Op weg naar goud Beckenbauer drie maal wereld rond Samen verwerken IHiHiHHUiliM ONDERG Li no Lux Sportclubs riskeren boete bij Oranjefeest Moerasbeest in boek GEBRUIKT U MEDIGIÜNEN TECEN Wayne Rooney slaapt in zuurstoftent Nacht kleding I10 50°/ D korting c T-shirts New 1 boxer shorts korting w Sloggi's t voor ■5 de prijs van 3 dé Weekkrant De Faam Dolce Gabbana kleedt Italië In het licht voor tv-beelden Speciale urn voor échte voetbalgek 8 voor nu 2 stuks voor Badjassen badstof sjaalkraag 59,95 w Original J Feinripp 1 heren slip of singlet Schiesser hemden 2 stuks voor [2Schiesser slips restanten tot ie Schiesser Zolang de voorraad strekt DE VLIJT LINNEN Korte Delft 4, Middelburg. Tel. (0118) 63 38 30 En toch heldere blik Woensdag 7 juni 2006 - Pagina 15 Als officiële partner van het WK, levert Hyundai het complete wagenpark, bestaande uit duizend auto's en 32 officiële bussen voor de deelnemende lan denteams. De vloot van Hyundai bestaat tijdens het WK voetbal uit verschillende mo dellen. De Hyundai Grandeur is de officiële vipauto. Daarnaast worden ook de Sonata, de nieuwe Santa Fe, de Tuscon, de MPV Trajet en de H 200 gebruikt. Op de speciale Hyun- dai-bussen voor de landenteams staat niet alleen het Hyundai- logo, maar ook de slo gan van fans. Hiervoor is een prijsvraag_ uitge schreven. De Neder landse prijswinnaar kwam met de slogan 'Oranje op weg naar goud'. Duitsland stelt zich gastvrij op tijdens het komende WK. Franz Beckenbauer, voorzitter van het organisatiecomité, gaf het goede voorbeeld en heeft alle 31 landen bezocht die zich Voor het WK kwalificeerden. In zeven etappes legde hij liefst 120.000 vluchtkilometers af, wat betekent dat 'Der Kai ser' drie keer de wereld over vloog en 51 dagen onderweg was. Het idee was opgedaan van Luca di Montezemolo, de hui dige directeur van Ferrari, die in het kader van het WK van 1990 in Italië vooraf naar Duitsland reisde om het land een persoonlijke uitnodiging te brengen. De bijeenkomsten duurden ongeveer twee uur en circa 250 genodigden afkomstig uit de wereld van politiek, sp'ort, zaken en cultuur waren hier bij aanwezig. Het organisatie comité zorgde onder meer voor passende brochures in de taal van de WK-deelnemer. Ook werd een film getoond en konden aanwezigen alle mo gelijke vragen stellen over het WK. Grote groepen mogen op straat niet samen naar voetbalwed strijden kijken, cafés hebben al lerlei vergunningen nodig om de WK-wedstrijden op een scherm te tonen en nu zijn ook de sportkantines aan de beurt. Voorzichtigheid is geboden, want een sportvereniging kan zomaar een boete van 13.000 euro krijgen of de drank- en ho- recavergunning kan op het spel komen te staan. Voetbalkanti nes mogen uitsluitend hun ei gen leden naai- de WK-beelden laten kijken, anderen mogen er niet in. En dan wordt bij voet balclubs zelfs nog een oogje dichtgeknepen, want het liefst zou het Bureau Eerlijke Mede dinging het gezamenlijk bekij ken van het WK volledig aan banden leggen. Het is begrijpelijk dat horecage legenheden niet gelukkig zijn met een massale trek naar sportkantines tijdens dit soort grote.evenementen, maar is er veel reden voor deze krampach tigheid? Is het niet zo dat tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal veel meer mensen naar het café gaan dan normaal ge sproken? En er kunnen toch overal maar een bepaald aantal mensen naai' binnen. Dan is het toch juist handig dat iedereen meer keuzes heeft. Als protest kan ook iedereen be slissen lekker thuis te kijken! DOOR MARTIJN DEN HOLLANDER MIDDELBURG - Slacht offerhulp Zeeland begint binnenkort een lotgenoten groep voor nabestaanden van verkeersslachtoffers. Iedereen die een dierbare door een verkeersongeval heeft ver loren, kan