vanaf 19.30 uur in Wijkcentrum Open Hof, Alexander Gogelweg 59 te Vlissin- het tentoongesteld in het dorp. Verschillende winke liers werken daaraan mee en de school heeft ook toe stemming om in de Water toren te exposeren. Tijdens het eindfeest van het project op 23 juni is er 's avonds een puzzelroute. Vanaf 19.30 uur trekken schoolkinderen met hun ouders langs de met kunst gevulde etalages. De school is nog op zoek naar 'echte' kunstenaars die langs de route willen exposeren. Grafitti-artiest Martijn Prins heeft zijn medewerking al toege zegd. Hij hoopt dat hij de rolluiken van de Super de Boer mag verfraaien. Zo niet, dan zet hij er een pa neel voor om dat te bespui ten. DOOR MARTIJN DEN HOLLANDER MIDDELBURG - Een bijzondere, vrolijke week vol dans, theater, graffiti en andere kunstvormen. Dat wil de Nationale Stichting ter Bevordering van Vrolijkheid jonge vluchtelingen in Mid delburg bieden. De stichting zoekt hier voor nog vrijwilligers. Het gaat om de week van 10 tot en met 14 juli. De ac tiviteiten van de Vrolijke Zomeiweek zijn op het ter rein van het asielzoekers centrum in Middelburg. De jonge vluchtelingen die gen, en op 19 juni van 17.00 tot 21.00 uur in "Westkapelle herrijst", Markt 79, Westkapelle. De bijeenkomst op 14 juni wordt gecombineerd met de gemeentelijke inspraakavond over de visie voor het Zwanenburgpark. De avond in Westkapelle heeft de vorm van een inloopbijeenkomst. Medewerkers van het pro jectbureau, gemeenten en het waterschap zijn aan wezig om uw vragen te beantwoorden. U bent op beide avonden van harte welkom. Reacties Gedurende de periode van de terinzagelegging kan iedereen zijn zienswij ze over het Ontwerp Kustplan Zuidwest Walcheren en de onderlig gende onderzoeksrappor ten kenbaar maken. Verzocht wordt daarbij duidelijk aan te geven waarop de zienswijze betrekking heeft: op het ontwerp kustplan of op één van de onderliggende onderzoeksrapporten. Op de twee inspraakbijeen komsten kunnen monde linge zienswijzen worden ingebracht. Bij voorkeur worden de zienswijzen schriftelijk ingebracht. Deze kunnen worden gezonden aan Gede puteerde Staten van Zee land, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. daar wonen, kunnen tij dens de week verhalen vertellen, theater maken en meedoen aan verschil lende workshops. Zo kun nen ze zich uiten, spelen en hun talenten ontdek ken. Kortom: positieve er varingen opdoen. De Na tionale Stichting ter Bevor dering van Vrolijkheid, of kortweg 'De Vrolijkheid', heeft sinds september vo rig jaar een afdeling in Zee land. De Vrolijkheid Zeeland zoekt naast vrijwilligers ook kunstenaars en works hopleiders. Aanmelden kan via 06-46351480. VLISSINGEN - Elke hond, met of zonder stamboom, ras of ras loos, kan zich zaterdag 10 juni in Vlissingen onderwerpen aan een schoonheidskeuring. Hondenvereniging Walcheren (HOWA) houdt dan een Hon denshow of 'keurdag' op haar terrein aan de President Roosevelt- laan. Ook is er een Kind en hondshow, waarbij kinde ren zich verkleden op een manier die past bij hun hond. De winnaar is dege- OOST-SOUBURG - In de Rehobothstraat 9 in Oost- Souburg wordt zaterdag (10 juni) een snuffelmarkt met veiling gehouden. Er is verkoop van boeken, kin derkleding, plantjes en an dere tweedehands spullen. Om 12.00 uur begint de vei ling. De opbrengst is be stemd voor Gerard en Re becca Adriaanse, die op een christelijk radiostation in Aruba werken. De rom melmarkt begint om 10.00 uur en duurt tot 15.00 uur. MIDDELBURG - Stichting Teeken Akademie Middel burg houdt van 8 juni tot 8 juli de tentoonstelling BEES80 in de Drukkery in Middelburg. De tentoon stelling is het resultaat van een scholenproject waar aan dertien docenten teke nen meewerkten. Hun leerlingen maakten de werkstukken die in de ten toonstelling te zien zijn. Het thema van BEES80 is 'dieren'. De opening is donderdag 8 juni om 16.30 uur op het plein van de Drukkerij. ne die niet alleen de leuk ste combinatie vormt, maar ook goed met de hond omgaat. Deelnemers aan de hon denshow betalen 'vijftien euro, de kinderen drie eu ro. Inschrijven kan via www.hondenvereniging- walcheren.nl. Het terrein van HOWA bevindt zich naast sporthal Basken- burg. DONDERDAG Middelburg Koorkerk, Otto Harms, gitaar, minicon- cert, 15-15.30 u VRIJDAG Vlissingen, De Piek, The Kids Are Allright, 21.30 u Middelburg, Midgard, In carnate, Metalcore en Xtörtion, Metal, 21 u Vlis singen, café Soif, Littl'Xtra, bluesrock, 23 u Kruinin- gen, Ons Dorpshuis, Man dolineorkest Excelsior, openbare repetitie, 19.30 u ZATERDAG Veere, Grote Kerk, Zephyr Kwartet, concert, 20 u Vlissingen, De Piek, The Subterranean Outlaws, 22 u Veere, Oranjeplein, Zeeuwse Accordeon Ver. Concertina, concert, 11- 12.30 u Oostkapelle, bij de Ned. Hervormde Kerk, Zeeuwse Accordeon Ver. Concertina, concert, 17- 18.30 u Zoutelande, mu ziektent, Zeeuwse Accor deon Ver. Concertina, con cert, 20-21.30 u ZONDAG Ovezande, soos De Klomp, Bestel mè, Rowwen Hèze tribute band, 17.15 u Vlis singen, Ter Reede, Atrium, Zeeuwse Accordeon Ver. Concertina, concert, 13.30- 14.45 u WOENSDAG Vlissingen, café Popeye, Copycat, 22.30 u Vlissin gen, café-rest. Soif, Jazz Blues, live, 21 u

de Faam | 2006 | | pagina 18