deelnemen aan de lotgenotengroep. Elke groep komt acht keer bij elkaar. De lo catie is afhankelijk van waar de deelnemers wonen. Onder deskundige begeleiding van Slachtofferhulp wisselen de deelnemers ervaringen uit, on dersteunen ze elkaar en probe ren ze hun verdriet te verwer ken. Slachtofferhulp Nederland merkt dat nabestaanden hun problemen en verdriet vaak niet kwijt kunnen bij de medische, juridische en financiële instan ties waar ze door een ongeval mee te maken krijgen. Tijdens de bijeenkomsten wor den thema's behandeld als af scheid nemen, omgaan met herinneringen en de afwikke ling van de schade. Begeleiders geven hierover informatie, maar de nadruk ligt op de inter actie tussen de deelnemers. Aanmelden kan via Slachtoffer hulp Nederland, 0900-0101. MIDDELBURG - Verbonden heid met het landschap en aan dacht voor het verleden: het zijn thema's uit Moerasbeest Ver driet, de nieuwe dichtbundel van André van der Veeke. De presentatie eivan is 9 juni in de Drukkery in Middelburg. Het is de derde bundel van de Temeu- zense dichter. Anders dan de ti tel doet vermoeden, is de dich ter niet zwaar op de hand. De bekende dichter Jan Eijkelboom geeft tijdens de presentatie een inleiding op het werk van Van der Veeke. Aanvang 16.00 uur. Wayne Rooney heeft er in ieder geval alles aan gedaan om tij dens het WK in Duitsland fit te zijn, nadat hij eind april zijn middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet had gebroken. Een revalidatie van minimaal zes weken wachtte hem. Tijdens zijn revalidatie sliep Rooney on der een zuurstoftent. De ster van Engeland hoopte daarmee zijn herstel te versnellen. De tent van ongeveer 4 bij 2,5 meter werd al eerder gebruikt door David Beckham. In 2002 herstelde de aanvoerder van de Engelsen wonderbaarlijk snel van een soortgelijke blessure. Door de tent blijven de spieren rondom de blessure intact. De Italiaanse voetballers zul len tijdens het WK voetbal stijlvol gekleed zijn. Het be faamde kledingmerk Dolce Gabbana heeft de op dracht gekregen om haar landgenoten op een eigen tijdse manier aan het WK te laten beginnen. Net als hun Nederlandse col lega's zullen de Italiaanse voetballers in een klassieke outfit het veld opgaan. Daar naast verzorgt Dolce Gab bana ook de kleding die de Italiaanse vedetten in hun vrije tijd aantrekken. Niet alleen 's avonds maar ook overdag zullen de lich ten branden in de Duitse sta dions. Op verzoek van de uit- zendgemachtigde heeft de FIFA besloten de lichtmas ten ook tijdens de wedstrij den die overdag plaatsvin den aan te zetten. De tv- beelden die dan gemaakt worden zouden scherper zijn dan wanneer alleen de zon haar licht over de velden schijnt. Het moet niet gekker wor den, maai' komt je geliefde of een goede vriend te overlij den tijdens het WK voetbal, dan zijn er in Duitsland spe ciale voetbalvormige urnen te koop. Duitse winkels doen er alles aan om tijdens het toernooi geld binnen te ha len en denken met de urn een gat in de markt te heb ben gevonden. Hoge bloeddruk gaat vaak samen met dlabotos. 250.000 Mensen in Nederland hebben diabetes zonder dat zo het zeil weten. Daarom zou iedereen de Diabetes Risico Test moeten doen op www.diabetesfonds.nl of bol osoo - 5766 123 ~.rr~ V Diabetes Fonds li Schiesser g Sortama Van 29,95 p/st Van 1 9,50 2 stuks verpakking van 27#90 div. modellen Van 25,90 p/st O Symply Best Van 29,95 2 stuks /O Een deel van de door Hyundai geleverde WK-voertuigen. Brilletje.nl importeert een lichtgevende bril, voorzien van een gekleurde neondraad. Door middel van een schakelaar, kun je de bril laten knipperen of continue laten branden. Met het oog op het WK is oranje op dit moment de meest verkochte variant!

de Faam | 2006 | | pagina 15